KAZNE...

KAZNE...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ma amnestirali ti :D Al nemoj da brines doci ce ti! :D
Nisu ti sve kazne upisali u REGISTAR NOVCANIH KAZNI! Neke su ti jos u proceduri!
 
Član
uhvati me radar neki dan,prekoracenje 33 km/h,kaze drot 100 km,2 kaznena + mjesec dana zabrane!?
meni to nesto previse,haj sve,ali gdje ce mi mjesec dana uzeti vozacku,kaze zali se sudiji,pa vidi sa njim da ti "halali"
je li ko skoro "kukao-plakao" sudijama u vezi radara,mislim da 33 km/h prkoracenja nije bas za oduzimanja vozacke?
 

JD.

Član
jel te u naseljenom mjestu uhvatio ili na otvorenoj cesti ?

ako je u naselju onda ti je takva kazna. a mozes fino traziti sudsko odlucivanje pa otidji na sud pa nekako se izvuci da ti ne uzimaju vozacku

ako je na otvorenoj cesti onda je kazna samo 50 KM


legionar je napisao(la):
Ma amnestirali ti :D Al nemoj da brines doci ce ti! :D
Nisu ti sve kazne upisali u REGISTAR NOVCANIH KAZNI! Neke su ti jos u proceduri!

a odakle ti to da se po par mjeseci ceka na upis kazne u registar ?
 
Član
A brate dođite malo u hravatsku. Pojas je 500kn (130KM).... A prekoračenja brzina neću ni pričati.... 1500 kn je za prekoračenje od 20km/h oduzimanje vozačke na 3 miseca i 2 kaznena ako još nisu to postrožili....
 
Član
JD. je napisao(la):
jel te u naseljenom mjestu uhvatio ili na otvorenoj cesti ?

ako je u naselju onda ti je takva kazna. a mozes fino traziti sudsko odlucivanje pa otidji na sud pa nekako se izvuci da ti ne uzimaju vozacku

ako je na otvorenoj cesti onda je kazna samo 50 KM


legionar je napisao(la):
Ma amnestirali ti :D Al nemoj da brines doci ce ti! :D
Nisu ti sve kazne upisali u REGISTAR NOVCANIH KAZNI! Neke su ti jos u proceduri!

a odakle ti to da se po par mjeseci ceka na upis kazne u registar ?


Zato sto sam ja suocen sa tim i sve dok je kazna u procesu nema je, odnsno ne upisuju te u registar novcanih kazni! Bilo za porez, bilo za carinske probleme ili za saobracajne prekrsaje....
 

JD.

Član
a sta ti znaci to u procesu ?

zasto su neke kazne u procesu lupam 10 dana a druge 6 mjeseci ? to mi nema neke logike
 
Član
JD. je napisao(la):
a sta ti znaci to u procesu ?

zasto su neke kazne u procesu lupam 10 dana a druge 6 mjeseci ? to mi nema neke logike

imas nekih kazni npr za koje ti je doslo da platis odredjeni iznos i ti mozes da se zalis i sve dok sud ne potvrdi da si kriv (ili da nisi, al tesko :D) i dok ti ne prodje rok za uplatu (i posle malo toga imas jos vremena, jbg nagomilalo im se :D) nece te upisati u REGISTAR NVCANIH KAZNI, a sve dok te ne upisu u taj registar isto ako da nemas nista!
A sto neke budu u "procesu" 2 mj, neke 15 dana, e to zavii od njih i od policijske upave do uprave, koliko toga imaju...ma kontas kako to vec kod nas u Bosni ide :D
 
Član
JD. je napisao(la):
jel te u naseljenom mjestu uhvatio ili na otvorenoj cesti ?

ako je u naselju onda ti je takva kazna. a mozes fino traziti sudsko odlucivanje pa otidji na sud pa nekako se izvuci da ti ne uzimaju vozacku

ako je na otvorenoj cesti onda je kazna samo 50 KM

A po cemu odredjuju visinu kazne, zasto je 100 KM?

Ovako pise...

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 100,00 KM do 300,00 KM kaznit će se za prekršaj: vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 km na sat veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dozvoljene brzine

Sta moras u gradu voziti 200 km/h da bi bila 300 KM kazna, ili?

I zasto se nigdje tu ne spominje ono oduzimanje vozacke od 1 mjesec?
 

IGY

Član
ma ja znam da sam bez vozacke do 14 marta, a kazne sam sve poplacao, i imam kesicu kaznenih bodova, a kazne sam placao odmah, cistoiz azloga jer sam pred registraciju imao dvije ne placene od po 30 KM a morao sam na svaku platiti jos 20 zato sto nisam platio u roku
 

JD.

Član
VR6Boki je napisao(la):
A po cemu odredjuju visinu kazne, zasto je 100 KM?

Ovako pise...

(1) Novčanom kaznom u iznosu od 100,00 KM do 300,00 KM kaznit će se za prekršaj: vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 km na sat veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dozvoljene brzine

Sta moras u gradu voziti 200 km/h da bi bila 300 KM kazna, ili?

I zasto se nigdje tu ne spominje ono oduzimanje vozacke od 1 mjesec?

spominje se oduzimanje procitaj taj clan sto si kopirao do kraja, pa vidi sta pise ;)
 
Član
i ja cu isto tako zaglavit, al da se to sredit u CIPS-u. tamo ti pisu da je pod zabranom, a vamo vozis. samo ne smijes nikakav prekrsaj napraviti. isto tako i za bodove.
meni za punu neku noc, 100KM + mjesec. al fazon je u tome sto mi drot nije spomeno tih mjesec dana. tek kasnije kad sam kuci doso i malo procito i desifrovo onaj nalog, vidim pise nest "sankcija upravljanja B kategorije u trajanju 30 dana", jos vidio i da mi je piso kolonu vozila, nidje veze al et...
al mi svi kazu da sam dobro proso, jer je valjda kazna 300 + 3 mjeseca.
ja ba, dobio sam i 1 bodic hehehe, al ce to stara vidjet da sredi. a za ovo jooj kasno reko, tj sutradan. jbg, stela cini cuda... al se ne isplati pravit prekrsaje, to sam se uvjerio :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top