kazna od maloprije =)

kazna od maloprije =)

Član
@zela....to za pojas i ''doakazi ovo i ono je samo figurativno receno''...jesi ti toliko ogranicen ili se samo pravis???? :icon_eek:

kad je rijec o vise stotina km kazne i oduzimanju vozacke,pogotovo ako radis kao vozac (kao ja) onda se isplati oko te stvari ''cimati'' po sudu.

policajac mi je napisao kaznu za maglenke po takvom nevremenu da je drvece kidano iz korijena,naravno da sam ju platio,pa necu ici na sud za 40km kazne i dokazivati meteoroloskim dokumentima i potvrdama da je na tom podrucju bilo nevrijeme tokom perioda kojem mi je napisana kazna :icon_rolleyes:...nije vrijedno....
 
Legend
2 suki : JESAM JA REKAO DA SI TI LAZOV !?
JA SAM TI REKAO DA CU TI VJEROVATI KAD POKAZES DOKUMENAT NA KOME SI BIO "OPTUZEN" DA SI PREKORACIO BRZINU NA XX KAKO SI TI REKAO(ili bilo sta drugo, kazes da si tako skinuo xx kazni), I DA SI SVOJIM KUCNIM CAROLIJAMA BEZ ADVOKATA DOKAZAO DA NISI

zavrseno.



pdarijo je napisao(la):
aj zela molim te... Sto se ovjek ne bi izvukao ako moze???


Niko nije rekao da se ne izvlacis, ali da pricas nebuloze, i dajes covjeku laznu nadu da se to bas tako lako moze izvuci, ne moze !
 
Član
kazem ti samo da su me nekoliko puta zapisali u svoje blocice i kad god su me (mene bar) zapisali nisak mi nista nije kuci doslo

Ocigledno zivimo u razllicitim drzavama. Ja sam iz banja Luke. Do you speak english??
 
Druze mijesas neke stvari, sto se tih blocica tice, sve je stvar volje policajca koji te je upisao da li ce ti doci kazna! Jednostavna stvar, on skuplja u taj blocic citav dan, i onda onim koji su napravili vece sranje napise naloge i posalje, ostale sacuva.. Dosta njih pise na blocice i vodi evidenciju o tebi, ovo ti govorim iz iskustva, tako je vecinom u manjim gradovima, sve se zna, pise te covjek i ne salje kazne, ako vidi da se ne smirujes, posalje ti koju i to je to... Od xx puta koliko sam pisan na blocic dobio sam jednu kaznu, znaci moze ti poslati kaznu, a i ne mora, do tebe je kako se postavis prema policajcu, hoce l iti kaznu slati ili nece, ili ako je on nadrkan sta, kao sto je bio slucaj kod mene kad sam dobio...

Sto se ovoga gore tice, na sudu mozes traziti da ti vozacka ostane, kaznu platit valja. Neki spominju da reknes da zivis od vozacke, ako nisi prijavljen u firmi kao vozac, nemoj to cabe ni govorit, neko rece da trazis sto manju kaznu, kao ne radis i to, ljudi svatite, auto je luksuz, sta ce biti dodjes na sud reknes kao nemas posao, nemas para, a imas para da kupis, registrujes i vozis auto. Nije na sudu neki saorbacajac sa osnovom, tamo su skolovani ljudi koji nisu budale..

Evo ti moje iskustvo kad sam skrivio udes i dobio najmanju mogucu kaznu.. U sestom mjesecu skrivio udes, nista strasno udario covjeka od pozadi, jer je naglo stao, ugl. razbio lik vec auto, i jbg-a trenutak moje ne paznje i sranje bude. Trazio on nesto vazda para, zovnemo policiju, tam-vam ja sa policajcem onako dobar, kaze on meni manja mi je kazna, nego da se pravimo, jer vidis da je seljak bla bla.. Dobijem poziv na sud u desetom mjesecu, odem, pita mene sudinca kad je procitala zapisnik, jel' prihvacas ovu optuzbu, slazes li se, ja priznam, reko kriv sam, nema se tu sta raspravljat, nije sreca nikome nista bilo, ja nisam pazio i tako.. Lijepo zena rece, ajd' kad vec sve priznajes, kazna minimalna 70 KM, 30 KM sudskih troskova i jedan kazneni bod.. A, imala je sve ovlasti da mi oduzme vozacku, zapuca kaznu da mi se zavrti u glavi, al' kultura, lijepo, priznao odmah sve i to je to..
 
Član
selva je napisao(la):
Kao prvo, Suki svaka ćast jedino ti pravo zboriš ovdje izgleda.
Znači niste vi svoje pare našli na putu pa da im dajete i da time hranite njihove debele guzice i da povećavate njihovu kvotu pred kraj mjeseca.

