Koliko i sta vam treba za dB drag

Koliko i sta vam treba za dB drag

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dobro napisano samo treba volje i truda ako oces vec nesto da postignes a tebi svaka cast na ovom textu i ovolikim obrazlozenjima :)
 
Član
IGY je napisao(la):
predpostavljamo da ako ces brpati imas i auto u kojem ces to raditi, a u tom autu da vec imas neki HU
sto se tice TL nismo ga imali nego posudzivali, isto tako mogao si i ti doci pa da ustimas setup itd
a ako ces vec racunati auto i ostale stvari onda ti treba malo bogatstvo da napravis dobar rez
ne budi smjesan, razmisli malo

ma ne ne mislim ja nista vezano za mene niti mislim ista protiv tebe i vede boze sacuvaj, samo kazem da je mozda vama pored sve te opreme i pomagala koje imate na raspolaganju, lako napravit neki rez za male pare, al uzmi u obzir da nemas nista od tog pa mi reci jel to moguce .... BTW ja iskreno mislim da je vedo trenutno u BH pored caraudia jedini momak koji zna napravit kako treba kutiju (za dB) .... za tebe i ostale neznam pa vas ni ne spominjem, al za vedu mislim nije da znam, al rezultati govore sve .... tako da i to je jedan veliki plus jer kad imas vedu, TL i malo love, svasta je moguce :lol: .... samo et nako kazem da ne punite djeci glave da je moguce sklopit muziku od 145dB za 1000KM jer to brate mili nije bas moguce (opet naglasavam mozda tebi i vedi i jos nekima pored silnog znanja kojim posjedujete jeste), al obicnom seljaku cojku poput mene i ostalih to bas nije tak lako .... aj sad :icon_exclaim:
 

IGY

Član
ovde je znanje presudno, mozes imati ne znam ti koliko para, ali ako ne znas kako sta, dzaba ti pare, istina Vedo je expert za kutije, i svaka mu cast, ali pazi, on je naucio to sam, sto i ti ne bi mogao uzeti program, procitati neke tekstove pa pokusati, zar ne?
 
Legend
IGY je napisao(la):
ovde je znanje presudno, mozes imati ne znam ti koliko para, ali ako ne znas kako sta, dzaba ti pare, istina Vedo je expert za kutije, i svaka mu cast, ali pazi, on je naucio to sam, sto i ti ne bi mogao uzeti program, procitati neke tekstove pa pokusati, zar ne?

bas tako,....ali opet bez experimentiranja i dok ne napravis par kutija od oka da kazem,nema nista,pokusao sam i ja bassboxom,....malo komplicirano,al evo ova zadnja kutija mi super zvuci
 

IGY

Član
enesss je napisao(la):
IGY je napisao(la):
ovde je znanje presudno, mozes imati ne znam ti koliko para, ali ako ne znas kako sta, dzaba ti pare, istina Vedo je expert za kutije, i svaka mu cast, ali pazi, on je naucio to sam, sto i ti ne bi mogao uzeti program, procitati neke tekstove pa pokusati, zar ne?

bas tako,....ali opet bez experimentiranja i dok ne napravis par kutija od oka da kazem,nema nista,pokusao sam i ja bassboxom,....malo komplicirano,al evo ova zadnja kutija mi super zvuci

naravno moras probavati, ako zelis moras se odricati nekih stvari jbg, slobodni dani vise nisu slobodni nego zauzeti pravljenjem kutija
 
Član
IGY je napisao(la):
enesss je napisao(la):
IGY je napisao(la):
ovde je znanje presudno, mozes imati ne znam ti koliko para, ali ako ne znas kako sta, dzaba ti pare, istina Vedo je expert za kutije, i svaka mu cast, ali pazi, on je naucio to sam, sto i ti ne bi mogao uzeti program, procitati neke tekstove pa pokusati, zar ne?

