Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Kazna za voznju sa policom osiguranja - registracija u toku

Član
EE9 ti je sve rekao, nemozes po zakonu voziti bez dokumenata, to samo zavisi od dobre volje policajca koji te je zaustavio.
A ti jos bez tablica si vozio... znaci kriv si 100%.
Zamisli ti sad da je dozvoljeno tako vozati bez tablica i da ti je jedna polisa osiguranja necemu mjerodavna, pa raja bi stancala polise na obicnom kucnom printeru i vozala se... mislim ne treba puno pametan biti da to zakljucis.
 
djogi86 je napisao(la):
EE9 ti je sve rekao, nemozes po zakonu voziti bez dokumenata, to samo zavisi od dobre volje policajca koji te je zaustavio.
A ti jos bez tablica si vozio... znaci kriv si 100%.
Zamisli ti sad da je dozvoljeno tako vozati bez tablica i da ti je jedna polisa osiguranja necemu mjerodavna, pa raja bi stancala polise na obicnom kucnom printeru i vozala se... mislim ne treba puno pametan biti da to zakljucis.

tako je kolega... ja radim u osiguranju i ja tako isto ljudima kazem evo polisa s njom mozete vozti "bez problema" dok budu papiri gotovi..
kod nas je policija u Mostaru stvatno fer po tom pitanju.... al uvjek imas izuzetaka..
a ja sam imao licno isti slucaj prije dvije godine razvuklo se nesto na par dana nisam stigao zavrsiti registraciju i vozio s polisom i popusim kaznu 100KM neregistrovano vozilo... znam u MUP-u svakog, dignem sve na noge, i fino mi ljudi objasne za policiju polisa ti nije nikakv dokaz da si ti registrovan.. to je dokaz da si ti osiguran, a ako nemas potvrdu o registraciji, ili ti ga saobracajnu ti za policiju nisi registrovan i ima puno pravo da te kazni to je samo njegova dobra volja... 100%
 
ocemu vi pricate u svakom gradu druga prica,ja sam obisao 20 kuca za osiguranje i dobio iste odgovore,mogu ti se napusit k... eto sta govore ljudi i ima u livnu takvi slucajeva ne voli te policajac sta vozas auto i pustas preglasnu muziku i malo ga stisnes.....mozda mu nisi nista napravio al mrzi te sto prodjes pored njega u tocka ja sam podigao svoje tablice danas i uredno ih stavio na auto ovo ostalo ce doc na svoje a samo znam da kaznu necu platit gonjat cu se na sudu od sad pa do 50 godine...covjek koji radi u osiguranju mi je danas lijepo sve isprintao i kopirao i oznacio kad am bio na tehnickom i ta moja polica vrijedi isto koda sam imao tablice....lijepo se sve vidi i slika i pm njihova i gospod police men ide na sud jel sam ja potpisao da idem na sud,a oni fino znaju samo sto su se pravili tose pa ko fol neznaju kako ide procedura u policiji,,,ja sam i sutradan izasao sa autom i momoisli smo se ja i isti policajci ovaj put nista samo je ostalo na pogledu,svaka cast svima sto daju komplimente al ja mislim da je ovde lijepo napisao sve Topic iz banja luke respect ;)

HFintegrale je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
EE9 ti je sve rekao, nemozes po zakonu voziti bez dokumenata, to samo zavisi od dobre volje policajca koji te je zaustavio.
A ti jos bez tablica si vozio... znaci kriv si 100%.
Zamisli ti sad da je dozvoljeno tako vozati bez tablica i da ti je jedna polisa osiguranja necemu mjerodavna, pa raja bi stancala polise na obicnom kucnom printeru i vozala se... mislim ne treba puno pametan biti da to zakljucis.

tako je kolega... ja radim u osiguranju i ja tako isto ljudima kazem evo polisa s njom mozete vozti "bez problema" dok budu papiri gotovi..
kod nas je policija u Mostaru stvatno fer po tom pitanju.... al uvjek imas izuzetaka..
a ja sam imao licno isti slucaj prije dvije godine razvuklo se nesto na par dana nisam stigao zavrsiti registraciju i vozio s polisom i popusim kaznu 100KM neregistrovano vozilo... znam u MUP-u svakog, dignem sve na noge, i fino mi ljudi objasne za policiju polisa ti nije nikakv dokaz da si ti registrovan.. to je dokaz da si ti osiguran, a ako nemas potvrdu o registraciji, ili ti ga saobracajnu ti za policiju nisi registrovan i ima puno pravo da te kazni to je samo njegova dobra volja... 100%
pa zasto mi onda nisu dali tablice i prometnu isti dan ajde to sad protumaci najlakse rec nemas tablice i kriv si i oni su meni trebali dat table isti dan a sto Kume ili gospodje nece da rade to nije moja briga,nemoj se uvridit al tako je
 
