Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Poz svima javljam se povodom jedne pogreske ili vec sta je......ovako rego sam Keca jutros u 9h ujutro,proso tehnicki i sve poplacao sta sam imao,ovaj lik gdje sam rego auto mi daje policu osiguranja i jedan fascikl gdje su svi papiri unutra koje trebam odnijet u policiju da mi se izda nove table i prometna,i ja idem lagano,znaci auto nisam vozo neki 3mj bio sam u Norveskoj i reko odo oprat malo sredit i ja to sve obavio i doso kuci obuko se u grad,reko ode na pice i malo provozat da sebi dodje Kec---------kad oko 23h i 30 min policija zamnom pod rotaciom ja stao kaze,drot ,prometnu i vozacku,ja mi dajem vozacku i policu osiguranja i govorim da je danas auto regano i da je sve u policiji,kaze on meni ne vridi ti polica ova dok ja ne vidim prometnu i tablice na autu,i ja mu opet reko sve je u policiji kaze on neznam ja i op 100km napisa kaznu i sad ja vas pitam jeli sam ja upravu ili onaj sto mi je jutros dao policu i reko da mogu vozat okolo livna dok ne dodju table ,svadjop sam se 1h al bezuspjesno 100km je napisamo sad di,sta kao,
 
Član
RE: info ili ???

moze ga taj policajac tebi ladno popušiti jer tvoj auto je registriran onog trenutka kad si dobio policu osiguranja i to ako platis ti si totalna budala jer ti mogu caje bas ono sta sam gore napisao POPUŠITI.
Uvijek je bilo da imas pravo voziti u svojoj općini gdje si auto i registrirao.
 
Član
RE: info ili ???

ako nemas racun od te agencije da je auto u procesu registracije, ne vazi ti polisa nista. buraz imao slicnu situaciju pa ostao bez tablica, vozacke na mjesec i 100KM kazne. znaci ako nemas racun onda su oni upravu, ako imas racun on ti traje 10 dana max
 
Član
RE: info ili ???

brate pisao sam to vec,evo opet cu se ponovit, ista situacija mi se desilo,doduse ja sam tek kupio auto, koji je uredno registriran,cak sam imao sticker zalijepljen,nisam imao tablica, isto su me pod rotaciom zaustavili, i to su mi isli iz suprotnog smjera, okrenuli se i zamnom. Tada je policajac pregledao sve papire, bas je uljudan bio, fino sam ga pitao, to sto je on meni rekao pomoglo mi je kasnije, jer su me jos dva puta zaustavili. Ono sto je on meni rekao jeste da mi ne moze niko nista, jer je auto registriran, i da ja prinudno nemam tablica, tako da to nije prekrsaj. Eto ja tebi pisem ono sto je on meni onda
 
Član
RE: info ili ???

mene je murjak zaustavio isto tako, hoce da pise i bog, pokazem policu nejebe, na um mi pade da mi je iz osiguranja dao sve uplatnice da imam i pokazem mu uplatnice i pusti me.. ti si onda pravi baksuz ako ti je napisao kaznu, probaj se zaliti otidji na sud pa vidi sta ce dalje biti, bar ces i malo produziti placanje kazne a mozda budes i oslobodjen.. ha ya..
 
RE: info ili ???

auto registrirano u 9h ujutro,fascikl predan u 9h i 30min u policiju,znaci sve predano i receno mi da dodjem po table i prometnu u ponedeljak i ja otiso u grad i oni me zaustavili i kaznu ja mu kazem proces traje u policiji kaze on ne zanimam me ma reko pisi 34 iljade maraka kaznu,dzaba je tukcima pokazivat i objasnjavat sta znaci polica i uplatnice kad su to kreteni i kazna ce bit ponistena a ja idem na sud radi toga sto sam iskljucen iz prometa tj moje osiguranje ce dici tuzbu zato sto sam iskljucen iz prometa tako da cu da ima ***** kevu bezobraznu:cool::cool:
 
Član
RE: info ili ???

Evo ovako i ja od 08.06 vozam samo sa policom osiguranja ..
Vec 2 x su me zaustavili (petak,sub) i kazem il lijepo imam samo policu osiguranja jer je saobracajna u MUP-u u procesu je registracija vozila..I uzme policu i vozacku pogleda zapise tamo u blocic jer je redovna kontorola bila i to je to...
Meni niko nije pravio probleme...