bas tako,....ali opet bez experimentiranja i dok ne napravis par kutija od oka da kazem,nema nista,pokusao sam i ja bassboxom,....malo komplicirano,al evo ova zadnja kutija mi super zvuci

naravno moras probavati, ako zelis moras se odricati nekih stvari jbg, slobodni dani vise nisu slobodni nego zauzeti pravljenjem kutija

izmedju ostalog .... naravno ti igy predpostavljam da znas, vedo sigurno zna, a znam i ja koja je cjena svog tog znanja .... ne govorim sad kad znas, nego put da sve to naucis, vrijeme, novac, a da ne govorim o problemima sa curom kad te pita sto nemas vremena za nju a ti kazes pravim kutije :lol::lol::lol::lol: .... aj ba sad popusti me malo, cinjenica je takva da neki mogu za 1000km napravit 145dB, a nekih recimo 99% ostalih to nemre uradit .... (oni koji bi to mogli uradit ja vjerujem da se na prste ruku mogu nabrojat)
 
Član
Odlican text, citao sam slinih mnogo.
Eto recimo da sam neki brper i eto uzeo sam neki pehar (jest na srecu ali pehar je pehar).
A bez exerimentisanja i bar malo cuke u glavi nema nista!
A ja djelim misljenje da se moze za milju izbacit fin rezult sad.. .
 
Član
Pa ljudi moji znanje je presudno,dzaba 5000 KM ako ne znas kako napraviti sistem,a sa druge strane ako se ima znanje treba znatno manje sredstava..Nije bitno KOLIKO LJUDI moze postici rez,BITNO je da se taj REZ MOZE POSTICI SA TOLIKO PARA..Vidicemo uskoro par projekata koji ce mnogima za svagda zacepiti usta
 
Član
Ajd da kazem i ja koju...mozda pametnu..:lol: I ja se slazem da se sa 1000 km moze napraviti rez od 145..mozda cak i malo vise...kad sam pocinjao da se bavim sa DB-om vozio sam Fiat Bravo..auto nije bio ni dampiran ni nista..sasvim obican auto koji se redovno kupi...imao sam tada GZ pojacalo GZHA 2350 koje je AB klasa,znaci za slusanje svaki dan...snaga mu je,merena, 940 W na 1 om..i 2 x 12 Gz titanijum serija,znaci ona najslabija, u kutiji za slusanje sam imao 144,6..napominjem,to je bio pocetak,tada jos nista nisam znao,ni o portovima,ni o kutijama ni o kablovima..imao sam samo jedan plus sa aku-a i jedan minus sa sasije iz gepeka...aku je bio neki obican,koji sam dobio sa autom..posle sam sve ucio i ucio i pravio kutije i igrao se sa svim i svacim...
 

IGY

Član
dulegti je napisao(la):
Ajd da kazem i ja koju...mozda pametnu..:lol: I ja se slazem da se sa 1000 km moze napraviti rez od 145..mozda cak i malo vise...kad sam pocinjao da se bavim sa DB-om vozio sam Fiat Bravo..auto nije bio ni dampiran ni nista..sasvim obican auto koji se redovno kupi...imao sam tada GZ pojacalo GZHA 2350 koje je AB klasa,znaci za slusanje svaki dan...snaga mu je,merena, 940 W na 1 om..i 2 x 12 Gz titanijum serija,znaci ona najslabija, u kutiji za slusanje sam imao 144,6..napominjem,to je bio pocetak,tada jos nista nisam znao,ni o portovima,ni o kutijama ni o kablovima..imao sam samo jedan plus sa aku-a i jedan minus sa sasije iz gepeka...aku je bio neki obican,koji sam dobio sa autom..posle sam sve ucio i ucio i pravio kutije i igrao se sa svim i svacim...

i nakon odredzenog vremena dosao do 156.1 :cool:
 
Član
aha eto ti ga na .... dule se pojavio i u par recenica reko isto sto i ja :lol::lol::lol::lol:.... samo sto je on to kroz iskustvo a ja sam kroz teoriju :lol::lol::lol::lol:....
 
Putovanja.ba
Administrator
eddo je napisao(la):
aha eto ti ga na .... dule se pojavio i u par recenica reko isto sto i ja :lol::lol::lol::lol:.... samo sto je on to kroz iskustvo a ja sam kroz teoriju :lol::lol::lol::lol:....

Pa potvrdio je da mozes za 1000KM 145dB izbacit... :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top