KAKO POJACAT GTI 16V MOTOR

KAKO POJACAT GTI 16V MOTOR

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
cera-fiero je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Drug izvini sto ti saram po temi,al eto da ne otvaram dzabe novu,recimo mene konkretno interesuje da li se moze staviti na ovaj motor turbo i ako moze koliko bi dobio s njim ili ako jos ko zna koji nacin da cujemo.......

na ono gore pitanje, to su bregaste 260 vece i jace nego fabrice, naravno koje idu sa novim podizacima, a za turbo kit i to postoji :D Kinetic Motosport je jedan od njih i jako dobra marka 40-60 KS dobijes i to je stage I bez intercoolera, narvno ti kasnije mozes doradzivat sta je tebi po zeli sve u sve i bregste i turbo kit kosta, tako je to ako hoces da dobijes neke rezultate moras platit dobro :icon_sad::cool:

slika

kn16vturbokit.jpg

ok drug hvala ti puno na ovome....;),a reci mi jos gdje se ovo sve moze nabaviti ako znas?
PS:znam da sam dosadan al sta cu kad me to sve zanima:icon_biggrin:

haha ma nije frka evo ti sve informacije ovdje http://www.kineticmotorsport.com/catalog/VW_TURBO_KITS-136-1.html kompanije se nalazi u Americi istao tako su zastupljeni i za Kanadu! Procackaj malo po njihovoj stanici ima svega i svacega :cool:

GreenDevil je napisao(la):
ako hoces vise snage treba tu dosta para ulozit a ne 50-100KM

:cool: tako je, jbga ovo je skup sport
 
NaneVR je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Drug izvini sto ti saram po temi,al eto da ne otvaram dzabe novu,recimo mene konkretno interesuje da li se moze staviti na ovaj motor turbo i ako moze koliko bi dobio s njim ili ako jos ko zna koji nacin da cujemo.......

na ono gore pitanje, to su bregaste 260 vece i jace nego fabrice, naravno koje idu sa novim podizacima, a za turbo kit i to postoji :D Kinetic Motosport je jedan od njih i jako dobra marka 40-60 KS dobijes i to je stage I bez intercoolera, narvno ti kasnije mozes doradzivat sta je tebi po zeli sve u sve i bregste i turbo kit kosta, tako je to ako hoces da dobijes neke rezultate moras platit dobro :icon_sad::cool:

slika

kn16vturbokit.jpg

ok drug hvala ti puno na ovome....;),a reci mi jos gdje se ovo sve moze nabaviti ako znas?
PS:znam da sam dosadan al sta cu kad me to sve zanima:icon_biggrin:

haha ma nije frka evo ti sve informacije ovdje http://www.kineticmotorsport.com/catalog/VW_TURBO_KITS-136-1.html kompanije se nalazi u Americi istao tako su zastupljeni i za Kanadu! Procackaj malo po njihovoj stanici ima svega i svacega :cool:

GreenDevil je napisao(la):
ako hoces vise snage treba tu dosta para ulozit a ne 50-100KM

:cool: tako je, jbga ovo je skup sport



:icon_smile: a dali postoji mogucnost da se ovo kako dobavi u Bosniu....;););)
 
Član
cera-fiero je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
NaneVR je napisao(la):
cera-fiero je napisao(la):
Drug izvini sto ti saram po temi,al eto da ne otvaram dzabe novu,recimo mene konkretno interesuje da li se moze staviti na ovaj motor turbo i ako moze koliko bi dobio s njim ili ako jos ko zna koji nacin da cujemo.......

na ono gore pitanje, to su bregaste 260 vece i jace nego fabrice, naravno koje idu sa novim podizacima, a za turbo kit i to postoji :D Kinetic Motosport je jedan od njih i jako dobra marka 40-60 KS dobijes i to je stage I bez intercoolera, narvno ti kasnije mozes doradzivat sta je tebi po zeli sve u sve i bregste i turbo kit kosta, tako je to ako hoces da dobijes neke rezultate moras platit dobro :icon_sad::cool:

slika

kn16vturbokit.jpg

ok drug hvala ti puno na ovome....;),a reci mi jos gdje se ovo sve moze nabaviti ako znas?
PS:znam da sam dosadan al sta cu kad me to sve zanima:icon_biggrin:

haha ma nije frka evo ti sve informacije ovdje http://www.kineticmotorsport.com/catalog/VW_TURBO_KITS-136-1.html kompanije se nalazi u Americi istao tako su zastupljeni i za Kanadu! Procackaj malo po njihovoj stanici ima svega i svacega :cool:

GreenDevil je napisao(la):
ako hoces vise snage treba tu dosta para ulozit a ne 50-100KM