Ti od dana uplate za registraciju si validan na putu imas policu osiguranja i to je to...
Sta treba auto 7 dana da ti stoji u dvoristu dok ne dobijes saobracajnu?
Pa onda nek pomjere datum registracije u saobracajnoj za 7 dana ako ce to biti tako...
 
RE: info ili ???

Got2b je napisao(la):
Evo ovako i ja od 08.06 vozam samo sa policom osiguranja ..
Vec 2 x su me zaustavili (petak,sub) i kazem il lijepo imam samo policu osiguranja jer je saobracajna u MUP-u u procesu je registracija vozila..I uzme policu i vozacku pogleda zapise tamo u blocic jer je redovna kontorola bila i to je to...
Meni niko nije pravio probleme...

Ti od dana uplate za registraciju si validan na putu imas policu osiguranja i to je to...
Sta treba auto 7 dana da ti stoji u dvoristu dok ne dobijes saobracajnu?
Pa onda nek pomjere datum registracije u saobracajnoj za 7 dana ako ce to biti tako...

ma govna su policajci,kao prvo nek je napiso kaznu iako nije trebo zasto sam iskljucen iz prometa a registriran,,,sad cemo se gonjat na sudu nek im je sa srecom plus,predat cu isto europskoj policiji to jest moje osiguranje .....pa cemo vidit sad tko je u pravu tko u krivu
 
Član
da i meni je auto tek registrirano,dobio sam onaj racun od osiguranja i na dnu racuna pise da taj racun zamjenjuje saobracajnu dok ona ne bude gotova ;)
 
Član
nismo mi krivi sto im je spora administracija pa se mora cekati nekoliko dana za saobracajnu... kao sto rekose, imas policu osiguranja, automaski prosao si tehnicki i auto je ok, ili ti ga u prevodu murija ako te zaustavi i nemas dokumet-saobracajnu kod sebe pise ti kaznu od 40km sto u biti i da te kazni( mada nema sanse jer ti je auto u procesu registracije) nemoze ti kazna ici veca od 40km, tako nek ga murija duva lagano :cool:
 
Član
Ni u snu nemoj biti lud da to platis ...

Slobodno idi na sud, ako vec nisi potpisao da prihvatas odgovornost. Ako si potpisao, nema ti spasa, moras platiti.
Meni su dva puta pisali prijavu za to i oba puta sam trazio sudsko odlucivanje i na sudu dobio. Jer u saobracajnoj ti kao datu registracije pise datum kad si radio tehnicki i osiguranje. Lijepo sudiji pokazes da je tog datuma auto bilo registrovano i to je to ...
 
Član
Meni sad ističe registracija, a naravno samo u novom gradu se moraju mijenjati table, baš me interesuje, šta će se izdešavati kad budem vozio bez njih :icon_eek:
 
mtopic je napisao(la):
Ni u snu nemoj biti lud da to platis ...

Slobodno idi na sud, ako vec nisi potpisao da prihvatas odgovornost. Ako si potpisao, nema ti spasa, moras platiti.
Meni su dva puta pisali prijavu za to i oba puta sam trazio sudsko odlucivanje i na sudu dobio. Jer u saobracajnoj ti kao datu registracije pise datum kad si radio tehnicki i osiguranje. Lijepo sudiji pokazes da je tog datuma auto bilo registrovano i to je to ...

za sve koji tvrde na sud da ide, samo ce jos popusiti kazne,,,,,

istu stvar imao, isto mi cak u MUPu rekli da mogu vozati na polisu, sreco me zaustavio, kao ne vjerujem da je regano, rekoh auto regano sve ok, nesto bili zajebali u MUPu i drzali saobracajnu skoro mjesec, sreco pokupio podatke i rekao ako saobracajna nije u MUPu ide ti kazna, rekoh OK, kad kroz par dana na kucnu adresu cestitka, ja popizdio, u MUP tamo me upute na sud, kao greska do nas, nemaj problema, ja na sud, oni priznaju da je greskica oko toga sto je napisao da mi je auto neregistrovano, ali mi svezu kaznu jer nisam imao saobracajnu uz sebe, i onda pored kazne od 100KM platim jos i sudske troskove i ostala sranja, ukupno 250KM umjesto 120 koliko je prvobitno bila kazna......

tako da moj ti je savjet plati i suti, takva drzava po zakonu moras posjedovati saobracajnu i gotovo, polisa nista ne znaci, to je dobra volja drota hoce te pustiti ili ne....;)
 
Top