kramar

kramar

Član
Evo kako izgleda garancija:
img20150227142737.jpg
 
Legend
Upravo..
Mogucnost da ce ti se iskrivit glava ili puci blok motora te ventili je kao da dobijes na lotu..ž
da ne idemo u krug, generalno, sve ono sto se kvari na motoru ne podlijeze garanciji (osim dizne kod passata :D :D :D)
 
Član
Upravo..
Mogucnost da ce ti se iskrivit glava ili puci blok motora te ventili je kao da dobijes na lotu..ž
da ne idemo u krug, generalno, sve ono sto se kvari na motoru ne podlijeze garanciji (osim dizne kod passata :D :D :D)

najbolje je otić i reć daj ti men 5000 km auto jeftinije a ja ću se potpisat da mi ne treba nikakva garancija
 
Član
pa rabljeno kad kupite kod ovlaštenog(iz ponude staro za novo) dobijete garanciju max godinu i ovako 10-15 hiljada km i tu ima dosta stvari koje ne podliježu garanciji.

mislim kakva zajbancija sa garancijom kad važi kratko, jel niko auto ne uzima na 1g, ja sam ovu temu više otvorio u smislu da se izbjegne zajebancija tj uzmete auto na provjeru kad ono električar govori za kilomentražu,kvarovei i sl mušice lakirer da je rađeno i tako to. a ovi tvrde da je kilometraža ok i da nije rađen :) nije problem i ako je rađen al hoću da znam.
 
Član
Hahahahah smjesnije garancije nisam vidio , ovo je ljudi jos jedan porez na budale , cuj garancija !?!
 
BHT Ovisnik
Pa imas ih sto prodaju skrpane sa tonu aditiva i sl. pa kad apromjenis ulje podje da dimi,curi i svakakve pizdarije. Ono drzi vodu dok majstori odu... Pa jesam li ja radio lanac i to na bmwu, odmah nakon toga mi poceo trositi vodu pomalo i ode glava... a sve se moze sklepati samo da se proda,posebno u slucaju ako je vracana kilometraza i sl., tako da je i to dovoljno. Najbolje da vam daju garanciju na polovno auto ako po prospektu pise potrosnja 5L,vama trosi 5.6L pa ce vam u tom slucaju oni doplacivati naknadu...
 
Član
tako ti je i novi auto kad kupujes..
gore pise garancija
i onda garanciaj se ne uvazava u slucaju

S novim autima je puno lakše, oni se ne smiju zajebavati jer ima i njima neko nadređen. I obično su susretljivi, posebno ako je auto servisirano kod njih.

S druge strane kramar traži da se ide u ovlašteni servis, a na papiru od garancije piše neke nepoznate riječi tipa "druck" ili "kiler", tj. sleng za neke dijelove. Probajte doći u neki spor gdje su uključeni advokati ili sud pa ćete vidjeti kako su to samo gluposti na papiru.
Nema garancije na zupčasti jer se nigdje ni ne spominju kilometri u garanciji...znači kupim auto u Ljubuškom, u Mostaru mi pukne remen i mogu da se slikam...a auta mu ozbiljno skuplja.

Da ne pričam da garancija na nova auta podrazumijeva sve...od a do ž.
 
Član
S novim autima je puno lakše, oni se ne smiju zajebavati jer ima i njima neko nadređen. I obično su susretljivi, posebno ako je auto servisirano kod njih.

S druge strane kramar traži da se ide u ovlašteni servis, a na papiru od garancije piše neke nepoznate riječi tipa "druck" ili "kiler", tj. sleng za neke dijelove. Probajte doći u neki spor gdje su uključeni advokati ili sud pa ćete vidjeti kako su to samo gluposti na papiru.
Nema garancije na zupčasti jer se nigdje ni ne spominju kilometri u garanciji...znači kupim auto u Ljubuškom, u Mostaru mi pukne remen i mogu da se slikam...a auta mu ozbiljno skuplja.

Da ne pričam da garancija na nova auta podrazumijeva sve...od a do ž.
Šta podrazumijeva tvornička garancija? Jel mjenjaju filtere, jel mjenjaju kugle i lafete u garanciji? Ne. Svaki ovlašteni u slučaju bilo kakvog kvara gleda da financijski ne snosi troškove opravke. Od pozivanja na nemar vlasnika, do loše kvalitete goriva i nepranih dana u mjesecu. Kramarova garancija je bezveze, no nisu ni tvorničke neka radost. Tisuću puta sam čuo pritužbe i gonjanje po sudovima sa ovlaštenim servisima baš zbog garancija na auta. Uzmimo u obzir i da je mnogo sigurnije dati garanciju na novo auto nego na polovno od 3-10 godina kao što kramar daje.

Bez nekih osnova blatite po kramaru. Ruku bih u vatru stavio da ne uvoze karabolirana auta, niti da vraćaju kilometražu. Meni bi to bilo dovoljno da gore kupim auto, bez obzira na garanciju, niti na možda malo veću cijenu.
 
Top