Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

MTR

Član
A20DTH je napisao(la):
Franki je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Koristim sledeca ulja:
Castrol Magnatec
Mobil 1
Total Quartz 9000
GM
Sve i jedno ulje je dobro. Kupujem iskljucivo u inostranstvu jer 90% stranih marki ulja za nase trziste se pravi u Ljubuskom .


Kralju moj po vašoj priči Ljubuški je centar industrije.
Raja prica pravi se Marlboro, Ulja razna, auto djelovi................... :icon_confused: Čim nešto uzmem u ruku govore to je iz Ljubuskog . Ja necu ulaziti u to sta je orginal a sta ne, primjer masa ljudi nabasalo na golfa tasovca eno ih i sad zivi i zdravi i opet ga prodavaju za 5 milja, tako da.... :lol:
Jeste li vi ikada bili u Ljubuskom? :lol:
Da se nebi netko nasao uvrjedjen :D ;)

Igrom slucaja komsija mi ima autoservis i radnju sa autodijelovima. Izmedju ostalog drzi i ulja. On mi je rekao da ulje Mobil 1 (koje sam mu trazio) dolazi iz ljubuskog i litra kosta 25KM. Da li se tamo proizvodo ili se samo prepakuje iz bacvi u plasticne kantice u to ne ulazim niti me zanima. Znam samo da litra tog istog ulja u inostranstvu kosta 33Eur

Prvo , komsija ti je lazov , Mobil 1 mu ne dolazi iz Ljubuskog vec iz Capljine , drugo Mobil 1 ima tako striktne ugovore sa uvoznicima da je prepakivanje koje ti spominjes prosto nemoguce , trece cijene se formiraju u zavisnosti od trzista , npr. drug u Austriji kupio novu Kiu i tamo je platio oko 22000 EUR dok takva ista ovdje kosta oko 25000 KM

Pitaj komsije koja mu je nabavna cijena ulja , 25 KM je prodajna

btw da ne bude da bacam suplju , ja radim za firmu koja osim sto je glavni uvoznik za Standox i 3M uvozi i Mobil 1 , Agip , Total i Elf ulja i trenutno na lageru imamo vrijednosti ulja oko 4 miliona KM i evo sve letimo da prepakujemo ;)

kome treba ulje nek mi posalje pp ,poslat cu vam cijene , moze preko mene uzeti ali nema na komad vec minimalno na paket , pakovanja Mobila su po 12/1 i 4/4 ( po litar i po 4 litre )

pozz
 
Član
I jos jedna stvar. Vecina starih motora je radjena za mineralno ulje i ljudi se debelo varaju ako ce dobit nesto sipanjem sintetike skupe jer je danas najlosije mineralno ulje napraljeno boljom tehnologijom nego ulje tamo na pocetku devedesetih ili osamdesetih.
 
Član
Ja sam samo rekao ono sto sam cuo. ;)
Nista ne tvrdim.
A drago mi je sto je tako kao sto kazes:cool:
Sad bar znam gdje mogu kupiti dobro ulje, i da ne moram ici vani...;):icon_smile:
 
Član
To sto se vi culi to je mozda neki covjek u vlastitoj kuci sipao inu u castrol, kao sto je bila afera da su u medjugorju strancima prodavali vodu sa cesme. To je mozda i moguce jer ljudi se bave svim i svačim...
Ali da to ulje od njega ide na trzise bih budimo realni pa castrol je jedna od najveci ulja na planeti nisu to neke cokoladice pa da neko pokaze neku supu i rekne evo ovdje se pravi castrol ;)
 
emirEX_sa je napisao(la):
Koristim Selenia 20K ulje i prezadovoljan sam. Kupim ga kod ovlastenog i makar znam da je orginal. ako se odlucis za selenia ulje samo u fiat i kupi (jedino kod njih je u metalnim kantama od 2l pakovano a kod ovih ostalih je plasticno pakovanje).
Repsol se nije lose pokazao a ford ti je ovlasteni distributer

I pošto je litar selenie 20K?
 
Obzirom da sam se naslusao svakakvih prica,sad sipam iskljucivo ina delta 10w40.Mozda nije nesto pretjerano kvalitetno,ali ja ga mijenjam na 4000,odnosno godisnje 3 puta i sve je super.Bar je original.A imam drugi problem sa uljem za motor,plaćam litar castrola 32KM 5w50,pakovan je po 1l,ne znam da li se i to pakuje negdje u "podrumu"?
 