:cool: tako je, jbga ovo je skup sport



:icon_smile: a dali postoji mogucnost da se ovo kako dobavi u Bosniu....;););)



sve je moguce posaljes njima email i oni ti jeve tacno koliko ce postarina kostati i koliko ce putovati + nasa carina + ko ce ti postvit (ako neznas sam) kao sto rekoh kosta :D
 
Član
decko hoce jeftini nacin povecanja snage
e sad ne znam koliko je on spreman na neke drasticne promjene
ali sve bi to moglo za sitne pare da se uradi i naravno da ne ocekuje 50% snage

najlakse i najbezbolnije su promjene na izduvu i usisu
i onda malo ekstremnosti al opet za male pare
staviti karburator 40/40 i to je to

al posto ne znam sta tacno hoce jbg mogu samo da lupam ovako sta bi odprilike ja uradio :123:
 
Član
Ma brate gledaj ovo pojacanje snage npr. mozes kupiti azbestne trake i zaviti ispusnu granu, kao sto si i sam reko skini katalizator, stavi neki bolji panel za usis zraka, poliraj usise, spusti glavu, olaksaj zamajac i balansiraj ga, vec je neko spomenuo bregaste sportske stavi, uradi ukrutu prednjeg djela i gornju i donju dobit ces na startu itd... Imas masu neki djelova sportski itd... ali nije to sad neko ogromno povecanje snage malo po malo a ako imas kesa pokuj motor navrni turbo i svoj si covjek :lol: :cool::cool::cool:
 
Član
cipovanje moze samo na motore sa el. diznama, znaci gti 1.8 8v Digifant, g-60, i 2.0 16V ABF, ovi sa k-glavom nemogu na cipovanje.

Stavi olaksan zamajac eto ti snage, izduvnu 4-2-1, i jos ponesto a to nemogu pomoci.

Valjda se ovdje nisam provalio hehe,
 
Član
ma stavi k&n filter ,remus auspuh,,stavi trokrake svjecice ako vec nisu na njemu...skini katalizator..i stavi finger s blokadom..to ti je sve do jedno 200 km..
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ma stavi k&n filter ,remus auspuh,,stavi trokrake svjecice ako vec nisu na njemu...skini katalizator..i stavi finger s blokadom..to ti je sve do jedno 200 km..

gdje se imaju nabavit te svecice i koliko dodju, amozes malo pojasnit sta je to taj finger sa blokadom???? unaprjed hvala na interesantnim info

cnic_gsi je napisao(la):
Ma brate gledaj ovo pojacanje snage npr. mozes kupiti azbestne trake i zaviti ispusnu granu, kao sto si i sam reko skini katalizator, stavi neki bolji panel za usis zraka, poliraj usise, spusti glavu, olaksaj zamajac i balansiraj ga, vec je neko spomenuo bregaste sportske stavi, uradi ukrutu prednjeg djela i gornju i donju dobit ces na startu itd... Imas masu neki djelova sportski itd... ali nije to sad neko ogromno povecanje snage malo po malo a ako imas kesa pokuj motor navrni turbo i svoj si covjek :lol: :cool::cool::cool:

mislim da cu mu za sada promjeniti samo kompletan izduv, pa cim mognem neki turbo ubacit a tu je opet pitanje koji i aod cega bi odgovaro????'
 
Član
Na KR ti je najjeftinije staviti dve izduvne bregaste, olaksati zamajac, naci dobrog majstora za K glavu i ice dosta bolje, Ostalo je bacanje novca ...
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ma stavi k&n filter ,remus auspuh,,stavi trokrake svjecice ako vec nisu na njemu...skini katalizator..i stavi finger s blokadom..to ti je sve do jedno 200 km..

k&n 57i kit oko 110 eura, remus najjetiniji tj samo zadnji lonac je oko 250 eura komplet izduv izadje oko 500-600 eura, bosch-ove svijecice nisi ispod 30 eura, skidanjem katalizatora nece dobiti nista to se zna. Ipak skup sport

@dottore
;)
 
Član
todorovic je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
ma stavi k&n filter ,remus auspuh,,stavi trokrake svjecice ako vec nisu na njemu...skini katalizator..i stavi finger s blokadom..to ti je sve do jedno 200 km..

k&n 57i kit oko 110 eura, remus najjetiniji tj samo zadnji lonac je oko 250 eura komplet izduv izadje oko 500-600 eura, bosch-ove svijecice nisi ispod 30 eura, skidanjem katalizatora nece dobiti nista to se zna. Ipak skup sport

@dottore
;)

uuuu jarane u koju ti radnju ides ??? k&n filter je 40 km...remus je oko 100 km..boshove svjecice *4-kraka* ja prosle sedmice kupio na benziskoj pumpi 20 km stavio ih na opel vectru 2.0i....a posto je to starije vozilo s katalizatorom sigurno je bar malo zacepljen i cim ga skine bice bolje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top