kompresor na 1.6 GTD

kompresor na 1.6 GTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovako....naumpade mi nesto...sigurno je neko mozda negdje probao ovo....
da li se moRe natakariti kompresor na 1.6 GTD ?:icon_smile:
 
Član
Ako imas visak motor, samo navali :) salim se.. sto ce ti to, cuo sam da td golfovi fino idu.. to je vec ulaganje u nista. Nadam se da me razumijes
 
Član
da mi zakljucamo ovo...da se ne peglamo...jer ima "pametnih" ljudi koji sve znaju

Mrva je napisao(la):
Ako imas visak motor, samo navali :) salim se.. sto ce ti to, cuo sam da td golfovi fino idu.. to je vec ulaganje u nista. Nadam se da me razumijes

ma brate znam...kod mene je TD+i........al et...naumpade mi reko sta bi bilo :D

btw ovaj post iznad nije za tebe namjenjen...jer si prije mene napisao :p.......citao sam teme prije ove....i iznervirao se malo :D

pozz
 
Član
druze
samo onaj motorcic 59kw ,malo pojacaj bosch pumpu,malo turbinu,k&n fitercic,i ima da ide ko nevrijeme...(racunajuci prema ovim starijim dizelima,ali i ponekim benzincima......)
bar je tako kod mene
a ako hoces nesto ozbiljnije,onda 1,9tdi iz trojke i na chip i onda je zabava na nivou...
 
Član
znam znam......kod mene je trenutno 44kW TD+intercooler koji sam ja nedavno stavio....hocu turbinu od 59kW da stavim...i jos nekih điđa....
 
jeftinije dodje da se ubaci gti 8v, nego cuniranje te 1,6-ice,
po meni se to ne isplati raditi, ali eto tvoje auto, tvoje ideje,
gledam noketovu dvicu, koliko je do sad ulozio u sl motor mogao je
ugraditi nesto mnogo mnogo brze, jedino sto je na td motorima dobro
je potrosnja,
 
Član
ja sam svoj prebacio na 59kw i vjeruj mi ne bih ga mijenjao ni za kakav benzin...
van grada bez muke ide petom...i kada spadne brzina,fino izvlaci...
a kada turbina dodje u "gornju zonu" filter sisti kao da ide neka zvjer,a ne popisani GTD :D
moj savjet:
uzmi stranca (najvise ima jetta)GTD intercooler i sve poskidaj sa njega,a sto ostane rasprodaj...
dodjes na kraju blizu nule
provjereno ;)
 
Legend
ma ne mora ni motor mjenjati, nidje veze, vec samo uzeti turbinu, eventualno bosch pumpu, sve ostalo je svakako isto, ic vec ima.. zna se dokle moze motor, kad se zasiti onda ova druga opcija sto je ljuboje rekao, a svi cemo doci na taj nivo kad tad, da ubacimo TDIa 90 ili 110 i da budemo rahat.. dok ne pobudalimo pa budemo ganjali 150 ili 170 2.0 :D
 
Član
ma ne treba motor mijenjati!
samo dizne,bosch,turbina,mjenjac,i
a bez 2.0 nema posla... :icon_smile:
 
Početnik
provjeri po hrvatskim forumima, pisalo se svasta o tim motorima, uglavnom moze se izvuci 100-tinjak konja iz njega sigurno, e sad kolko ti se isplati ne znam..
 
Član
Ide lijepo taj motor od 59 kw ali porediti ga sa gti-om je smiješno. Ako želiš neku bolju snagu taj motor mora vani. Za ideju sa kompresorom nemam komentara:icon_rolleyes:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Ide lijepo taj motor od 59 kw ali porediti ga sa gti-om je smiješno. Ako želiš neku bolju snagu taj motor mora vani. Za ideju sa kompresorom nemam komentara:icon_rolleyes:

brate... masta moze svasta...zato...ako nemas komentara za ideju sa kompresorom kao sto si napisao...zasto si uopste komentarisao... ili hoces samo da nabijas postove :icon_smile:

btw ovo je bilo cisto informativno naumpalo mi sta bi bilo kad bi bilo :123:
 
Legend
ljuboje je napisao(la):
ma ne treba motor mijenjati!
samo dizne,bosch,turbina,mjenjac,i
a bez 2.0 nema posla... :icon_smile:

ne mora ni dizne, ni mjenjac, u biti imaju 2 vrste mjenjaca, kraci i duzi,pa ti sebi skontas koji hoces.. tj kakav tip voznje preferiras, mislim da je kod intercoolera kraci mjenjac, ali nisam siguran, nek me neko ispravi.. ugl dizne su iste to smo nedavno apsolvirali :D

2 zela : nije fazon ga porediti naravno sa GTIjem, ali svakako da je gust, kada od "nicega" napravis nesto, sto ima bilo kakve performanse, koliko god to glupo i kratkotrajno bilo.. meni je veci gust.. mogao sam uzeti 8v gtia, vjerovatno bi mi isto i trosio kao i ovaj rascipovani dizel, isao bi sigurno bolje, ali meni to nije to.. jbg..
 
Početnik
nije mjenjac isti na intercooleru...3 vrste su mjenjaca na dizelima, sa 5 brzina, ja mislim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top