Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Član
kod nas u ljubuškom se prošle godine i 2 tjedna čekalo na prometnu i tablice !!! i šta onda ? uredno ti naplacena rega i osiguranje i sve a nesmijes se vozati 2 tjedna jer se nekom majmunu u plavom koji nezna ni ime svoje napisati digo tlak na nesto pa ce da piše kaznu??
Mogu baš ono u prvom svom postu sta sam pisao DA POPUŠE jer nema logicne zakonske ni nikakve osnove da platis kaznu za neregistrirano vozilo i da se ta kazna desi nakon datuma registracije vozila. Jedino moze pisati za nenošenje dokumenata i što nemaš istaknute tablice na vidljivom mjestu ali ni ta kazna nece proci jer nije naša ( u ovom slučaju tvoja greška ) što nemamo tablice ni prometnu jer vidi čuda oni gejovi u mup-u je nisu napravili dovoljno brzo da je ti dobijes isti dan...
 
bmwscaner, ja napisah da sam imao istu situaciju, isto mi LOGICNO bilo da nema sanse da sam ja kriv, ali sudija ni da cuje, kriv i gotovo, em nema dokumenata, em table,,,,,, ja bas pitao pa sta, dok su mi dokumenti u MUPu ne smijem vozati, kao pa tako ti je i gotovo, nasa vesela pravna drzava......;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
bmwscaner, ja napisah da sam imao istu situaciju, isto mi LOGICNO bilo da nema sanse da sam ja kriv, ali sudija ni da cuje, kriv i gotovo, em nema dokumenata, em table,,,,,, ja bas pitao pa sta, dok su mi dokumenti u MUPu ne smijem vozati, kao pa tako ti je i gotovo, nasa vesela pravna drzava......;)

DVA PUTA sam bio na sudu zbog toga sto su me zaustavili bez tablica, a sa uredno uradjenim tehnickim i osiguranjem i OBA PUTA sam prosao bez kazne!
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
jbg onda su kod vas nagodne sudije, meni ukiunuli kaznu koju su napisali i na sudu nabili novu,,,,,,,,,

Nisu kod nas nagodne sudije, nego izgleda da vi previse saginjete glavu ... :lol:
Ja bi volio vidjeti ko to nece uzeti pare kad mu se daju. Ima i iznad tog sudije sto ti je napisao tu drugu kaznu neko, pa se zalis opet.
Ne mogu ti napisati kaznu sto nisi imao saobracajnu, zato sto je bila kod njih. NIsi ti kriv sto oni nisu sposobni da ti ovjere saobracajnu i sto im treba 10 dana za to, a ti si sve uredno platio i obavio sto je tvoj dio.
 
ma nema sekirancije i da cu ovo platit mogu samo sanjat ja sam isao u osiguranje svoje i covjek mi je rekao da ce sve on obavit i plus na sud ce ih dat,i od strane policije koja me je zaustavila dobio sam 2 urijedljiva odgovora koja ce moje osiguranje da navede na sudu ,pa cemo da vidimo onda,nece nekog drugo zaustavit samo nas sto se borimo da nam auta izgledaju u sto boljem stanju tj malo tunirana nista specijalno supsten i felge,dok neki frz sa sela voza se po gradu bez tockova na autu.......serem ja na Drzavu i administraciju policije,lagano sutra ka policijskoj upravi i da mi ti sefovi daju odgovore zasto sam iskljucen iz prometa i otjeran kuci da parkiram auto ......pa cemo vidit sta kako di

bmwscaner je napisao(la):
kod nas u ljubuškom se prošle godine i 2 tjedna čekalo na prometnu i tablice !!! i šta onda ? uredno ti naplacena rega i osiguranje i sve a nesmijes se vozati 2 tjedna jer se nekom majmunu u plavom koji nezna ni ime svoje napisati digo tlak na nesto pa ce da piše kaznu??
Mogu baš ono u prvom svom postu sta sam pisao DA POPUŠE jer nema logicne zakonske ni nikakve osnove da platis kaznu za neregistrirano vozilo i da se ta kazna desi nakon datuma registracije vozila. Jedino moze pisati za nenošenje dokumenata i što nemaš istaknute tablice na vidljivom mjestu ali ni ta kazna nece proci jer nije naša ( u ovom slučaju tvoja greška ) što nemamo tablice ni prometnu jer vidi čuda oni gejovi u mup-u je nisu napravili dovoljno brzo da je ti dobijes isti dan...

