kupovina auta - pocetnik

kupovina auta - pocetnik

Član
jarane, nije ni meni VW omiljeno auto, smanjio sam izbor auta na jednu marku, pa vidjecu, odlucio sam kupiti Pug-a, 307-icu ili eventualno ako naidje dobar primjerak 206-icu, a Fiat, jednostavno ne volim tu marku automobila i to je to, isto sto neko ne voli "franucuze" ili VW tako i ja Fiat :)
 
Član
eh evo gledao sam par 307-ica na pik-u, pa koji su HDi motori najbolji, od ovih 2.0, koje bih trebao izbjegavati, koliko ja znam imaju tri vrste 2.0 HDi motora, onaj od 66kw, 75kw ja mislim, i onaj od 100kw. ne gledajuci na snagu, koji je najbolji od njih?
 
Član
iz iskustva sa istom kubikažom najduže traje naj sa najmanjom snagom. Imam Punta 1.2 sa 60KM, a ima ih sa istom kubikažom i 80 KS-
Majstori se kunu u ovaj moj.
 
Član
pa dobro, uvijek jace auto se manje "stedilo", i veca je sansa da ces naci ocuvanijeg onog od 60ks nego onog od 80ks
 
Taj punto od 60 ks ima problema sa digtungom glave...HDI je dobar motor,ne bi trebao pogrijesiti ni sa jednim od tih.
 
Član
Pisalo se 100 puta, ali evo opet. Najbolja mjera ti je 2.0HDI 66kw što se tiče održavanja. Nema FAP filter, nema dvomaseni zamajac. Oboje je skupo za zamjeniti. Ovi od 80kw uglavnom svi imaju FAP filter, bar što se tiče starog modela, redizajn postoji bez FAP-a. I takođe svi imaju od 80kw i jači dvomaseni zamajac koji je takođe skup. Ajd FAP se sada može i trajno ukloniti za 3-4 stoje, a može se i fiksni zamajac staviti na ovog od 80kw, ali i to košta prvi put, između 800-1000km. Na ovaj od 100kw ne bih stavljao fiksni zbog većeg obrtnog momenta.
 
Valja,zato ga i imamo. :D Peugeot je isto dobro auto,udobno,komforno.Samo ne kupuj onaj sepet od VW-a.Ko na dasci da sjedis...
 
Top