Koliko i sta vam treba za dB drag

Koliko i sta vam treba za dB drag

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Edo brate, istina je da si bez TL-a kanta...ali ako vec hoces da se bavis ovim sportom a nemas to, dogovoris fino sa Caraudiom platis i mjeri kad hoces i sta hoces... bit svega je da uvijek treba raditi i ulagati.... ovo raditi se odnosi na rezati kutije praviti dok ne potrefis pravu i naravno igrati se sa portom...

Ovo sto je igy napisao je istina...samo bih volio da sam puhnuo i sa magusom na kraju kad je kutija kompletirana bila da tacno znam odnos magus vs cad11 jer nije brpano u istom autu/istoj debljini kablova/istom akumulatoru/i magus nije bio nastiman, u Sarajevu je bilo na magusu 146.5 u Fabiji a 147.4 na cad11 u mom autu Zivinice...

I znanje ali vise znanje prikupljeno kroz druzenje nego kroz ucenje...teorija je jedno praksa je drugo...lupam pricas sa jednim covjekom kojem su naslonjaci digli rezultat a recimo tebi se upravo desava obratno isl... znaci sve je od auta do auta i do postavke....i dakako bez TL-a nema dalje...ali uvijek mozes kazem ti obratiti se određenim ljudima koji posjeduju TL, AMG-u ili Caraudiu...vjeruj mi ljudi ce ti uvijek izaci u susret...

P.s. Napisao sam i da za manje od 1000 KM se moze napraviti rezultat od 145 diba....i to je istina...igy prodaje svoje woofere i kutiju a to pravi 147-147,4 zavisno od odredjenih faktora...pogonjeno sa magusa koji se polovan moze u HR-u naci za 1000kn mozda i manje a to je oko 250 KM.... i da dodam mogao je taj setup jos gore da je bio port fi 200 uz drugu kutiju naravno...
 
Član
eddo je napisao(la):
aha eto ti ga na .... dule se pojavio i u par recenica reko isto sto i ja :lol::lol::lol::lol:.... samo sto je on to kroz iskustvo a ja sam kroz teoriju :lol::lol::lol::lol:....

ti si reko suprotno nego dule, vedo, igy i ostali..reko si da moras biti bas pametan da bi napravio 145 db za 1000 km nebudi siguran toliko frajer koji nema tri ciste u glavi otiso kupio neke woofere, pojacalo, kablove bezveze neke i mjerili 144,xx db i spojio mu frajer muziku sto je kupio u toj radnji i sve ga izaslo oko 950 km...sto znaci da moze i jos neshz ako nemas pojma o muzici onda das tu 1000 nekome ko ima i on ti to sve odradi za 999 km i plati ti kafu...hehe da nebudem vise dosadan haha
 
Početnik
dule to si ti mjerio s starim termlabom koji je pokazivao vise 6dB :)


uglavnom moze se uraditi sa malo para svasta treba puno rada :)

mada za neke stvari jednostavno trebaju pare i bez tog n eide ;)
 
Član
ma boli me uvo za sve .... ja imam svoje sne .... moj walkman je pod jastukoooom bla bla bla bla muzikom :lol: .... nema ba vi tjerate svoje pa svoje .... ma necu ni ja odustat .... hahahhaha .... ajmo napravit test .... ajmo skupit 1000km i izabrat nekog random clana sa foruma, dat mu lovu i pustit ga da napravi 145dB-a .... ako uspije onda ste me ubjedili, al ako ne uspije ocu 100000 marki na racunu u banci jer znam vrlo dobro o cemu ja pricam a o cemu vi pricate .... NEMRE TO STO VI PREDLAZETE NAPRAVIT NIKO OSIM NEKOG OD VAS A VI MERETE DO SUTRA PISAT STA HOCETE ....

xzone je napisao(la):
eddo je napisao(la):
aha eto ti ga na .... dule se pojavio i u par recenica reko isto sto i ja :lol::lol::lol::lol:.... samo sto je on to kroz iskustvo a ja sam kroz teoriju :lol::lol::lol::lol:....

ti si reko suprotno nego dule, vedo, igy i ostali..reko si da moras biti bas pametan da bi napravio 145 db za 1000 km nebudi siguran toliko frajer koji nema tri ciste u glavi otiso kupio neke woofere, pojacalo, kablove bezveze neke i mjerili 144,xx db i spojio mu frajer muziku sto je kupio u toj radnji i sve ga izaslo oko 950 km...sto znaci da moze i jos neshz ako nemas pojma o muzici onda das tu 1000 nekome ko ima i on ti to sve odradi za 999 km i plati ti kafu...hehe da nebudem vise dosadan haha

druze evo postavicu ti samo jedno pitanje .... GDJE SU MATERE TI MILE MJERILI MUZIKU? ....
 