sve se moze rijesit za 2h al necu prije mene je bio lik na tehnickom znam ga,sreo ga ja u toku dana na autu mu table nove i sad ko mene jebe eto ti cekaj
 
@mtopic

e u to se ne bih kladio, bar u svom slucaju, jer je bilo svega kada su rekli da sam kriv, i da kako god okrenes moram platiti.......
sudija me cak napao kako u zivotu nije vidio mladjeg a goreg i poganijeg :D

admire, srecno i da prodjes bez kazne.....
 
zen_3dom je napisao(la):
@mtopic

e u to se ne bih kladio, bar u svom slucaju, jer je bilo svega kada su rekli da sam kriv, i da kako god okrenes moram platiti.......
sudija me cak napao kako u zivotu nije vidio mladjeg a goreg i poganijeg :D

admire, srecno i da prodjes bez kazne.....

ma na sud idem potpiso sam sud sve ce se rijesit,,,:123: i gas za Makarsku :lol:
 
Član
U ovom slučaju ti si u pravu ako si imao tablice na autu, a saobraćajnu si predao u mup radi registracije.
Ukoliko nisi imao tablica onda plaćaš kaznu.
 
Član
Ja ne kontam jesil ti imao stare registracije (tablice) na autu, ili si vozio bez ikakvih tablica. ako si imao stare i tu policu onda je sve ok, ali ako si imao policu i nisi imao nikakve tablice ni stare ni TT onda jbg normalno je da ti pise kaznu.

jer ako imas stare kad te tako policija zaustavi slobodno im reci da kontaktiraju stanicu i provjere da li je registracija u toku i to je to, bukvalno traje par sekundi. meni se tako desilo, ja pokazao policu i drot preko motorole izdiktiro moje podatke, ovi mu javili da je registracija u toku. samo se ne smije ici iz kantona dok ne bude gotovo i preko granice normalno
 
pa ocem ja govorim predao sam za nove tablice i novu prometnu nije bilo tablica na autu...al sam imao policu osiguranja a ovo ostalo sam predao u policiju posto nije policajac kontaktirao svoje nadlezne da pogledaju jel u toku moja registracija tj nije htio nego mi je napisao kaznu,,nazalost danas sam sve dobio i na autu su tablice nove i sve a kazna je otisla,tako da no sikiriki mogu mi se Napusit dobro svi dole u policiji....sad neg zasustavlja

2FAST je napisao(la):
U ovom slučaju ti si u pravu ako si imao tablice na autu, a saobraćajnu si predao u mup radi registracije.
Ukoliko nisi imao tablica onda plaćaš kaznu.

otkad to,to neki novi zakon pola cila mi policiska stanica govori da mi je napisao kaznu bez veze i osiguranje mi moje govori da sam smio vozat taj zakon je kod vas gore ovde to nije ;)
 
Član
xxfmanxx je napisao(la):
Ja ne kontam jesil ti imao stare registracije (tablice) na autu, ili si vozio bez ikakvih tablica. ako si imao stare i tu policu onda je sve ok, ali ako si imao policu i nisi imao nikakve tablice ni stare ni TT onda jbg normalno je da ti pise kaznu.

jer ako imas stare kad te tako policija zaustavi slobodno im reci da kontaktiraju stanicu i provjere da li je registracija u toku i to je to, bukvalno traje par sekundi. meni se tako desilo, ja pokazao policu i drot preko motorole izdiktiro moje podatke, ovi mu javili da je registracija u toku. samo se ne smije ici iz kantona dok ne bude gotovo i preko granice normalno

Nema veze imas li tablice, ili nemas ... bitno je da si ti auto REGISTROVAO, a sto su tablice kod njih to je njihova krivica sto su spori. Sto ja bez veze da placam registraciju i da mi auto lezi 7 dana u garazi dok se oni smisle da mi daju tablice?
Moze on po broju sasije da prvjeri da li je registracija u toku ...
 

