Jeste li spremni za pocetak kraja?

Jeste li spremni za pocetak kraja?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja sam otvarao ovu temu u vrijeme kad je forum dozivio kolaps, vjerovatno 11.11.2010.:D:cool:

u biti tako je tj. nista nije slucajno kako bi mi 'trebali' da pomislimo...sve su interesi, 'bolesti', komplexi najbogatijih ljudi svijeta koji njime bukvalno vladaju, od ekonomije, ratova, mortaliteta u svijetu, 'regulacije' broja stanovnika itd..banalno je da sve se radi protiv siromastva a sve je vise siromasnih , sto je ekvivalentno povecanju bogatstva spomenutih iluminata koji su si sami dali prvo da predstavljaju 'boga na zemlji'..... misliti da su islamski extremisti srusili tornjeve i da prave ova sranja u svijet ,da je gadafi bio sranje od cojka nakon 40 godina kako je prestavljeno, da su sadama skinuli jer im je bilo zao iracana , da ce iran napasti jer ahmedinedzad pravi atomsku bombu (koju je za divno cudo samo USA upotrijebila u historiji- dva puta...poginulih: 140 000, odgovornih : 0 (NULA, NIKO, ZERO, NO BODY), sad se ta ista amerika bori se protiv svih koji 'nemaju' atomsku bombu, cinicno, sramotno, vrijedja ljudsku inteligenciju -koja se usput sistematki ubija, glupom masom je lako vladati, 'samo im dajte pica i igara')... misliti sve to je debilno i krajnje naivno, osim ako niste ruska sobarica to vam ne stoji....moglo bi se tu pisati kilometrima, ali ljude smara ako su postovi dugi, nece da citaju...zanimljiva tema za raspravu, svi cemo po malo...:cool:
 
Član
Svaka akcija ima reakciju....ono sa cim se ljudi zezaju u zadnje vrijeme ce naravno imati reakciju....uzivajte dok mozete...
 
Mrsko mi pisat,pa cu kopirat opstu definiciju (wikipedia)


Masonerija ili slobodno zidarstvo

Slobodno zidarstvo, masonstvo, masonerija, je jedna od najstarijih bratskih organizacija na svetu, čija je prva Velika Loža nastala u XVIII veku u Englesko. U svetu sada ima preko 200 Velikih Loža i Velikih Orijenata, od kojih je 100 samo u Severnoj Americi.. U tim organizacijama trenutno ima između 3 i 4 miliona Slobodnih zidara u zavisnosti da li se gleda broj samo takozvanih "priznatih" Masona ili se računaju sve organizacije koje se izdaju kao masonske.
Iako je prva zvanična organizacija nastala 1717. godine i od tada je istorija masonerije uglavnom zvanično zabeležena, napraviti potpunu sliku o samom početku nije moguće, jer nema dovoljno dokumenata. Ono što se pouzdano zna je da je prva slobodnozidarska Loža - Kilwinning - nastala 1598. godine u Škotsko. Prva Velika Loža u kontinentalnoj Evropi je Velika Loža Francuske, nastala 1728. godine. Masonerija je u Sjedinjenim Američkim Državama dobila prvu Veliku Ložu 1731. godine u Pensilvaniji. Danas, skoro svaka demokratska država na svetu ima najmanje jednu Veliku masonsku Ložu.
Masonski simboli

Osnovni simboli su uglomer (prikazan sa stranama na gore i uglom na dole) i šestar (sa kracima na dole). Ovakva postavka ponekad sadrži i latinično slovo "G".

Svevideće oko. Obično predstavljeno u trouglu; simbol prisutan u mnogim kulturama Davidova zvezda ili Grb Kralja Solomona. ne pojavljuje se ni u jednoj staroj hebrejskoj knjizi; primenjivala se na Bliskom istoku zajedno sa svastikom. Davidova zvezda je simbol Kraljevskog Luka. Davidova zvezda je sačinjena od dva trougla, od kojih je jedan okrenut vrhom na dole dok je drugi okrenut vrhom ka gore. U okultizmu, trougao sa dva ugla gore, a jednim dole-predstavlja stilizaciju ljudskog bića, čoveka. Dok, trougao sa jednim uglom gore i dva dole, predstavlja stilizaciju vatre, plamena,... koji je u svim paganski, okultnim religijama bio stilizovani prikaz božanstva. Iz toga, da se izvesti logičan zaključak, da je Davidova zvezda stilizovani prikaz sjedinjavanja čoveka i nekog metafizičkog bića,... što je cilj, kako masonerije-tako i svih drugih okultnih religija: cilj je postati BOG-a ne služiti Bogu.

