Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

BHT Ovisnik
ja ziv neznam koje bih uzeo...kako sam doveo auto iz Njemacke sve je bilo super,promjenim ulje u Unitrade-u,uzmem castrol magnatec 5w40,tada su mi se poceli cuti podizaci ventila,kazu mi uzmi gusce ulje i to ce se rijesiti,i promjenim servis,na 9000 promjenim ulje,opet uzmem castrol magnatec ali 10w40,ulje mjenjao u AO LEKO, podziaci ventila mi sada konstantno lupaju,tek na 3-4RPM prestaju lupati,sada mi kazu uzmi rijeđe ulje,sada mislim da uzmem 0w40 ili koje vec preporucujete,auto je preslo 190 000,motor s direktnim ubrizgavanjem,gdi,kao sto je FSI ?
susjed mi radi u servisu i drze samo mobil 1 ulja,servis kao servis dobri su "bevanda" ako netko vec zna,on mi nudi mobil 1,a cujem price da je mobil smece,da je u nas sve iz bačvi,neznam živ sta da radim,ipak nije to mala stvar,radije cu dati koju marku da valja,nego da prođem jeftinije pa kasnije ispaštam zbog ebenog ulja
 
Član
Pa šta ti nudi Volvo na bišću jesi li gledao?
Ista situacija i kod mene ne znam ziv sta bi sad. Dva puta uzeo castrol 5w40 i sve je ok sto se tice ulja, a i potrosnja od 0.5 - 0.7 je valjda ok ali eto i meni se cuje podizac ja mislim samo nisam siguran da li je od castrola ili je tako i bilo
 
Član
Cole probaj sa ovim sto Roki preporucuje Eto preporuka i od mene Masa je zadovoljne raje Evo ti link vidi sta nude za tvoje auto ;)

http://bizol.com/eng/oilsearch.php
 
BHT Ovisnik
vidjeti cu i u nuica,al znam da i one fusere,ne mili mi se nikako kod njih otici,meni na eto 9000 nije kapi potrosio,sada isto evo oko 2000 isto nije nista,ali se podizaci cuju
gdje ima uzeti ovo bizol,samo nije mi jasno,oni mi preporucuju 15w40:icon_confused:
 
Član
Franki je napisao(la):
Pa šta ti nudi Volvo na bišću jesi li gledao?
Ista situacija i kod mene ne znam ziv sta bi sad. Dva puta uzeo castrol 5w40 i sve je ok sto se tice ulja, a i potrosnja od 0.5 - 0.7 je valjda ok ali eto i meni se cuje podizac ja mislim samo nisam siguran da li je od castrola ili je tako i bilo

ako je na 7000 ta potrosnja to ej super :) meni je castrol jedne prilike uzeo gotov pola litra (od pola mjeraca pa do dna mjeraca) a presao oko 3500 ...koda nas u bih nista niej orginal :) tako da mozda bolje kupit neko ''normalno'' ulje tipa ina ili modrica neka srednja cjena pa ga mjenjati na 6000... nego iskesiti pare a dobijes duplikat..tako aj bar mislim :)
 
Član
Na 10000 ...........To je odokativno, cak su mi sada i na 12 napisali da mjenjam. Ako znas koliko na zamjeni tocno stane u karter bez zamjene filtera mozda bi mogao reci i tocno koliko potrosi ako te zanima
 
Član
po meni je izgleda najbolje uzeti INA delta i mjenjat ga na 4-5 tisuća,1.nije skupo,2. bar znaš da je orginal i bar mu porijeklo znaš....a ovo što u nas prodaju pod castrol,mobile 1,shell,daleko je to od tih ulja....
 
Početnik
muza je napisao(la):
po meni je izgleda najbolje uzeti INA delta i mjenjat ga na 4-5 tisuća,1.nije skupo,2. bar znaš da je orginal i bar mu porijeklo znaš....a ovo što u nas prodaju pod castrol,mobile 1,shell,daleko je to od tih ulja....

ja mu isto veceras na kafi govorim ;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
muza je napisao(la):
po meni je izgleda najbolje uzeti INA delta i mjenjat ga na 4-5 tisuća,1.nije skupo,2. bar znaš da je orginal i bar mu porijeklo znaš....a ovo što u nas prodaju pod castrol,mobile 1,shell,daleko je to od tih ulja....

ja mu isto veceras na kafi govorim ;)

a znam ti kazes to, drugi kaze "ma jok kakva INA" i tako je za svako drugo. na kraju cu nasuti FLORIOL
 
Član
muza je napisao(la):
po meni je izgleda najbolje uzeti INA delta i mjenjat ga na 4-5 tisuća,1.nije skupo,2. bar znaš da je orginal i bar mu porijeklo znaš....a ovo što u nas prodaju pod castrol,mobile 1,shell,daleko je to od tih ulja....

slazem se.. npr ina sint 10/40 litar je oko 8km... i ako se uzme prosjek 4 litra.... i da ga mijenjas na 6000 kilometara... samsvim je ok, makar znas sta sipas :), eh sad jedino kome je mrsko mijenjati ulje i podvuci se pod auto i odvrnuti saraf na karteru je druga prica :)
 
total quartz gdje se ovo ulje moze nabaviti u sarajevu, dobio sam preporuku od jednog mehanicara
da ovo ulje sipam;)
a sto se tice ovoga castrola tzv "original 100%", ja mogu reci da je cist fus :icon_mad:
em sto ga trosi motor ne normalno, em sto se zna stvoriti kondenz ali to je moguce zimi, to
cemo iskljuciti, jednostavno ne valja, ja cu na total preci pa javim rezultate, a ovaj castrol cim okopni vadim iz motora i
ako je sa njim presao tek neke 2500km,, inace na 10 mijenjam, a isto je 5w40.
skupo, a ne valja, radije cu kupiti modricino i znam sta je.
 
Top