kompresor na 1.6 GTD

kompresor na 1.6 GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Al_Galone je napisao(la):
Aha a sta vi to onda pokusavate napraviti pitu od govana?
Mislim ne vidim svrhu? Ako zelis solidnog dizela,koji nece gubiti dah uzbrdo,napravite fabrickog GTD intercoolera sa 80KS i uzivas vozajuci se.
Ako zelis brzo auto,prodas dizela i kupis brzo auto!
Ako nema snage da zavrne turbinu,zamisli sta se onda tek desava kada mu stavis kompresor na radilicu? Umre?
Inace je poznato da kompresori zahtjevaju jace motroe jer kradu dosta snage sa radilice da bi se pogonili.

ja ne pravim pitu od govana, ja sam sebi zacrtao cilj, i sa malim icom i stock pritiskom na turbini je golf isao bolje nego intercooler (bar ona dva na koje sam naletio), sada sa vecim icom i malo vise pritiska ce ici sigurno bolje, a opet ce se moci vozati, i meni ce to biti sasvim dovoljno.. bez ikakvog stetnog djelovanja na motor..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
Aha a sta vi to onda pokusavate napraviti pitu od govana?
Mislim ne vidim svrhu? Ako zelis solidnog dizela,koji nece gubiti dah uzbrdo,napravite fabrickog GTD intercoolera sa 80KS i uzivas vozajuci se.
Ako zelis brzo auto,prodas dizela i kupis brzo auto!
Ako nema snage da zavrne turbinu,zamisli sta se onda tek desava kada mu stavis kompresor na radilicu? Umre?
Inace je poznato da kompresori zahtjevaju jace motroe jer kradu dosta snage sa radilice da bi se pogonili.

ja ne pravim pitu od govana, ja sam sebi zacrtao cilj, i sa malim icom i stock pritiskom na turbini je golf isao bolje nego intercooler (bar ona dva na koje sam naletio), sada sa vecim icom i malo vise pritiska ce ici sigurno bolje, a opet ce se moci vozati, i meni ce to biti sasvim dovoljno.. bez ikakvog stetnog djelovanja na motor..

nemam ja nista protiv nekih dorada i unaprijedjenja,cak sta vise,ali
ovde pocenmo pricati o nekim irealnim stvarima,sto nema smisla,
zasto ne poboljsati malo stvari ako se vec moze,
al sad davati grdne pare da bi to auto imalo 90 i kusur konja je glupost
 
Legend
to se slazem, ali i sam znas, kad si uzeo stock abfa on ide leti, ali si htio jos, pa jos pa jos i jbg.. da nije bilo fiata vec bi tu bila i turbina sigurno..
ovo sto ja radim, je daleko od toga, ali opet se mogu izvuci sasvim solidne performanse uz manja ulaganja, o vecim necu da pricam (tipa kompresor, bi turbo i te fantazije :D)

da zaokruzim.. k14 vodeno ili k24 turbina, naprijed intercooler, reglirati pumpu na 59 i to je sasvim dovoljno sto se tice ovog motora..
 
Član
e ljudi imam nesto slicno pred kucmom stoji jetta mk2 1.6TD turbina t3 (naravno neka mala sto se tada stavljala na njega )
.... razvrtanjem bos pumpe i turba samo ce te dobit enormno pregrijavanje motora ..... znaci pustite se tih gluposti od 1xx KS sve moguce sam radio i skidao termostat ( krusku ) znaci voda prolazila kroz hladnjak i sve ali opet je dolazilo do pregrijavanja cak sam i termostat na hladnjaku stavio od benzinjare koji ranije pali ali opet nije moglo nista auto je osjetno islo bolje ali tri potezanja i eto temperature preko 9x ..... znaci manite se tih gluposti old school za kojeg su pricali da ima preko 100 ks radi na fabrickom pritisku i ic velki od petice tdi znaci uzaludna prica :icon_confused::icon_confused::icon_confused: TDI kakv i lagano sarafajte :123::123::123:
 
Član
sve to je ok ali ako mu nemozes dodat nafte koliko mu treba sta ce ti veci pritisak iza 0,7bar,treba ti bogata smjesa kad dizes pritisak ,toj pumpi je ograniceno koliko nafte propusta....
 