T. Simbol „tau“ (T) je jevrejski simbol koji su nosili keniti pre nego ih je Mojsije pronašao u Sinajskoj pustinji; na takvom krstu je razapet Isus, ne na ovakvom - †; egipatski hijeroglif u obliku krsta znači Spasitelj - jevr. Ješua - grč. Isus; stoga, ovaj znak (†) ne predstavlja oblik raspeća već njegovo ime.

Trostruki „tau“. Masonsko obeležje koje predstavlja kralja, sveštenika i proroka.

Riba. Simbol nazoreja, na arapskom nazarani - male ribe, otuda Isus Nazarećanin; oznaka za sveštenstvo.

Mitra. Mitra sa razdvojenim prednjim i zadnjim delom je i danas kapa biskupa. Jakov Pravednik je bio prvi biskup; hijeroglif za boga Amon-Ra. Amon iliti amin.

Illuminati

Iluminati su prosvjetiteljsko društvo koje je u Bavarskoj u Ingolstadtu 1776. utemeljio profesor prava Adam Weishaupt.[1] Od svojih je članova zahtjevao religiozno prosvjećenje i širenje humanističko-kozmopolitske ideje. Djelovanje društva bilo je zabranjeno 1784./1785. godine. Skupina je tada, kako se smatra, prekinula svoje aktivnosti.
Iluminati su prosvjetiteljsko društvo koje je u Bavarskoj u Ingolstadtu 1776. utemeljio profesor prava Adam Weishaupt.[1] Od svojih je članova zahtjevao religiozno prosvjećenje i širenje humanističko-kozmopolitske ideje. Djelovanje društva bilo je zabranjeno 1784./1785. godine. Skupina je tada, kako se smatra, prekinula svoje aktivnosti.

Masoni

Vajshauptovi Iluminati su se brzo infiltrirali u masonske lože i od tada u tajnosti zagovaraju svetsku dominaciju. U realnosti, glavni rezultati Vajshauptovog pokušaja preuzimanja su teorije zavere Robisona i Baruela, koje su iznedrile nacionalnu netrpeljivost i mržnju oligarha i katoličke crkve prema masonima.

Veliki pečat SAD

Masonsko/iluminatska zavera se otkriva u tajnom simbolizmu „oka na piramidi“ prihvaćenog 1782, koje se još uvek može videti na novčanici od jednog dolara. U realnosti to svevideće oko predstavlja sveprisutno božanstvo, dok piramida ispod predstavlja trajnu snagu. To nisu masonski simboli, a od 14 članova komiteta koji je odlučivao o izgledu pečata samo je Bendžamin Frenklin bio mason. Novus Ordo seclorum ne znači Novi svetski poredak niti Novi sekularni red, bez obzira na to šta Den Braun kaže.

Novi svetski poredak

Iluminati stoje iza svakog međunarodnog tela u sferi politike i finansija. To podrazumeva Svetsku banku, MMF, Trilateralnu komisiju; Bilderberg grupu, UN, EU i Međunarodni kriminalni sud. Njihov cilj je da rade iza scene i ispiraju mozgove masa, uterujući im u glave ideje o prihvatanju globalne vlade, centralizovane ekonomske kontrole i sveta sa samo jednom religijom.

Međunarodni terorizam

Teško razumljiva numerološka interpretacija događaja od 11.septembra (11/9) u Njujorku i bombardovanja 7. jula (7/7) u Londonu, pokazuje da ovi navodni teroristički napadi zapravo nose potpis Iluminata.

Ovo lijevo je babilonska kraljica/boginja Semiramis.Desno je kip slobode.prepoznajete li slicnost?