EE9

Član
Samo kratko.....pravo i pravda nemaju veze jedno s drugim, tako da nema smisla nešto pogrešno tumačiti!
Po zakonu MORAŠ imati dokumente od vozila uz sebe, kao i sve ostalo što zakon propisuje! Razlog zbog čega ti (saobraćajnu/prometnu) trenutno nemaš uz sebe je totalno nebitan i samo tolerantnost policajca te može "spasiti" ali apsolutno je u pravu i po zakonu, da te kazni ako nemaš dokumenata!!! Žalosno ali istinito!
Papir ili račun koji dobiješ od agencije, koji predstavlja dokaz da je plaćeno osiguranje, služi samo za to i za NIŠTA VIŠE! To nikako ne zamjenjuje zakonom propisane dokumente a u suprotnom, predstavlja samo "šuplju" priču svake agencije.....
Nemojte nagađati ili igrati na sreću hoće li vas neko zaustaviti dok ste u "procesu" registracije.....izuzetak je da se "izvučete" a pravilo je da vas kazne!

P.S.
U vlastitom slučaju....dan-dva ne vozim auto i koristim bilo koju drugu vrstu prijevoznog sredstva, ovisno o potrebi.....to je najjeftinije i najsigurnije! ;-)
 
Član
mtopic je napisao(la):
xxfmanxx je napisao(la):
Ja ne kontam jesil ti imao stare registracije (tablice) na autu, ili si vozio bez ikakvih tablica. ako si imao stare i tu policu onda je sve ok, ali ako si imao policu i nisi imao nikakve tablice ni stare ni TT onda jbg normalno je da ti pise kaznu.

jer ako imas stare kad te tako policija zaustavi slobodno im reci da kontaktiraju stanicu i provjere da li je registracija u toku i to je to, bukvalno traje par sekundi. meni se tako desilo, ja pokazao policu i drot preko motorole izdiktiro moje podatke, ovi mu javili da je registracija u toku. samo se ne smije ici iz kantona dok ne bude gotovo i preko granice normalno

Nema veze imas li tablice, ili nemas ... bitno je da si ti auto REGISTROVAO, a sto su tablice kod njih to je njihova krivica sto su spori. Sto ja bez veze da placam registraciju i da mi auto lezi 7 dana u garazi dok se oni smisle da mi daju tablice?
Moze on po broju sasije da prvjeri da li je registracija u toku ...


ne bih da idem u off, ali ja koliko znam da putnicko vozilo ne moze biti ucesnik u saobracaju bez nekog oblika tablica. npr. neko ti udari auto ko nema tablica, ti ga vidis kako te udario i kako bjezi a ne mozes ga stic i sta ces rec policiji udario me lik, a ja mu nisam mogao zapisat broj registracije jer nema tablica i drot ti kaze haj vozdra jarane sta cu ti ja. samo dajem primjer.
 
Član
EE9 je napisao(la):
Samo kratko.....pravo i pravda nemaju veze jedno s drugim, tako da nema smisla nešto pogrešno tumačiti!
Po zakonu MORAŠ imati dokumente od vozila uz sebe, kao i sve ostalo što zakon propisuje! Razlog zbog čega ti (saobraćajnu/prometnu) trenutno nemaš uz sebe je totalno nebitan i samo tolerantnost policajca te može "spasiti" ali apsolutno je u pravu i po zakonu, da te kazni ako nemaš dokumenata!!! Žalosno ali istinito!
Papir ili račun koji dobiješ od agencije, koji predstavlja dokaz da je plaćeno osiguranje, služi samo za to i za NIŠTA VIŠE! To nikako ne zamjenjuje zakonom propisane dokumente a u suprotnom, predstavlja samo "šuplju" priču svake agencije.....
Nemojte nagađati ili igrati na sreću hoće li vas neko zaustaviti dok ste u "procesu" registracije.....izuzetak je da se "izvučete" a pravilo je da vas kazne!

P.S.
U vlastitom slučaju....dan-dva ne vozim auto i koristim bilo koju drugu vrstu prijevoznog sredstva, ovisno o potrebi.....to je najjeftinije i najsigurnije! ;-)

ja bgm vozim auto od uplate registracije i potvrde da sam predao papire sto bi mi oni uzimali tih par dana od registracije pa na sudu bi vidjeli da li bi otisao pognute glave
 
Top