Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
muza je napisao(la):
edoze je napisao(la):
muza je napisao(la):
Piše u članku da se Optima ulje može izdržati 30 000:icon_question:

to je teški shit,osobno nevjerujem da postoji ulje koje može izdržati 30 000km,mislim da ga nema ulja koje će održati potrebnu viskoznost nakon 15 000 km,a kamoli 30 000km,posebno u nas

kod mene u firmi u kombiju optima magnum,pise da drzi 30 hiljada...sumnjam da ne izgubi svojstva za toliko,mijenja se ranije,al et...pise:D

o tome ti pričam,jedno je što proizvođači pišu,a drugo je stvarnost...po meni je nemoguće da izdrži 30 000km,bilo koje ulje

Ma moguce je samo ga nemoj mijenjati 30 000 pa ces vidjeti :lol:
 
Član
Kocka je napisao(la):
muza je napisao(la):
edoze je napisao(la):
muza je napisao(la):
Piše u članku da se Optima ulje može izdržati 30 000:icon_question:

to je teški shit,osobno nevjerujem da postoji ulje koje može izdržati 30 000km,mislim da ga nema ulja koje će održati potrebnu viskoznost nakon 15 000 km,a kamoli 30 000km,posebno u nas

kod mene u firmi u kombiju optima magnum,pise da drzi 30 hiljada...sumnjam da ne izgubi svojstva za toliko,mijenja se ranije,al et...pise:D

o tome ti pričam,jedno je što proizvođači pišu,a drugo je stvarnost...po meni je nemoguće da izdrži 30 000km,bilo koje ulje

Ma moguce je samo ga nemoj mijenjati 30 000 pa ces vidjeti :lol:

:cool::cool::cool:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
U kojoj vi drzavi zivite kod nas se sve fuš prodaje od crvene paprike i vegete do guma pedeset osme klase i slicnih stvari i to sve po trgovinama. Jel to ima neka kontrola uvoza i slicno.. Da ima ali za 100e zatvore oci.
Svi govore ima toga ali malo a pola drzave voza prekucana auta a i nezna za to, pojeli ste i popili proizvoda u trgovinama sta im je rok isteko a samo prepakovane etikete i brdo slicnih stvari. I sta onda problem prepakovati neki proizvod i napisat NIJE go*no NEGO SE PAS POSRAO hahaha.
Eto ima vas pun qrac koji pusite marlboro kontate original a iz gruda se sleperima izvozio kao nitko nije znao :D dok nisu zasmetali nekome na vrhu. Ali o5 ima sljedeci. Sipas gorivo na nekoj renomiranoj benzinskoj a dobijes li ono sta si htio? Cista balkanska realnost. Ima postenih ljudi i svega ali ima i pite od govana za kupiti da je nevjerovat samo ruzna za jest , steta je jedino sto neznas da nevalja dok je nisi platio :D



Sve ja tebe razumijem, i sve je to točno što govoriš. Skreno si malo sa teme i govoriš o nekoj grupi ljudi, o par pojedinaca.
Nakon ulaska HR u EU, na BIH se stvara nenormalno velik pritisak i lagano prolazi vrijeme kad se moze radit sta se hoce, i kad pojedinci mogu raditi sta hoce (to su ti oni u skupim auta sto ih vidjas kroz grad) Pa da daju nesto sitno para i hajd... Sjeti se samo kako je bilo prije što se tiče auto kazni, daš mu cenera i on samo onaj čitav blok baci niz ledinu....
 
Član
ulje mozda i moze izdrzati, ali za filter sumnjam, ja mjenjam total na 20000km pa dok bude islo ice :icon_smile:
 
Član
Sta hoces reci da nece biti korupcije i muvanja hahahha Evo ja prvi radim na crno u Hrvatskoj od ćilipa do splita i to cesto i u centru grada i sta dodje inspekcija pogledaju za koga radis i idu nitko ne nije upitao za papire ZASTO? jer je grunuto inspektorima prije nego su dosli .. UVjek je bilo dudlanja drzavne sise i ilegalnih poslova i uvijek ce biti..
A dosta sad OT pita covjek za ulje koje da sipa :D
 
scaner je upravu, pola vas nije svjesno sta kupujete, svi seru po shellu, castrolu i ostalima, ovo ono nevalja, motor se cudno ponasa i lupa i sl., pa normalno da je tako kad je u kantici od castrola nasuto bog zna kakvo ulje iz velikih bacvi i upravo u hercegovini, to sam svojim ocima vidio, palete i palete ambalaze i palete bacvi sa uljem iz turske.. puka realnost nazalost, ja osobno izbjegavam kupovinu svih tih poznatih ulja po lokalnim prodavnicama.
 