U desnoj ruci drzi baklju,masonski simbol,koji predstavlja svjetlo,otkrice istine malom broju izabranih.
Najznacajniji masonski simboli su:


U prvom simbolu,dokazano je ono sto sam u prethodnom postu napiso.Masoni nista ne prepustaju slucaju,sve ima svoj red i svoje zasto,svoju GEOMETRICNOST (slovo G,sestar,uglomjer).
Piramida moci sa Svevidecim okom na vrhu se nalazi na americkoj novcanici od 1 dolar iz 1933 godine (po naredbi F.D.Ruzvelta,tadasnjeg americkog predsjednika,koji je,naravno,bio mason),gdje pise na latinskom jeziku "ANNUIT COEPTIS" i "NOVUS ORDO SECOLORUM",sto se prevodi kao "NOVI SVJETSKI POREDAK,BOZANSTVO JE ODOBRILO".
Sad pogledajte ovaj snimak i kazite mi da li se ovdje radi o nevjerovatnoj seriji slucajnosti:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oAvzvUFQ8oE[/video]
 

OmO

Član
Evo i od mene nesto jako zanimljivo

http://www.youtube.com/watch?v=SMgGC9W-ks8&feature=related
 
Član
ono sto je mene zaintrigiralo kada govorimo o pocetku kraja ili predznacima kraja jeste da se spominje

- jedan od predznaka sudnjeg dana jeste i taj da ce se dvije vojske sukobiti na rijeci jordan, jedna vojska ce biti sa jedne a ona sa druge strane
-rijeka jordan nije nista drugo do sadasnje mrtvo more
-mrtvo more polahko nestaje tj. isusuje se i prema predvidjanjima strucnjaka ono ce nestati tj. potpuno se isusiti oko 2050.god
-logicno je sada zapitati se kako ce se sukobiti dvije vojske na rijeci koja ce se iz mora vremenom pretvoriti u rijeku i potpuno nestati osim da je kraj zaista blizu

Bog opet najbolje zna kada ce to biti a

evo jos jedan :

jedan od predznaka sudnjeg dana jeste da ce se u mekki praviti visoke gradjevine koje ce biti vece od okolnih brda mekke
-toranj koji je skoro izgradjen je visok oko 600 metara...
 
OmO zanimljiv klip sa dosta opravdanja ;)

da napomenem da sve superprofitabilne kompanije su jevrejske

coca cola naopako znaci nema meke nema muhameda

heineken okrenite sliku i dobit cete zvjezdu okrenuto naopako i od 3 e slova dobit ce broj 999 ;) zanimljivo da ljudi koji razpolazu sa puno novca na svojim vozilima imaju tablice za zadnja tri broja ista sto predstavlja clanstvo masonstva

mozda zvuci smijesno ali to je moja misljenje ne narucuhe se tablice samo tako radi izgleda

sheklby ;) dobio si odgovor ali cu ga upotpunit ;)

iluminati -Lucifer je njima BOG i oni ne priznavaju pravog Boga stvoritelja po monoteistickim religijama
u tom sektarskom drustvu kada postanes clan dobijas sve a za uzvrat tu moraju padati zrtve neko mora biti mrtav i jos mnogo toga

simbol jednog oka zastupljen je u mnogo crkvi

sahovnica i trokut primjer spota rihana umbrela i madona,sahovnica je pod ispred bijele kuce i jos mnogo toga vezeno je za masonstvo
 
Član
Predznaci sudnjeg dana ispunjavaju se stotinama godina, uglavnom niko to ne moze znati kad ce se desiti ili izracunati.
Jedan od velikih predznaka je da ce nestati bereketa u vremenu a svi znamo kako brzo sada zivimo iako nam je sve olaksano, prevoz, komunikacije, informacije sl, i opet jedva stizemo, kasnimo i zurimo, dani, mjeseci, godine.. lete!
Pojava El-Mehdija posljednjeg iz loze Muhameda a.s., te dzihad itd itd
 
s1ck je napisao(la):
Predznaci sudnjeg dana ispunjavaju se stotinama godina, uglavnom niko to ne moze znati kad ce se desiti ili izracunati.
Jedan od velikih predznaka je da ce nestati bereketa u vremenu a svi znamo kako brzo sada zivimo iako nam je sve olaksano, prevoz, komunikacije, informacije sl, i opet jedva stizemo, kasnimo i zurimo, dani, mjeseci, godine.. lete!
Pojava El-Mehdija posljednjeg iz loze Muhameda a.s., te dzihad itd itd