Član
motor od 51kw nema sanse protiv 59kw
a kao sto ovde pisu pojedinci...
GTD je GTD...sitne neke doradice Ok,ali velika ulaganja...uzalud...
 
i ja mislim da se ne isplati ulagati u ove motore,,
prvo sto su stari 20 i kusur godina,, a drugo nemaju potencijala za
tuning,, ko hoce nesto vec da poduzme u vezi snage,, onda malo veca turbina
i ic, opet i to nista specijalno ne daje
 
Član
Druze ako te interesuje TD i kompresor odi na vwvortex i prelistaj malo teme ima jedan projekt takav pa vidi kako zavrsava ja nisam odavno pratio pa ne mogu reci
 
Legend
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
i ja mislim da se ne isplati ulagati u ove motore,,
prvo sto su stari 20 i kusur godina,, a drugo nemaju potencijala za
tuning,, ko hoce nesto vec da poduzme u vezi snage,, onda malo veca turbina
i ic, opet i to nista specijalno ne daje
jesi ti to probao pa pricas, ili se vodis starom dobrom pricom cula kazala ?
kazes 1.6 td nije dobar za tuning hahahahha :D
pa dobro, nije za neke extremne stvari, ali za stine pare se itekako moze "pojacati" da pofino ide..
necu sad pricati nesto i srati sta sam ja i kako sam radio, i sta cu radit, ali molim vas nemojte pricati stvari koje ne znate..
motor ima dosta potencijala, ako se pravilno slozi (kao i svaki drugi) moze da trpi i do 1.5bar pritiska i do nekih 90-100ks bez problema, sto je itekako dobro..za razliku od 1.3 ili 1.6 benzinjare iz kojih ne mozes izvuci ni 10ks..


hasseroder je napisao(la):
noke jel veci intercooler dale vise kw i kako mislis podici pritisak na dvojkinoj turbini?

veci ic ne daje snagu vec bolje hladjenje zraka..
daje vecu turbo rupu, tj turbini treba vise vremena da nabije pritisak u samom sistemu za hladjenje zraka..

na dvojkinoj turbini (govorim o kkk k12, k14 i k24 turbinama) se moze podesavati pritisak, kako, ne znam ni ja jos uvijek nisam to radio, ali sam pricao sa covjekom koji je to radio i zna sta i kako je, kad uradim na svom autu, detaljno cu i taj dio opisati, stelovanje pritiska na westgateu..
 
i koja matematika je sve to raditi i kako mislis podesiti adekvatnu kolicinu ubrizganog goriva sa postavljenim kompresorom?
 
matematika ti je da ce te 1,8 gt puhnuti;)
i ako mislis da je 1,6 td pogodan za tuning, ja zavrsavam raspravu

nazalost i ovdje je prisutna ona stara izreka,, svako svoga konja hvali:icon_mad:
treba biti realan pa priznati,, i ja imam sepet jos veci 1,3 pa priznam da je tuga od motora,,
doduse brzi jeste od 1,6 dizela obicnog ,ali je tuga,, ovaj 1,6 td nije los vozio sam ga vise puta,,
po meni on nema uopste neko ubrzanje niti ista,, tezina ga jebe,, i ne znam sta da mu uradis razlika
ne moze biti drasticna
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
matematika ti je da ce te 1,8 gt puhnuti;)
i ako mislis da je 1,6 td pogodan za tuning, ja zavrsavam raspravu

nazalost i ovdje je prisutna ona stara izreka,, svako svoga konja hvali:icon_mad:
treba biti realan pa priznati,, i ja imam sepet jos veci 1,3 pa priznam da je tuga od motora,,
doduse brzi jeste od 1,6 dizela obicnog ,ali je tuga,, ovaj 1,6 td nije los vozio sam ga vise puta,,
po meni on nema uopste neko ubrzanje niti ista,, tezina ga je*e,, i ne znam sta da mu uradis razlika
ne moze biti drasticna



bio je kod mene 1.6 51kw sa sitnim prepravkama i bio je ravnomjeran sa 1.8GT, cak ga ostavi na startu, jedino me je mogo uzet na duzu relaciju jer 1.8 ide 200 a 1.6 ne moze
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top