kupovina auta - pocetnik

kupovina auta - pocetnik

Kupices auto i pokvarit ce ti se u roku od 2 mjeseca. To su moja predvidjanja i to se ustvari desava sujetnim ljudima. Sretno s kupovinom.
 
Član
mecka je isto poskupa za odrzavati, a za 7-8 hiljada ne mogu naci mecku 2004-2005 godiste, gledam sto mladje auto da nadjem, a mecka mi je i povelika za pocetnika, od mecke jedino A klasa, ali po komentarima vasim a i ostalih ljudi, ne bih ni nju, imam namjeru kupiti 307-icu, necu je kupiti jedino ako saznam da su auta sa nekom velikom greskom napravljena :)
 
Član
a za Balkanca je jedino Golf, ali jebo te to auto ako cu ja sa njim prec 15-20 km i da mi leđa otpadnu, evo stari ima Passata pa osjetis svaku rupu, a kakav je tek onda Golf, imao sam priliku voziti "cetvorku", auto ko auto je dobro, dobro ide, dobri motori, ali brate kruti, dok 307-icu i 206-icu nisam vozio i ne znam kakvi su, zato i pitam vas za misljenje, ali misljenja podijeljena, neki kazu "Francuz je to, od toga bjezi", dok drugi "dobro je auto, neces se pokajati".

Pitao sam majstora kakvi su ti Pug-ovi HDi, i on mi je rekao da su dobri, iako nije imao ni 307-icu ni 206-icu, covjeku je takvih auta proslo kroz garazu ko zna koliko, malo su skuplji za odrzavanje od VW-a ali nije prevelika razlika, uglavnom njegovo misljenje je da su dobra auta.
 
Super Moderator
eno sad i passat neudoban..pa kakav je to passat? ne znam stvarno o kakvoj vi udobnosti pricate, meni je to sve isto, 20 mi je godina i mogu na drvetu sjedit i vozit.. jedino osjetim razliku u udobnosti kad sam vozio A6, A8 i Phaeton... a ovo golf, focus, 206, 307, megane.... to je sve isto
 
Po meni je najbolji auto Mercedes, nema veze sto si početnik i ja sam pa se odlično snalazim sa W123. A što se tiče fijata, kažu nedaj Bože rata i fijata :D
 
Nit znas kad ce rat,nit kad ce Fiat stat :D,neka meni Fiata :D .Pasat je sranje sto se udobnosti tice,sva auta u toj klasi su udobnija od njega.Moja E klasa jest visa klasa naspram njega,ali je udobnija jedno 10 puta.Ajde kupuj to auto,zeljno ocekujem predstavljanje! :D
 
Peugout 307 ili 206 ti je dobar izbor
oba su zbilja komfornija unutra (za vozaca i suvozaca ) od golfova 4.
udobna auta a mala (i jeste udobnije, tiše od golfa 4)
JEDINA MOJA ZAMJERKA JE STO SU TA AUTA KAO OD KARTONA PRI (nedaj Boze) UDESU
CAK i Golf 2 je mnogo jaci od ovih pezoa :(
naprijed imas samo branik i blatobrane i farove (sve tanka plastika) i Motor (puni otpadi totalno unistenih pezoa)
Pa sad, auta ko auta su dobra, ekonomicna potrosnja, udobnost, nisu skupa za odrzavanje (mislim na servise i uobicajene eventuane popravke) samo po meni su nesigurna al et :)
P.S. I gledaj iz uvoza obavezno!! sa Servisnom Knjigom..
Toliko od mene :)
 
Član
eh evo gledao sam par 307-ica na pik-u, pa koji su HDi motori najbolji, od ovih 2.0, koje bih trebao izbjegavati, koliko ja znam imaju tri vrste 2.0 HDi motora, onaj od 66kw, 75kw ja mislim, i onaj od 100kw. ne gledajuci na snagu, koji je najbolji od njih?
Geberalno hdi motor je dobar i nije previse skup za odrzavanje . U firmi imamo 2.0 hdi 90 ks kw i presli smo sa njim oko 90 000 km bez vecih kvarova . Brat vozi 307 sw 1.6 110 ks nekih 200 000 km i generalno zadovoljan , samo sto od same kupovine auta pa do sad ima problem sa crkavanjem sijalica . Koliko sijalica je promijenio mogao je jedno solidno auto kupiti :) Mislim da bi kupovina 2.0 hdi 66 kw bila najbolja opcija !
 
Član
Peugout 307 ili 206 ti je dobar izbor
udobna auta a mala (i jeste udobnije, tiše od golfa 4)
JEDINA MOJA ZAMJERKA JE STO SU TA AUTA KAO OD KARTONA PRI (nedaj Boze) UDESU
CAK i Golf 2 je mnogo jaci od ovih pezoa :(
naprijed imas samo branik i blatobrane i farove (sve tanka plastika) i Motor (puni otpadi totalno unistenih pezoa)
Pa sad, auta ko auta su dobra, ekonomicna potrosnja, udobnost, nisu skupa za odrzavanje (mislim na servise i uobicajene eventuane popravke) samo po meni su nesigurna al et :)
P.S. I gledaj iz uvoza obavezno!! sa Servisnom Knjigom..
Toliko od mene :)

koje god da budem kupovao auto, to ce biti tek uvezeno, ili eventualno da je vozeno kod nas max godinu dana, a sto se tice sto su nesigurna, nisam onaj tip pocetnika koji voli brzu voznju, ali to ne znaci da mi je dosta auto sa 60 ks, polahko i oprezno i stices na vrijeme, a to se tice Pug-a, svidjeli su mi se pogotovo radi vanjskog dizajna, ali nije to najbitnije, ali evo cuo sam da su im i motori dobri, tako da sam cuo vise pohvala nego kritika o ovim Peugeot-ima.
 
Top