kramar

kramar

Član
il evo naprimjer nek neko da meni za ovog golfa 8500 KM i imat će godinu dana garanciju
http://www.olx.ba/artikal/16077695/golf-4-1-9-tdi-66-kw/
crkne mjenjač , ja dam 700 km i ubacim manuelni, primjer navodim samo.
ili na primjer neki krkan dođe pa nešto na silu slomi, ti dođeš da reklamiraš , kad ono crko motor vozio bez ulja itd, pa to je tvoja greška to ti ne spada u garanciju :D
 
Pretpostavljam daje ovo neka sala, jer nema veze sa realnim stanjem bar u dijelu bosne gdje ja zivim..
nije sala nOKe, ja u komsiluku imam par firmi sto uvoze auta, iso sam jednom u Njemacku i reko sam nikad vise bezze, jedino ako cu sebi auto dovuc...
i dodje ti neki kreten i ucjenjuje te za cijenu a boli ga k.... sto si se ti slomio u putu, sto moras cekat na carini papire i jos 1000 zaebancija...
ne kazem da se ne treba cjenkat ali treba bit realan
 
Član
nije sala nOKe, ja u komsiluku imam par firmi sto uvoze auta, iso sam jednom u Njemacku i reko sam nikad vise bezze, jedino ako cu sebi auto dovuc...
i dodje ti neki kreten i ucjenjuje te za cijenu a boli ga k.... sto si se ti slomio u putu, sto moras cekat na carini papire i jos 1000 zaebancija...
ne kazem da se ne treba cjenkat ali treba bit realan
Normalno da me boli k.... sto si se ti slomio u putu i sto si cekao na carini jer znam da i tebe isto tako boli k.... sto sam ja kopao u kanalu i sto mi je bilo hladno i sto mi je kisa lila za vrat da bih zaradio te pare da kupim auto
 
Legend
Što nebi imao hrabrosti kad je zarada na jednom autu oko 5000 KM , on se već osigurao tu da ti drugi motor stavi ako treba i mjenjač, jer ovaj sto kupi auto platio je tu garanciju . pogledaj samo ebay, sve sto na ebayu kupis je 10-15 % jeftinije nego kad kupis u radnji, a to je zato sto na ebayu nemaš garanciju a tamo po radnjama imaš. ja kupio telefon u mediamarktu 125 € platio godina dana garancije, isti taj telefon je na ebayu u to vrijeme bio 75-80 € .
Eh pa to je samo dokaz da taj isti kramar prodaje isti auto kao i ovi sverceri (kazem isti = presao 21321321321 udaran , skinut sa osiguraja itd itd) ali ga proda pametnom bosnji koji misli da je KRAMAR nesto posebno , da su to NOVA auta od deda i nana i da kao kroz tu garanciju daju bolja auta.. naplati ti vise ogradi se za tu garanciju ili sta vec daje i to je to..
Lutrija, neki auto ce se pokvarit u garanciji, neki nece, ostaje im dobra lova kako god okrenes, zato i imaju 500 auta na placu
 
Legend
nije sala nOKe, ja u komsiluku imam par firmi sto uvoze auta, iso sam jednom u Njemacku i reko sam nikad vise bezze, jedino ako cu sebi auto dovuc...
i dodje ti neki kreten i ucjenjuje te za cijenu a boli ga k.... sto si se ti slomio u putu, sto moras cekat na carini papire i jos 1000 zaebancija...
ne kazem da se ne treba cjenkat ali treba bit realan
To stoji, nezahvalan posao definitivno..
 
Član
Kramar većinu auta uvozi iz Belgije, što se tiče kilometraže kilometraža je točna 100%, neka od jeftinijih auta dođu ofucana, nijedan nije udaran da se nešto pilalo ili sta ja znam već, uglavnom to su auta kozmetički ne održavana kojima je potrebno dubinsko čišćenje, izvuć neku udubinu, možda ofarbat branike i tako te sitnice. A auta više klase tipa Mercedes E dolaze u jako dobrom stanju, samo im treba dobro pranje i to je to. Što se tiče to da su udarana i da su kilometri vraćani to su gluposti, vidio sam xxx auta koje je kramar uvezo i u kakvom su stanju bili i kakvi su uvezeni i sve ostalo. Prvo moj Mercedes kada je uvezen bilo je potrebno farbanje zadnjeg branika, promijenut jedan grijač, urađeno dubinsko jer je valjda prije vozila neka obitelj sa malom dijecom pa je bilo fleka od bombona, karamele i tih sranja.Dok sam bio kod njega došao je jedan Audi a3 potrebno bilo promijeniti brisače, izvući 3 male udubine na autu i oprati ga. A to da sprejom farbaju klješta i to to je istina normalno svak bi to uradio jer lijepše izgleda,primamljivije je kupcu. Uglavnom su to dobra auta koja nisu udarana niti im je vraćana kilometraža. A što se tiče auta više klase ta su bila dobra i prije nego što ih je kramar uvezao..
 