IGY

Član
eddo je napisao(la):
ma boli me uvo za sve .... ja imam svoje sne .... moj walkman je pod jastukoooom bla bla bla bla muzikom :lol: .... nema ba vi tjerate svoje pa svoje .... ma necu ni ja odustat .... hahahhaha .... ajmo napravit test .... ajmo skupit 1000km i izabrat nekog random clana sa foruma, dat mu lovu i pustit ga da napravi 145dB-a .... ako uspije onda ste me ubjedili, al ako ne uspije ocu 100000 marki na racunu u banci jer znam vrlo dobro o cemu ja pricam a o cemu vi pricate .... NEMRE TO STO VI PREDLAZETE NAPRAVIT NIKO OSIM NEKOG OD VAS A VI MERETE DO SUTRA PISAT STA HOCETE ....

xzone je napisao(la):
eddo je napisao(la):
aha eto ti ga na .... dule se pojavio i u par recenica reko isto sto i ja :lol::lol::lol::lol:.... samo sto je on to kroz iskustvo a ja sam kroz teoriju :lol::lol::lol::lol:....

ti si reko suprotno nego dule, vedo, igy i ostali..reko si da moras biti bas pametan da bi napravio 145 db za 1000 km nebudi siguran toliko frajer koji nema tri ciste u glavi otiso kupio neke woofere, pojacalo, kablove bezveze neke i mjerili 144,xx db i spojio mu frajer muziku sto je kupio u toj radnji i sve ga izaslo oko 950 km...sto znaci da moze i jos neshz ako nemas pojma o muzici onda das tu 1000 nekome ko ima i on ti to sve odradi za 999 km i plati ti kafu...hehe da nebudem vise dosadan haha

druze evo postavicu ti samo jedno pitanje .... GDJE SU MATERE TI MILE MJERILI MUZIKU? ....



na TL :lol:
 
Član
joj al svako (zvinjavam se na sledecem seljakom izrazu ali nisam u mogucnosti drugacije da se izrazim) UPRLI KO JUNCI!!!
Dodje dule kaze par stvari i opet djaba sta hoces da ti dodje bog i kaze eto vidis i ja sam za milju izbacio 145xx jbga:icon_confused::icon_confused:
 
Član
ma joj vidi ovo kume necu se prepirati niskim pogotovo stobom vidi ovo libo me racku za sve misli sta hoces, nek si ti meni ziv i zdrav to je bitno
 
Član
:lol:eeeee dajte meni 1000km napravicu ja muziku 500db ima da vanzemaljce iz druge galaksije zovnem hahahahahahahh:lol:;)


salu na stranu: vidim ima ljudi koji su uspjeli za milju nabit 145.xxx, ne kontam sto ste tvrdoglavi tako i jedni i drugi,
 
Član
Platite Vedadu ili CarAudio Team-u i riješite problem tih decibela...

ako vam ja zaturiram vidjetćete šta je 160dB-a:lol:
 
Član
@ Muha...
Merio sam sa novim...hehe...isti ko tvoj...salim se ja..

@ Eddo..
Ja neznam sta i kako vise da ti se objasni.....pitao si gde smo merili..ja sam tada merio na takmicenjima,kao i ti..nisam ni pomisljao tada da cu nekad otici toliko daleko i da cu toliko para potrositi na muziku i da cu kupiti sebi senzor...takodje znam puno slucajeva da su momci imali skoro 150 sa muzikom koja kosta oko 1000 KM,ali to nisam hteo ni da spominjem ovde,u celoj ovoj prici..ta moja muzika je bila za slusanje svaki dan,nije uopste bila za takmicenje..to sam kupio posle SAL tube,10-ke, :cool: :cool: i tada sam mislio da imam najjacu muziku u gradu i svi su bezali napolje iz kola kad sednu unutra..hehe..a onda su se pojavili neki momci iz BG koji su nam objasnili neke stvari,a i neki iz Bezdana...i ja zastranio skroz...:lol: :lol: :lol:
 
Član
dulegti je napisao(la):
@ Muha...
Merio sam sa novim...hehe...isti ko tvoj...salim se ja..

@ Eddo..
Ja neznam sta i kako vise da ti se objasni.....pitao si gde smo merili..ja sam tada merio na takmicenjima,kao i ti..nisam ni pomisljao tada da cu nekad otici toliko daleko i da cu toliko para potrositi na muziku i da cu kupiti sebi senzor...takodje znam puno slucajeva da su momci imali skoro 150 sa muzikom koja kosta oko 1000 KM,ali to nisam hteo ni da spominjem ovde,u celoj ovoj prici..ta moja muzika je bila za slusanje svaki dan,nije uopste bila za takmicenje..to sam kupio posle SAL tube,10-ke, :cool: :cool: i tada sam mislio da imam najjacu muziku u gradu i svi su bezali napolje iz kola kad sednu unutra..hehe..a onda su se pojavili neki momci iz BG koji su nam objasnili neke stvari,a i neki iz Bezdana...i ja zastranio skroz...:lol: :lol: :lol:

jbga kad cemo i mi ostali upoznat te momke :cool::cool::cool::cool: .... a i jos nesto dule, cinjenica je da kod nas u bh jos niko nije uspio dic nigdje blizu 150dB za tako male pare tako da su to bar za nas samo pusti snovi .... BTW mogli smo proslavit zajedno novu godinu na vlasicu? 5 dana sve placeno, ponesi samo svoje znanje :lol::lol::lol::lol:....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top