Elmire znači nemoj odustati kralju, kao prvo ovo žuto znači crveno samo ako se ne žališ.... pa pobogu tako bi mogli ljude zaustavljati na zeleno i govoriti da je crveno, i slobodno možeš reći da si prošao na žuto i na sudu, pa jel tako piše u testovima i novim i starim ako ih nisam zaboravio ??!?!

Vidiš da svi koji su rekli da su se žalili da su dobili, a oni koji nikad nisu predali žalbu nastavit će davati cvaju na kafu. ja sam ih isto dobio na sudu i taj je zbog njegove loše procjene degradiran je u prašinara.
Znači još jedna dobra stvar, znaš da si upravu i da oni ne mogu dokazati da si prošao kroz crveno imaš ombudsmene koji te štite od ovakvih na ovom linku ispod:
http://www.ombudsmen.gov.ba/ ispuniš ovo: http://www.ombudsmen.gov.ba/materijali/obrazac%20zalbe%20new.doc i vjeruj mi da će tog drota suspendirati radi njegovog qurčenja jer su i stvoreni upravo zbog toga.

Nadam se da će sve proći uredu, pozdrav.
posto sam se nasao u ovom postu, moje misljenje je da je bolje dat "cvaju na kafu" nego se j**avat po sudu s njima danima...
a posto vi svi dobijate te sudske sporove, svaka cast, probao sam ici na sud i pokajao sam se, i otad mi je draze dat tu cvaju, jer ionako imam malo slobodnog vremena, i sad bi jos trebao ganjat se s majmunima po sudu koda nemam pametnijeg posla u zivotu... i dosta mojih poznanika je islo na sud pa popusilo foru, odnosno dobije minimum duplo vecu kaznu od one koja je predvidjena zakonom ako neces na sud, tj. ako ti napise kaznu ti potpises i prihvatis je...
 
Član
ovdje izgleda svi dobijaju na sudu, dajte ljudi.... prvo kazna ti je veca na sudu automacki, drugo placas sucke troskove, trece evo ja sam stalno na putu ne znam ja kad ce meni doci poziv... evo ja sam dobio 3X vecu kaznu na sudu nego sto bi mi je drot napisao, rijesenje mi nije stiglo ni dan danas a dosli drotovi po vozacku i sta cu nemam vremena da se peglam platio, predao vozacku i cao
 
Član
ja sam dao na kafu 20€ skoro a prije toga ne pamtim kad....zasto???
jer su policajci bili krajnje uljudni i tolerantni i oprostili mi veeeeeliki prekrsaj (400-1000km kazne,4mjeseca zabrane,nekoliko tacki) i tu kaznu sveli na 30km kazne...onda sam ih jos pocastio....
a prije toga se stvarno ne sjecam kad sam dao cvaju,cenera ili bilo koliki iznos....ako je 40-100km ja to platim..ako je vise i ako je vozacka u pitanju,UVJEK na sud....
raja samo vi njih castite i placajte sve sta stigne kuci,bez pogovora,malo vozacku drzite kod sebe malo dajte njima i tako to..........ja nemam nista protiv.....
 
Legend
pdarijo je napisao(la):
kazem ti samo da su me nekoliko puta zapisali u svoje blocice i kad god su me (mene bar) zapisali nisak mi nista nije kuci doslo

Ocigledno zivimo u razllicitim drzavama. Ja sam iz banja Luke. Do you speak english??

kao sto je vec neko napisao iznad, oni pisu svasta u te blocice, i onda kad sjedu u auto ili kad dodju u stanicu pri kraju radne smjene, pisu kazne i salju ih postom, ako te ne kazni na licu mjesta, onda ce te samo zapisati pa "razmotriti" sta i kako je, i onda poslat (to su uveli zbog ovi babinih i maminih sinova, snobova, da mogu stelit kazne kako im je cejf..)
hoces da ti kazem moje iskustvo sa blokicem ?
Zaustavi me drot, da sam se prestrojio pogresno, motorista, i hajde stanem ja pita on mene jel znas sta si napravio, reko predpostavljam prestrojavanje.. on suti i pise.. uze mi vozacku, saobracajnu i uze podatke, kaze doci ce ti kazna kuci.. ja ljut sjedem u auto i kuci.. nakon 3-4 dana dolazi kazna, prestrojavanje preko pune (istina), bez zmigavca(laz), nisam bio vezan (laz) doslo kuci.. pa ti sad meni reci hoce li doci ili nece.. nikad ne znas..

pa razlicite su policije, sve je moguce, od sve ukupno kazni koje imam, negdje oko cca 600km, 400 je u rsu pa de mi ti objasni zbog cega.. krenes od sarajeva do gorazda, naici ces na 4-5 patrola, svaka zaustavlja cim vidi xenone.. i onda ti trazi uvijek nesto..

da ne skrecemo sa teme, elmire jesi sta uspio rijesti u vezi ovog ?
 
