kompresor na 1.6 GTD

kompresor na 1.6 GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
najlakse je motor zamijenit,svi ubacuju gti-ove motore,treba pokusat iz dizela izvuc maksimum da bas nema nitko
 
Član
Jeli tvoj golf ima turbo? To znaci vec imas kompresor, ili ti kad kazes hoces kompresor misliz na supercharger ili kako se vec zove?

Bmw Mini koriste Eaton kompresore koji se lako mogu naci na ebay-u pojeftino

Skini turbo, napravi nosace iugradi kompresor, pojacaj bosch pumpu i puni oko 0.5-0.7 bari pritiska i poigraj se sa gti-ma :)

Znam da je lakse reci nego uciniti ali se lako moze odratiti
 
Sambo je napisao(la):
Jeli tvoj golf ima turbo? To znaci vec imas kompresor, ili ti kad kazes hoces kompresor misliz na supercharger ili kako se vec zove?

Bmw Mini koriste Eaton kompresore koji se lako mogu naci na ebay-u pojeftino

Skini turbo, napravi nosace iugradi kompresor, pojacaj bosch pumpu i puni oko 0.5-0.7 bari pritiska i poigraj se sa gti-ma :)

Znam da je lakse reci nego uciniti ali se lako moze odratiti

njegov turbo puse na 0.7-0.8 bari, cilj je da ide na 1 do 1.2 bara, to je "recimo" neki maximum za taj motor
 
Član
ljuboje je napisao(la):
druze
samo onaj motorcic 59kw ,malo pojacaj bosch pumpu,malo turbinu,k&n fitercic,i ima da ide ko nevrijeme...(racunajuci prema ovim starijim dizelima,ali i ponekim benzincima......)
bar je tako kod mene
a ako hoces nesto ozbiljnije,onda 1,9tdi iz trojke i na chip i onda je zabava na nivou...



Prijatelju ja imam audija jaje 59 kw, td-interkuler, sta mi mozes preporuciti da uradim a da ide bolje, unaprijed se zahvaljujem Sina
 
Legend
GreenDevil je napisao(la):
njegov turbo puse na 0.7-0.8 bari, cilj je da ide na 1 do 1.2 bara, to je "recimo" neki maximum za taj motor

k12 sumnjam a puse toliko, mozda 0.6 max..
sto se tice maximuma motora, gledao sam na vwdiesel forumu motore na kojima k24 puse preko 2 na stock motoru i prevalili su vec preko 50k na tom setupu..

meni to pomalo zvuci nevjerovatno, ali eto..
 
.nOKe je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
njegov turbo puse na 0.7-0.8 bari, cilj je da ide na 1 do 1.2 bara, to je "recimo" neki maximum za taj motor

k12 sumnjam a puse toliko, mozda 0.6 max..
sto se tice maximuma motora, gledao sam na vwdiesel forumu motore na kojima k24 puse preko 2 na stock motoru i prevalili su vec preko 50k na tom setupu..

meni to pomalo zvuci nevjerovatno, ali eto..

ma moze se prec i 100.000 ako se lagano voza
 
Član
Može se sve ugraditi, a ima razlike izmedu turbo kompresora i turbo punjača:
I turbo kompresori i turbo punjači su sistemi koji omogućavaju usis zraka pod pritiskom i samim tim im je cilj isti - da što više sabiju zraka u cilindre motora u odnosu na ono što atmosferski pritisak normalno omogućava. Prednost je što ce motor tada moći da izgori više goriva u jednom ciklusu sagorijevanja, a to dovodi do povećanja snage. Iz tog razloga turbo kompresori i turbo punjači omogućavaju 40 - 100 % povećanja snage (u zavisnosti od pritiska kojim se sabija zrak) nego atmosferski motori iste zapremine.
Nedostatak turbo rupe je jedna od najvećih prednosti turbo kompresora u odnosu na turbo punjače. Turbo punjači su pokretani ispušnim plinovima pa se zbog toga pojavljuje ta zadrška dok se propeler ne zavrti do brzine koja omogućava odgovarajuću kompresiju zraka. Turbo punjači se pogone kaišem koji je sa druge strane zakačen na radilicu i time praktično rade od najmanjeg broja obrtaja.
Turbo punjači su slavu stekli zato što imaju mogucnost da se okrecu veoma brzo i time generiraju fantastično visoke pritiske kompresije (preko 2 bar-a) i time naravno prave daleko više snage nego turbo kompresori.
Mogućnost poboljšanja performansi samih turbo punjača/kompresora - tjuniranje
Turbo punjači zbog svoje kompleksnosti i zavisnosti od ispušnih gasova su zloglasno teški za modifikacije. Turbo kompresori, sa druge strane, su po tom pitanju lakši i dodatno zahtijevaju samo manje intervencije na sistemima za ubrizgavanje goriva i paljenje.
 
Legend
GreenDevil je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
njegov turbo puse na 0.7-0.8 bari, cilj je da ide na 1 do 1.2 bara, to je "recimo" neki maximum za taj motor

k12 sumnjam a puse toliko, mozda 0.6 max..
sto se tice maximuma motora, gledao sam na vwdiesel forumu motore na kojima k24 puse preko 2 na stock motoru i prevalili su vec preko 50k na tom setupu..

meni to pomalo zvuci nevjerovatno, ali eto..

ma moze se prec i 100.000 ako se lagano voza

pa dobro ne mora uvijek biti PUN ! :D
 
Član
A zasto jednostavno ne kupiti novu vecu turbinu,staviti veci IC,naci najvece moguce dizne koje pasu na taj motor i to je maksimum koji ces dobiti!
Potrosit ces oko 3000KM a neces imati preko 100KS al eto ako hocete izvuci sve iz dizela onda je to jedini put!
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
A zasto jednostavno ne kupiti novu vecu turbinu,staviti veci IC,naci najvece moguce dizne koje pasu na taj motor i to je maksimum koji ces dobiti!
Potrosit ces oko 3000KM a neces imati preko 100KS al eto ako hocete izvuci sve iz dizela onda je to jedini put!

vecom turbinom nece nista dobit, jer nema kuveta da je zavrne, tako da te dizne i ostalo padaju u vodu..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
A zasto jednostavno ne kupiti novu vecu turbinu,staviti veci IC,naci najvece moguce dizne koje pasu na taj motor i to je maksimum koji ces dobiti!
Potrosit ces oko 3000KM a neces imati preko 100KS al eto ako hocete izvuci sve iz dizela onda je to jedini put!

vecom turbinom nece nista dobit, jer nema kuveta da je zavrne, tako da te dizne i ostalo padaju u vodu..

Aha a sta vi to onda pokusavate napraviti pitu od govana?
Mislim ne vidim svrhu? Ako zelis solidnog dizela,koji nece gubiti dah uzbrdo,napravite fabrickog GTD intercoolera sa 80KS i uzivas vozajuci se.
Ako zelis brzo auto,prodas dizela i kupis brzo auto!
Ako nema snage da zavrne turbinu,zamisli sta se onda tek desava kada mu stavis kompresor na radilicu? Umre?
Inace je poznato da kompresori zahtjevaju jace motroe jer kradu dosta snage sa radilice da bi se pogonili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top