kamerica-radar

kamerica-radar

Član
kako radi onaj radar koji cika policajci montiraju na razne lokacije, onaj koji i slika, jutros sam naletio na jedan s malo vecom brzinom i kad sam skontao da su oni malo sam po kocnici i usporio na jedno 60, eh sad jel me odma uhvatio koliko sam vozio ili sam uspio na vrijeme zakociti jedno 20 m ispred njega:D:D
 
Početnik
msm da te je uhvatio ali nadajmo se da nije,inace i zavidovici i zepce su nabavili te stacionarne ili kako vec rece mi neki dan policajac tako da treba se sad toga cuvat
 
radi tako sto te uslika :icon_evil: hebeni su sa onim cudima, nema gdje ih nema :icon_evil: jutros sam ih mislio slikat, njih 4 jedan na drugom bleje i stimaju, prizor za 10 :D

gdje te uslikala? i mene zanima na koji domet max ono moze da uhvati :icon_question:
 
Član
ma ondje kod zelene pijace, na stanici onoj bili, od hotela se potego s nekim mercom prema dole i nakon one krivine oni su 50.tak metara dole bili, eh ja sam na jedno 20m uspio prikociti i vidio sam kad sam naletio nakon one krivine da on sage dole glavu, valjda da vidi koliko idem, tad sam i krenuo kociti..
 
Početnik
Radar na oko desetak metara ispred sebe ima senzor koji se nalazi u asfaltu,znaci ako obratis paznju vidjeces u svakoj traci po dva kvadrata,kad naidjes tockovima preko senzora ako je brzina veca od dozvoljene radar ce te uslikati,ako si zakocio prije senzora i spustio brzinu na 60 km/h nije te uslikao.
 
Član
nisam mislio na taj radar, vec na onaj sto oni nosaju sa sobom, taj neki novi, smontiraju ga i ozezi
 
Član
elmir je napisao(la):
nisam mislio na taj radar, vec na onaj sto oni nosaju sa sobom, taj neki novi, smontiraju ga i ozezi
prije mjesec,dva su stavili u turbetu kod besta i ja iz krivne kad oni :icon_evil: malo sam brze isao...i prikocio...a nista mi nije stiglo do sad :D
 
Stigne ono kroz 2-3 mjeseca jer je sve sporo... Jedan je princip da te oni zaustave i odmah naplate kada zapisti, a drugi je da ga postave i lagano uzivaju... Imajte na umu da aparatu treba desetak minuta da se kalibrira... tako ako vas odmah zaustavi a nije ga ni postavio kako treba, moze da ga pusi lagano ;)
 
Član
da ne otvaram novu temu,
u tuzli kod interauta, jel slika kad se prodje kroz zuto? na koliko min km/h slika? i neki dan sam uletio iz lijeve trake u srednju, al sam uspio se ubacit prije same raskrsnice i pjesackog... nekih 60 km/h? pa dal da ocekujem kaznu za pogresno prestojavanje :icon_question: :icon_biggrin:
 
Član
Ne znam za Bih, ali sam gledao na HRT kod njih radari. Mogu te na drama udaljenosti ufatit, i baš govore da štekanje iza drugog auta i kočenje prije možeš zaboravit. Ne znam kako je kod nas, i kakve su im kamere i to.
 
Član
u tz su senzori u asfaltu tacno ispod semafora i slika na crveno mislim na 61

a ti radari u zavidovicima to su laseri,traffipatrol xr uglavnom sa robocam.on ga moze nastimati da sa velike daljine slika,zavisi kakva je optika u robocam,al moze sigurno sa stotinjak metara
 
Član
uff ako je na 61 eto meni cestitke :icon_sad: isao sam 63-4... jell zna neko 100% na koliko slika:icon_question:
 

SL7

Član
E ne da je ebeno nego je ebeno do ajaja pa nekad prozuim po 170 gdje je ogranicenje 60 ali kad sam cuo za ta sranja od (ajd ti doce ti kazna) nezuim vise nedaj boze jos i taj trosak..Mislim da treba lisku od kupusa zalijepit na tablicu:D
A cuo sam da hvata iza krivine jedan drot slika a drugi na krivini drzi ogledalo:lol::lol:
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
uff ako je na 61 eto meni cestitke :icon_sad: isao sam 63-4... jell zna neko 100% na koliko slika:icon_question:

Pa ogranicenje od Merkatora prema Inter Autu je 50..Logicno da te slika na 60- 61


A i po Tuzli su poceli redati te radare ...Bude na Ircu i na juznoj dole prema siporexu....
Barem sam ja tu 2x naletio na taj radar ...A tabla radarska kontrola stoji 20metara prije njega,ko da je markerom napisano na komad lima :lol:
 
Top