Član
nisam nista uspio rijesiti, zvao sam nekoliko ljudi ali niko nije tjeo izaci u susret, kazu nemozemo nista ovo ono i nisam vise tjeo ni zvat.. cekat cu postarku pa cu vidjeti kolika je kazna i za sta, ako nebude letila vozacka necu se zaliti.. ako bude predat cu na sud pa sta bude..
 
Član
Gledaj kad dodje kazna,potpisi da ces na sud.
U medjuvremenu sastavi u kratkim crtama sta se tacno desilo kada kojeg dana gdje tacno,izmisli dva svjedoka koja su bila s tobom u autui jos jednog kao jarana koji je vozio iza tebe ili tako nesto uglavnom minimum dva svjedok. Sve to zapisi fino skontaj pricu,dogovori se sa svjedocima jer ce potrajati pa skoro i godinu dok dobijes poziv za sud.
I kada dobijes poziv na njemu pise da odmah povedes svjedoke i naravno povedi ih samo dobro uskladite pricu.
Eh ako to ne upali opet onda imas mogucnost zalbe na odluku suda i ides na visi sud onda se obrati i ombdusmenima i sve ljepo!
Treba vremena ali isplati se govna naguziti!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Gledaj kad dodje kazna,potpisi da ces na sud.
U medjuvremenu sastavi u kratkim crtama sta se tacno desilo kada kojeg dana gdje tacno,izmisli dva svjedoka koja su bila s tobom u autui jos jednog kao jarana koji je vozio iza tebe ili tako nesto uglavnom minimum dva svjedok. Sve to zapisi fino skontaj pricu,dogovori se sa svjedocima jer ce potrajati pa skoro i godinu dok dobijes poziv za sud.
I kada dobijes poziv na njemu pise da odmah povedes svjedoke i naravno povedi ih samo dobro uskladite pricu.
Eh ako to ne upali opet onda imas mogucnost zalbe na odluku suda i ides na visi sud onda se obrati i ombdusmenima i sve ljepo!
Treba vremena ali isplati se govna naguziti!

eto druze sad ce i tebe napasti,ne smije se protiv policije. Ja sam to isto vec ranije napisao,jer sam i ja prosao slicno,i dobio sam na sudu,odnosno slucaj je zastario,,sto se i ovdje moze desit,uglavnom kako si napisao treba se borit,isplati se:icon_smile:
 
Član
Druze sa drotovima nikad neces izaci na kraj, nego suti i kazi jesam u pravu ste izvinjavam se. Ja sam samo jednom pokusao biti pametan radi pojasa, postalo ga u PM, a on meni razglednicu da sam mu jebo mater 250 km kazne ;).

@Noke mora da te u rs-u ne vole jer vozas daga daga :p, meni nikad nisu nista napisali, a redovno idem na skijanje i caj na bjelasnicu.

@Gale stari vuk =)
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
Gledaj kad dodje kazna,potpisi da ces na sud.
U medjuvremenu sastavi u kratkim crtama sta se tacno desilo kada kojeg dana gdje tacno,izmisli dva svjedoka koja su bila s tobom u autui jos jednog kao jarana koji je vozio iza tebe ili tako nesto uglavnom minimum dva svjedok. Sve to zapisi fino skontaj pricu,dogovori se sa svjedocima jer ce potrajati pa skoro i godinu dok dobijes poziv za sud.
I kada dobijes poziv na njemu pise da odmah povedes svjedoke i naravno povedi ih samo dobro uskladite pricu.
Eh ako to ne upali opet onda imas mogucnost zalbe na odluku suda i ides na visi sud onda se obrati i ombdusmenima i sve ljepo!
Treba vremena ali isplati se govna naguziti!

svaka cast na savjeru i ti si izgleda jedini koji mi je bas konkretno napisao sta i kako.. poslusat cu te, a nek se oduzi i na 2 godine nije mi mrsko vucat se po sudu radi neceg za sto nisam kriv, pa boze moj bar cu mozda tu jednu godinu oduziti pa ako isti qrac ispadne platiti i cao.. a bio sam sam u autu i vijdeli su to i policajci, nasao sam 2 svjedoka koji su "bili" iza mene i vidjeli kako se sve odvilo i kad je krenula policija za mnom jer su "kao" oni stali na crveno jer su bil iza mene a ja sam prosao kad se palilo s zelenog na zuto.. vidjet cemo =).. nek mi ispadne i veca kazna boli me briga bar cu nesto pokusati.. a i kako sam cuo u 90% slucajeva policajac ni nedodje na rociste.. ganjat cu ja pa ako uganjam uganjam:D a i sta znas mozda mi nedodje nista.. trebala bi u ovih 5-7 dana doci odkako su me zapisali.. vidjet cemooo..
 
Top