kazna od maloprije =)

kazna od maloprije =)

Član
Grga je napisao(la):
nisam 100% siguran, ali koliko ja znam, za svaki prekrsaj moraju ti dat prekrsajni nalog ili kako se vec zove ono cudo gdje navedu sta si zgrijesio i imas da se potpises ako "priznajes" ili da ide na sud.. Mene su jednom tako prasinari(oni sto budu u setnji pa mahnu lizalom) peglali me 10minuta radi svjetala i u nekakav blocic pisali podatke ali nikad nista :D

ma i mene su na skuteru par puta pisali u blokic ali je dolazila kazna.. doce ona, ja sam siguran u to.. ali po mokrom pola metra od semafora da ja kocim? nema nikakve logike.. na 50km/h ni ALLAH nebi mogao zakociti kamol ja, jos auta iza mene.. ja cu otici na sud, pa sta bog da ako je povecaju povecaju.. uglavnom nikako je necu ni platiti pa kolika god bila..
 
Član
pdarijo je napisao(la):
ako su te zapisali u blocic ili svesku sta vec a nisi dobio nikakav papir...nema nista od kazne ;)

ko to kaze:icon_question: hoces da ti pokazem 10 kazni koje su dosle na adresu i na svakoj pise da nisam htio prihvatit nalog i onda se pusi:icon_twisted:
ako ces na sud cim ti dodje nalog jedan primjerak nosis na sud i onda cekas poziv sudije
 
Legend
armin ti je sve rekao, pdario pricas nebuloze.. ocignedno te nikad nisu zaustavili..

2elmir : ako imas nekog u sudu, ili da ti sredi kad budes isao na sud, onda idi i svadjaj se, reci da nisi prosao kroz crveno, da je padala kisa, slaba vidljivost da oni nisu vidjeli, da nisi mogao stati jer je islo auto iza tebe itd..

ako nemas nikog na sudu, onda idi na socijalu, prihvati sve ali reci nek ti smanje kaznu, ne radis nigdje, ovo ono..

jer na sudu, tvoje tri rijeci su k'o njigova jedna, jos su oni supci pa pokrivaju uvijek jedan drugog, tako da nemas nikakve sanse.. meni se to desilo tako da ti pricam iz iskustva, kaznise me levati na foru, nisam uopste napravio prekrsaj..
 
Član
arminnn je napisao(la):
pdarijo je napisao(la):
ako su te zapisali u blocic ili svesku sta vec a nisi dobio nikakav papir...nema nista od kazne ;)

ko to kaze:icon_question: hoces da ti pokazem 10 kazni koje su dosle na adresu i na svakoj pise da nisam htio prihvatit nalog i onda se pusi:icon_twisted:
ako ces na sud cim ti dodje nalog jedan primjerak nosis na sud i onda cekas poziv sudije

ok. hvala na infu, to cu i uraditi cim dodje.. najgore je sto nemam svjedoka ali pokusat cu se izvuci na to da je kisa padala,mokra cesta, pola metra od semafora, auta iza mene, nisam mogao zakociti nikako.. pa vidjet cemo sta ce biti..

.nOKe je napisao(la):
armin ti je sve rekao, pdario pricas nebuloze.. ocignedno te nikad nisu zaustavili..

2elmir : ako imas nekog u sudu, ili da ti sredi kad budes isao na sud, onda idi i svadjaj se, reci da nisi prosao kroz crveno, da je padala kisa, slaba vidljivost da oni nisu vidjeli, da nisi mogao stati jer je islo auto iza tebe itd..

ako nemas nikog na sudu, onda idi na socijalu, prihvati sve ali reci nek ti smanje kaznu, ne radis nigdje, ovo ono..

jer na sudu, tvoje tri rijeci su k'o njigova jedna, jos su oni supci pa pokrivaju uvijek jedan drugog, tako da nemas nikakve sanse.. meni se to desilo tako da ti pricam iz iskustva, kaznise me levati na foru, nisam uopste napravio prekrsaj..

nemam nikog u sudu ali kako i jest probat cu se izvuci za kisu,auta iza mene, i ostale gluposti.. AKO posalju nalog.. ali 100% ce doci, nije jednom tako.. prolazak kroz crveno je kazna jel od 100-300KM i 1mj oduzimanje vozacke??
 
Član
nadji svjedoka jbt, ima u travniku ljudi,valjda ima neko ko bi ti pristao da ti bude svjedok,ha ya;)
 
Super Moderator
a moj dzindzi
gdje je njima dokaz da si ti prosao tuda uopste ? je li te mozda uslikao ? trebao si mu tako reci
i glupo mi je to cuj zuto je isto ko i crveno
jest vraga sta ti ides kao sto se tebi desilo pola metra od semafora na 40km/h ne mozes zakocit ako se upali zuto
 
Član
Jednom za sva vremena:

1) Žuto = crveno

2) Kazna može doći kući bez pisanja naloga

3) Kombi TVOJIH svjedoka nije dovoljan protiv policijske patrole

4) Za pravdanje kako niste imali vremena za zaustavljanje ćete dobiti odgovor: Trebali ste brzinu prilagoditi uvjetima na cesti...

Amen
 
Član
ovo treba pod sticky, da se zna... eto zela je naveo ;)
sluzbeno lice je uvijek u pravu... kazna moze ali i ne mora doci, ukoliko nije izdat nalog na licu mjesta... zavisi i od toga jesul ispunili "normu" i sl...

kisa, nevrijeme i to, auto iza(jos ako se ono zaustavilo) tebi ne idu u prilog, naprotiv... bit ce nisi prilagodio brzinu, oprez trenutnom stanju na putu...
 
Član
Dzabe tebi sva ta prica,kaznu ces platiti na kraju,samo kao sto su ti rekli pokusaj da sredis nesto da prodjes sa sto manje "stete"!
 
Legend
allroad je napisao(la):
a moj dzindzi
gdje je njima dokaz da si ti prosao tuda uopste ? je li te mozda uslikao ? trebao si mu tako reci
i glupo mi je to cuj zuto je isto ko i crveno
jest vraga sta ti ides kao sto se tebi desilo pola metra od semafora na 40km/h ne mozes zakocit ako se upali zuto
njima ne treba nista.. on kad kaze nesto da je bilo tako, i kaze ja nemam nista protiv vas ne vidim razlog zasto bih izmisljao, kolega kruskonja klimne glavom i kaze jes' tako je, pred sudinicom je to vec gotova stvar.. tako je meni bilo

a ovo sto se izvlace za prilagodjavanje brzine uslovima na cesti, kakve su kod nas ceste, svi bi trebali vozit 2 na sat..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
armin ti je sve rekao, pdario pricas nebuloze.. ocignedno te nikad nisu zaustavili..

hahahahahaha ma nisu, gdje bi mene looool

ja vam pricam da su me nekoliko puta upisali u neki njihov rokovnik sta li, ali to za sta su me upisali NIKAD nisam bio kaznjen. Ocigledno sam imao srece.

Jednom su me na nekom Dodikovom govoru u BL zaustavili i istresli iz gaca na parkingu udaljenom 300-tinjak metara od samih tih tribina, u malo da ubijem retardirranog policajca kad je izlatio pred auto nisam ga ni vidio... Pretresli me svog. Prijetili mi kaznom za narusavanje javnog reda i mira i zakonom o oruzju i municiji i kaznom do 1200 KM i jos me doslovno htjeli gaziti nogama. Upisali me i nikad nista od toga..

A bilo je i gorih stvari...ne bih sad o tome :D
 
Top