Kupovina auta

Kupovina auta

Ovako trenutno imam Fiata punta i hocu da ga prodam jer sam ga vise opravljo nego vozao,ako ga uspjednem prodati planiram nesto uzeti.Uzeo bi golfa 4-ku dizel,interesuje me kakvi su motori od 66kw,74kw i 96kw koja je razlika neki savjeti dobro bi mi doslo.Pozz
 
Buraz stavi ga što prije u oglase, ako hoćeš da sljedeće godine u ova doba možeš kupiti drugo auto :D Ovo ti je savjet iz prve ruke :D
 
Član
Ako stavis dobru cijenu i mozes ga prodati a ako stavis neku astronomsku onda naravno nista od prodaje
poredjenja radi,prijatelj prosli mjesec prodao punta 2001 god. 1.9 dizel, 4 vrata za 2500 KM
 
imao sam ta oba auta pa ti mogu reci da sam bio i u istoj poziciji u kojoj si sad ti i bolje ti je prodati punta pa traziti golf 4 da kupis jer ce te ovako ucijeniti ovi sto imaju golf 4 uracunat ce ti skroz malo punta
a sto se tice golfa ovi od 96 kw imaju plutajuci zamajac isto kao i moj golf koji je bio 85 kw i taj zamajac je skup kad ode a pogotovo ako kupis auto sa losim zamajcem
imas odmah veliki servis sa zamjenskim dijelovima oko 500 KM + mali servis 120 KM + pretezno dodje los akumulator i lose gume a sve to trebas kupiti sto prije ako vozis puno i mislis da imas sigurnije auto i da ga ocuvas od vecih kvarova...tako da sa registracijom racunas jos skoro 2000 KM da ces dati u to auto i opet vozis auto u koje moze sjesti samo 3 covjeka...tijesno nazad ma duplo tjesnije nego u puntu...
moj savjet je ako vec trazis vw motor uzmi seat toledo ili skodu octaviu ,puno su udobniji veci ljepsi i imaju veci prostor a motori su isti...1.9 motori su dobri a ti ako volis da stiskas auto ja ti ne bi preporucio taj motor 66 kw jer ces mu sve unistiti...ja ga sebi nikad ne bi uzeo....istina jest da taj motor je najjeftiniji za odrzavanje ali je vise za nekog ko ne vozi puno i normalnije vozi...ja sam godisnje prelazio 22000 km i volio sam stiskati auto..1.9 motori su najbolji motori...sad vozim bmw sa 2.0 motorom i dalje mislim da je 1.9 motor bolji...
i da ne zaboravim reci da su motori kod golf 4 85 kw 96 kw 74 kw i 110 kw PD motori tj. pumpa dizna a motor od 66kw i 81 kw imaju bosh pumpu tj. starije su tehnologije vise trose i vise se cuju i slabije idu
ovi motori sa diznama su dobri i dizne im ne odlaze lahko...
moja preporuka je 74 kw ali nisam 100% siguran jel kod ovog plutajuci zamajac a mislim da nije
ili ako volis stiskati auto onda 96 kw (kod njega je 100% plutajuci)
odrzavanje nije bas jeftino tako da auto moras u servis na detaljan pregled i na dijagnostiku jer ako ti neko da auto sa manama moras uloziti puno novca a u ovoj drzavi svasta ima
sto se tice PD motora svi malo trose
a stari mi i danas dan ima golf 4 od 96 kw
ako te jos nesto interesuje pitaj
 
Koliko se dobrih i zanimljivih auta prodaje za male pare a ljudi opet pukli na golfa golfa i golfa. Cccc.
vidio sam x ovakvih postova ali kad imamo ovako los standard u drzavi moramo to i razumiti
npr sad vecina koji su vozili golf 2 prelazi na golf 4
moje misljenje je da su to pretezno ljudi koji nisu bas jaki finansijski i onda ih razumijem kad traze golf 4 jer je ipak to auto malo povoljnije za bilo sta
npr sutra kad nesto osteti,zakaci od stub najlakse i najjeftinije ce naci dio za to auto
ja sam ga vozio i sad vozim bmw e46 i iskreno nije velika razlika u odrzavanju ali je ipak ima
kod mene M karambolka kontam nedo Bog da je ostetim pitanje je hocu li naci originalnu i dok ofarbam za 1000 KM a za golf 4 dok sam imao ima je za 150 KM na svakom otpadu...a pored toga golfovi se najlakse i poprave
skoro svaki majstor ga zna napraviti dok je sa drugim autima druga prica
ja skoro isao kod 4 elektricara da mi pogledaju zasto mi ne pali ventilator i svi kazu ne radimo bmw a ja im se smijao ...pravili mi golf 4...i onda odem kod jakog majstora i bila neka sitnica pa je za minut rijesio...
 