Član
U kojoj vi drzavi zivite kod nas se sve fuš prodaje od crvene paprike i vegete do guma pedeset osme klase i slicnih stvari i to sve po trgovinama. Jel to ima neka kontrola uvoza i slicno.. Da ima ali za 100e zatvore oci.
Svi govore ima toga ali malo a pola drzave voza prekucana auta a i nezna za to, pojeli ste i popili proizvoda u trgovinama sta im je rok isteko a samo prepakovane etikete i brdo slicnih stvari. I sta onda problem prepakovati neki proizvod i napisat NIJE GOVNO NEGO SE PAS POSRAO hahaha.
Eto ima vas pun qrac koji pusite marlboro kontate original a iz gruda se sleperima izvozio kao nitko nije znao :D dok nisu zasmetali nekome na vrhu. Ali o5 ima sljedeci. Sipas gorivo na nekoj renomiranoj benzinskoj a dobijes li ono sta si htio? Cista balkanska realnost. Ima postenih ljudi i svega ali ima i pite od govana za kupiti da je nevjerovat samo ruzna za jest , steta je jedino sto neznas da nevalja dok je nisi platio :D
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
emirEX_sa je napisao(la):
Koristim Selenia 20K ulje i prezadovoljan sam. Kupim ga kod ovlastenog i makar znam da je orginal. ako se odlucis za selenia ulje samo u fiat i kupi (jedino kod njih je u metalnim kantama od 2l pakovano a kod ovih ostalih je plasticno pakovanje).
Repsol se nije lose pokazao a ford ti je ovlasteni distributer

I pošto je litar selenie 20K?

2kg 31,60KM
 
Član
sipao sam u auto shell helix 10w40...znate šta sipam sada DELTU...i sve više ljudi deltu sipa,kakva je god,orginal je sigurno...4 kila delte dođe 20tak maraka,što nije neka cijena,mijenjam je svako 4000km i nikad nisam imao nikakvi problema sa autom,niti je troši niti dimi auto....radi normalno....netko će se smijati sipaš deltu u gti-a i ima ljudi koji mi se smiju,ali u mom je autu uvijek novo ulje ....druga je stvar kako bi se delta ponašala nako 10 000km...ali sipat deltu i mijenjat je svako 4000km,ja sam zadovoljan tim uljem
 
Član
Jebo vas i castrol i mobil,niko se ne bi sjetio spomenuti domace ulje ali btno je da se kupi castrol pa makar i divlji:D
Sto se sintetike tice optima 5w30 ekstra ulje,testirano bas na par novih golfova,odlicno se pokazalo


http://www.auto.ba/bh-vijesti/1-bh-vijesti/1631-optima-eco-plus-sae-5w-30-dobila-dozvolu-za-koritenje-u-vw-vozilima
 
Član
teretanas je napisao(la):
Jebo vas i castrol i mobil,niko se ne bi sjetio spomenuti domace ulje ali btno je da se kupi castrol pa makar i divlji:D
Sto se sintetike tice optima 5w30 ekstra ulje,testirano bas na par novih golfova,odlicno se pokazalo


http://www.auto.ba/bh-vijesti/1-bh-vijesti/1631-optima-eco-plus-sae-5w-30-dobila-dozvolu-za-koritenje-u-vw-vozilima

i sad bi mi trebali sipati optimu zato stoje domaca.
 
Član
mislim da je htio rec da valja jer se dobro pokazala na novim golfovima,a usput je i domace..
 
Član
Piše u članku da se Optima ulje može izdržati 30 000:icon_question:

to je teški shit,osobno nevjerujem da postoji ulje koje može izdržati 30 000km,mislim da ga nema ulja koje će održati potrebnu viskoznost nakon 15 000 km,a kamoli 30 000km,posebno u nas
 
Član
muza je napisao(la):
Piše u članku da se Optima ulje može izdržati 30 000:icon_question:

to je teški shit,osobno nevjerujem da postoji ulje koje može izdržati 30 000km,mislim da ga nema ulja koje će održati potrebnu viskoznost nakon 15 000 km,a kamoli 30 000km,posebno u nas

kod mene u firmi u kombiju optima magnum,pise da drzi 30 hiljada...sumnjam da ne izgubi svojstva za toliko,mijenja se ranije,al et...pise:D
 
Član
edoze je napisao(la):
muza je napisao(la):
Piše u članku da se Optima ulje može izdržati 30 000:icon_question:

to je teški shit,osobno nevjerujem da postoji ulje koje može izdržati 30 000km,mislim da ga nema ulja koje će održati potrebnu viskoznost nakon 15 000 km,a kamoli 30 000km,posebno u nas

kod mene u firmi u kombiju optima magnum,pise da drzi 30 hiljada...sumnjam da ne izgubi svojstva za toliko,mijenja se ranije,al et...pise:D

o tome ti pričam,jedno je što proizvođači pišu,a drugo je stvarnost...po meni je nemoguće da izdrži 30 000km,bilo koje ulje
 
Top