Član
pa cek ti trebas njima davati dane od svoje registracije jer kao gospodi treba vremena ja platim registraciju zavrsim tehnicki i sta moze ostalo je na mupu kad ce izdat tablice, registracija nikad ne tece od onog trenutka kad dobijes tablice vec kad uplatis znaci ti si po tom registrovao auto i zavrsio svoje obaveze :icon_rolleyes:
 
Ne znam kako je kod vas, ali ja sam skoro predavao dokumente za produzenje rege i u supu dobio papir sa kojim mogu voziti bez problema ali teta mi je naglasila samo na prostoru Brcko Distrikta! I kakav sam baksuz nikad me ne zaustavljaju, i bas u tih sedam dana dva tri puta, niko nista mi nije rekao, samo srecno! Imao sam uz sebe kopiju saobracajne ali nisam htjeo davati namjerno da vidim kakva ce im biti reakcija! Uzmu papir provjere i cao zdravo!
 
Ja kad sam prvi put regao auto, dobio sam nove table drugi dan :icon_smile: a covjek iz osiguranja mi je rekao da se moze samo u istom kantonu voziti sa polisom, kao nesmijes u drugi kanton... nisam to isprobavao jer sam sacekao drugi dan ali izgleda da je u svakom osiguranju ista prica a neki i plate kaznu zbog nenosenja dokumenata... ko koga handri :icon_mad:
 
Član
ODUVIJEK je bilo da na podrucju svoje opstine smijes vozati auto u slucaju da opravdano nemas tablice. Naravno da ne mozes tako vozati 2 mjeseca, zna se koliko traje procedura da se u MUP-u zavrse papiri. Ako od datuma registracije (citaj tehnickog pregleda i placanja osiguranja) i datuma prijave nije proslo vise od tog roka, taj policajac na sudu moze lagano da ti uradi ono sto je Scanner vec napisao.
Opet ponavljam ...LICNO sam dva puta dobijao prijavu za vozanje auta BEZ TABLICA, a registracija je bila u toku i nakon 5-7 dana sam dobio tablice. Oba puta sam isao na sud i oba puta oslobodjen, a nikoga nisam zvao i nikakve veze nisam povlacio.
E sad, nek mi neko objasni zasto bi mene tamo neki sudija, koji me vidi tad i boga pitaj kad, pustio bez kazne osim ako mije imao zakonskog osnova da me kazni!
 
mtopic je napisao(la):
ODUVIJEK je bilo da na podrucju svoje opstine smijes vozati auto u slucaju da opravdano nemas tablice. Naravno da ne mozes tako vozati 2 mjeseca, zna se koliko traje procedura da se u MUP-u zavrse papiri. Ako od datuma registracije (citaj tehnickog pregleda i placanja osiguranja) i datuma prijave nije proslo vise od tog roka, taj policajac na sudu moze lagano da ti uradi ono sto je Scanner vec napisao.
Opet ponavljam ...LICNO sam dva puta dobijao prijavu za vozanje auta BEZ TABLICA, a registracija je bila u toku i nakon 5-7 dana sam dobio tablice. Oba puta sam isao na sud i oba puta oslobodjen, a nikoga nisam zvao i nikakve veze nisam povlacio.
E sad, nek mi neko objasni zasto bi mene tamo neki sudija, koji me vidi tad i boga pitaj kad, pustio bez kazne osim ako mije imao zakonskog osnova da me kazni!

najgore je sto vecina nas nezna kako glasi zakon po ovom pitanju.. jer da neko samo pokaze clan taj i taj, stavka ta i ta da se vidi kako stoje stvari i odmah bi znali da li nas moze kazniti ili ne... valja naci taj zakon.... raumijem da npr. kad platimo teh. i osiguranje da nam se od tog dana racuna reg. a da tablice dobijemo kasnije a nemozemo voziti "registrovano" auto... sto odmah ne izdaju dokumente ili racunaju reg. od dana dobivanja dokumenata... mah kad je sta u nasoj drzavi bilo jednostavno objasnjeno, komplikacije do maksimuma... ko koga :smajli01:
 
Top