imao sam ta oba auta pa ti mogu reci da sam bio i u istoj poziciji u kojoj si sad ti i bolje ti je prodati punta pa traziti golf 4 da kupis jer ce te ovako ucijeniti ovi sto imaju golf 4 uracunat ce ti skroz malo punta
a sto se tice golfa ovi od 96 kw imaju plutajuci zamajac isto kao i moj golf koji je bio 85 kw i taj zamajac je skup kad ode a pogotovo ako kupis auto sa losim zamajcem
imas odmah veliki servis sa zamjenskim dijelovima oko 500 KM + mali servis 120 KM + pretezno dodje los akumulator i lose gume a sve to trebas kupiti sto prije ako vozis puno i mislis da imas sigurnije auto i da ga ocuvas od vecih kvarova...tako da sa registracijom racunas jos skoro 2000 KM da ces dati u to auto i opet vozis auto u koje moze sjesti samo 3 covjeka...tijesno nazad ma duplo tjesnije nego u puntu...
moj savjet je ako vec trazis vw motor uzmi seat toledo ili skodu octaviu ,puno su udobniji veci ljepsi i imaju veci prostor a motori su isti...1.9 motori su dobri a ti ako volis da stiskas auto ja ti ne bi preporucio taj motor 66 kw jer ces mu sve unistiti...ja ga sebi nikad ne bi uzeo....istina jest da taj motor je najjeftiniji za odrzavanje ali je vise za nekog ko ne vozi puno i normalnije vozi...ja sam godisnje prelazio 22000 km i volio sam stiskati auto..1.9 motori su najbolji motori...sad vozim bmw sa 2.0 motorom i dalje mislim da je 1.9 motor bolji...
i da ne zaboravim reci da su motori kod golf 4 85 kw 96 kw 74 kw i 110 kw PD motori tj. pumpa dizna a motor od 66kw i 81 kw imaju bosh pumpu tj. starije su tehnologije vise trose i vise se cuju i slabije idu
ovi motori sa diznama su dobri i dizne im ne odlaze lahko...
moja preporuka je 74 kw ali nisam 100% siguran jel kod ovog plutajuci zamajac a mislim da nije
ili ako volis stiskati auto onda 96 kw (kod njega je 100% plutajuci)
odrzavanje nije bas jeftino tako da auto moras u servis na detaljan pregled i na dijagnostiku jer ako ti neko da auto sa manama moras uloziti puno novca a u ovoj drzavi svasta ima
sto se tice PD motora svi malo trose
a stari mi i danas dan ima golf 4 od 96 kw
ako te jos nesto interesuje pitaj
Takav odgovor mi je trebao.Svaka cast,ovi drugi napisu nemoj 4-ku i ne navedu razlog.Pa pogledat cu i skodu ima ih 2004 god.a cijena ko u golfova.Uglavnom hvala na odg.Pozz
 
Član
Takav odgovor mi je trebao.Svaka cast,ovi drugi napisu nemoj 4-ku i ne navedu razlog.Pa pogledat cu i skodu ima ih 2004 god.a cijena ko u golfova.Uglavnom hvala na odg.Pozz

Druže moj lijepi a šta je Škoda ili Seat nego jeftinija varijanta VW-a,
Sve boljke koje je imao VW imaju Škoda ili Seat, s time što su Škoda I Seat ipak kvalitetom ispod VW,
Vozio sam dva Seata, vozio sam i očevu Škodu Octaviu, tako da znam šta pričam, a održavanje im je identično, ja ipak glasam za VW,
 
Član
Druže moj lijepi a šta je Škoda ili Seat nego jeftinija varijanta VW-a,
Sve boljke koje je imao VW imaju Škoda ili Seat, s time što su Škoda I Seat ipak kvalitetom ispod VW,
Vozio sam dva Seata, vozio sam i očevu Škodu Octaviu, tako da znam šta pričam, a održavanje im je identično, ja ipak glasam za VW,
A druze moj lijepi koliko je vw skuplji pri kupovini u startu od seata i skode, zato ja glasam za seata koji je sam po sebi ljepsi od vw a sto se odrzavanja i mehanike tice ti je isto
 
Druže moj lijepi a šta je Škoda ili Seat nego jeftinija varijanta VW-a,
Sve boljke koje je imao VW imaju Škoda ili Seat, s time što su Škoda I Seat ipak kvalitetom ispod VW,
Vozio sam dva Seata, vozio sam i očevu Škodu Octaviu, tako da znam šta pričam, a održavanje im je identično, ja ipak glasam za VW,
motor je isti...ostale stvari su mozda malo manjeg kvaliteta nego kod golfa ali je golf mali ,nazad nema nikako prostora...i nije udoban...
po meni je seat toledo ljepsi i ja bih njega izabrao da sam na njegovom mjestu
a skoda mi se ne svidja...
 
Top