Grga je napisao(la):
ulje mozda i moze izdrzati, ali za filter sumnjam, ja mjenjam total na 20000km pa dok bude islo ice :icon_smile:

Sljedeci put kad budes mijenjao, zapamti prije zvuk motora kada je hladan, onda promijeni ulje pa opet upali hladnog. Ima razlike ;)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Grga je napisao(la):
ulje mozda i moze izdrzati, ali za filter sumnjam, ja mjenjam total na 20000km pa dok bude islo ice :icon_smile:

Sljedeci put kad budes mijenjao, zapamti prije zvuk motora kada je hladan, onda promijeni ulje pa opet upali hladnog. Ima razlike ;)

znam drug moj, osluskivo sam heh
 
Član
da nisam vidio nebi vjerovao....mome susjedu ostala boca,novog,neotvorenog castrol ulja vani,preko noći....ujutro kad je otvorio ulje ima šta vidjeti,smrzlo se...ulje se smrzlo!!! to znači samo da je to ulje puno vode...i eto kvaliteta ulja....balkan je zadnja rupa na svirali,svi gledaju samo na njemu zaraditi,a kako je najlakše zaraditi ,kupi jefitno prodaj skupo,onda toče fuš ulja u boce od castrola ,shella ,mobila ...
 
Član
Grga je napisao(la):
sta se nasim komsijama izdesava to je za nepovjerovat

svojim očima sam to vidio,jer smo kod mene u garaži trebali mjenat ulje na njegovom autu i bio sam prisutan kada se otvaralo....
 
muza je napisao(la):
da nisam vidio nebi vjerovao....mome susjedu ostala boca,novog,neotvorenog castrol ulja vani,preko noći....ujutro kad je otvorio ulje ima šta vidjeti,smrzlo se...ulje se smrzlo!!! to znači samo da je to ulje puno vode...i eto kvaliteta ulja...

kako ce ulje biti puno vode, kad se ulje i voda ne mijesaju, izdvojio bi se sloj ulja iznad sloja vode. ulje se nije sledilo, nego zguslo, kao maslac postane, to je normalno za neka ulja (15w40) na jako niskim temperaturama......
 
Član
Grga je napisao(la):
ulje mozda i moze izdrzati, ali za filter sumnjam, ja mjenjam total na 20000km pa dok bude islo ice :icon_smile:

Mislim da je to puno, druže. Ja sam uvijek, i tako ću i nastaviti, mjenjao ulje, Total, na 10.000.
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
muza je napisao(la):
da nisam vidio nebi vjerovao....mome susjedu ostala boca,novog,neotvorenog castrol ulja vani,preko noći....ujutro kad je otvorio ulje ima šta vidjeti,smrzlo se...ulje se smrzlo!!! to znači samo da je to ulje puno vode...i eto kvaliteta ulja...

kako ce ulje biti puno vode, kad se ulje i voda ne mijesaju, izdvojio bi se sloj ulja iznad sloja vode. ulje se nije sledilo, nego zguslo, kao maslac postane, to je normalno za neka ulja (15w40) na jako niskim temperaturama......

ma ko će znati šta je u tom ulju bilo,ali je ulje novo bilo....znači ne otvoreno...
 
Pa nije ni prvo ni posljednje ulje koje je smrzlo..Ulje u karteru na zestokom minusu smrzne i to nije nista novo..

Ja u zadnjih 15.000 KM koristim Bizol i pre pre zadovoljan sam..Motor daleko tise i mirnije radi..Ulje ostvaruje dobar pritisak, drzi dobru temperaturu, potrosnja ulja je sasvim OK..Mislim da i Nenad vozi Bizol, pa mozda se i on javi..Uzeo sam i za GT Turba (Turbo benzin) Bizol Green Oil..
 
Top