BHT Ovisnik
Upravo to, oni imaju ugovore u Belgiji s lizing kucama te na taj nacin uzmu veoma dobra auta po niskoj cijeni i na taj nacin mogu ubiti s cijenom obicne male smrtnike i privatnike cijenom. A samim tim sto je vecina vozila na lizing zna se kakvo je stanje s vozilom. Tesko da se nekome isplati otici u Njemacku i dovesti sebi auto osim ako vec gore nekoga nema i da mu je nasao jeftino provjereno vozilo. Ja sam par vozila kupio u njih, ne osobno sebi,ali drugima koji se ne razumiju u auta da. I svi ih vozaju vec godinama bez ikakvih problema, neke sam od tih ljudi nakon par godina prodao drugim poznanicima i imaju samo rijeci hvale za auta. Da im ne valjaju auta ja mislim da sigurno ne bi bili najjaci na ovom prostoru. Dovoljno se potrefiti na placu kada im auta tek dolaze sa slepom pa se vidi kakvo je stanje. Ako imao mogucnosti nekada za novije auto vrlo rado bih opet kupovao u njih.
 
Normalno da me boli k.... sto si se ti slomio u putu i sto si cekao na carini jer znam da i tebe isto tako boli k.... sto sam ja kopao u kanalu i sto mi je bilo hladno i sto mi je kisa lila za vrat da bih zaradio te pare da kupim auto
Zato tebe niko ne tjera da kupujes skup auto,vozaj dvicu
I ja radim na bausteli i znam kako je
 
Član
Ja samo kazem dobro razmislite sta pisete ipak je to neciji kruh , znaci vase iskustvo a ne rekla kazala! Tko god je uzeo auto u kramaru a imam ih zadovoljni su. Cim odem do kramara pogledat cemo to farbanje klijesta itd itd . Covjek ima tu shemu u belgiji i to je poenta cijele price oni ih sad "upicajzli" al koji to svercer ne radi??
 
Član
Ispricaj nam onda svoje iskustvo! Ima ih dosta po piku provode dane i onda "jao dobrih auta bas ocuvana" bla bla . Ajmo ljudi iskustva argumenti !! :)
 
Legend
Ja samo kazem dobro razmislite sta pisete ipak je to neciji kruh , znaci vase iskustvo a ne rekla kazala! Tko god je uzeo auto u kramaru a imam ih zadovoljni su. Cim odem do kramara pogledat cemo to farbanje klijesta itd itd . Covjek ima tu shemu u belgiji i to je poenta cijele price oni ih sad "upicajzli" al koji to svercer ne radi??
Mjesas kruska i jabuke, niko ovdje nije rekao da sverceri to ne rade vec da je i sam kramar obicni svercer samo sto se kod nas to diglo na neki UBER NIVO pa kupuju auta koja su realno skuplja od trzisne vrijednosti u BIH, pitanje je da li sa razlogom ili ne !?
 
Član
Ne mjesam, upravo sam ga uporedio sa ostalim svercerima. Iznosis ozbiljne optuzbe pa potkrijepi to , da se razumjemo niti hvalim niti kudim kramara. Vec je to poznata auto kuca i bilo bi lijepo kad neko googla da procita ovde nasa iskusztva. Slazes se !?
 
O ovakvim stvarima treba raspravljati sa pravim argumentima i iskustvima, bilo pozitivnim ili negativnim. Činjenica je da ta auto kuća nije stekla dobru reputaciju na prevarama nego na pozitivnim iskustvima kupaca i preporukama za nove potencijalne kupce. Ako je u pitanju dobra auto kuća koja stalno dopunjava ponudu, to govori nešto o njoj - prodaje aute i kupci to prepoznaju. Kao i u svim drugim granama privrede.

ps. Osim kad je u pitanju Passat kome crkavaju dizne, ljudi ga i dalje kupuju bez razmišljanja :D (šala, ali i istina)
 
Top