;) tacno tako predznaci su neki tu a kad ce se tacno desit to ne mozemo znat
 
Aj malo cemo manje o vjeri,ok?
Jos jedna zanimljiva prica,splet slucajnosti,ok,ali svako ne zanemarljiv.
Abraham Lincoln i John F.Kennedy
Abraham Lincoln izabran za kongres 1846.
John F.Kennedy izabran za kongres 1946.
Lincoln izabran za predsjednikaa 1860.
Kennedy izabran za predsjednika 1960.
Prezimena Lincoln i Kennedy sastoje se od 7 slova (po meni banalnost).
Obojica se smatraju velikim borcima za ljudska prava.
Supruge od oba predsjednika su izgubile dijete dok su zivjele u bijeloj kuci.
Oba predsjednika su ubijena pucnjom u glavu.
Oba predsjednika su izgubili zivot u petak.
Sekretarica Lincolna se prezivala Kennedy.
Sekretarica Kennedija se prezivala Lincoln.
Obojica su ubijena od strane juznjaka.
Obojicu predsjednika je naslijedio juznjacki predsjednik.
Imena nasljednika se sastoje od 7 slova,i zvali su se obojica Johnson.
Andrew Johnson,koji je naslijedio Lincolna,rodjen je 1808.
Lyndon Johnson,koji je naslijedio Kennedija,rodjen je 1908.
John Wilkes Booth,ubica Lincolna,rodjen je 1839.
Lee Harvey Oswald,ubica Kenedija,rodjen je 1939.
Obojica ubica je bilo poznato po tome sto su imali dva imena.
Zbroj slova njihovih imena i prezimena je u oba slucaja 15.
Lincoln je ubijen u pozoristu zvanom "Kennedy".
Kennedy je ubijen u autu zvanom "Lincoln".
Wilkes je pobjegao iz pozorista i uhapsen je u jednoj zgradi.
Oswald je pobjegao sa vrha zgrade sa koje je pucao i uhapsen je u jednom kinu (pozoristu).
Wilkes i Oswald su ubijeni obojica prije pocetka sudjenja.
I pazi sad ovo:
7 dana prije smrti,Lincoln je bio na godisnjem u gradu Monroe,u drzavi Maryland.
7 dana prije smrti,Kennedy je bio na godisnjim sa Marilyn Monroe.
Je li moguce da su sve ovo slucajnosti?
 
Nikakva knjiga nije u pitanju,samo cinjenice. I ako ovi brojevi nekome zvuce glupo,nijedan pametan covjek nece osporit da ulazimo u moderno robovlasnicko drustvo.Hoces konkretan primjer?Privatizovanje vode sirom svijeta.U nekim opstinama u Italiji,cijena nakon privatizacije je skocila za 300%.Ako se bunis,dodju karabinjeri i radnici te mutinacionalne kompanije i iskljuce ti vodu,a ti pjevaj.
Ako nije ovo dobar primjer,onda sta je?
 
Član
ma stoji sustina o kojoj se govori, tj. stoji da iluminati indirektno 'vladaju' svijetom, resursima itd...
iako teoreticari zavjere to jos naduvaju tim brojkama i sl. , preuvelicaju jos vise nego sto zapravo jest...
mnogi od tih podataka su prilagodjeni 11ki, moze se i matematicki prilagoditi i sl. to nebi trebalo previse komentirati, naravno neki su s nekom logikom tu, al sve se to mnogo naduva...
npr. mene boli k za te iluminate, u biti ..al svaki fenomen je interesantan za raspravu :D
:cool:

p.s. jbte ja rodjen 02.07 (2 na kvadrat + 7 = 11 omg , wtf , ja sam jedan od njih :icon_eek::icon_biggrin:)

povezano sa tom tematikom preporucujem film , CIA...itd.
http://www.imdb.com/title/tt0343737/
i ako niste gledali vec...
http://www.imdb.com/title/tt1166827/
 
Član
august15 je napisao(la):
ono sto je mene zaintrigiralo kada govorimo o pocetku kraja ili predznacima kraja jeste da se spominje

- jedan od predznaka sudnjeg dana jeste i taj da ce se dvije vojske sukobiti na rijeci jordan, jedna vojska ce biti sa jedne a ona sa druge strane
-rijeka jordan nije nista drugo do sadasnje mrtvo more
-mrtvo more polahko nestaje tj. isusuje se i prema predvidjanjima strucnjaka ono ce nestati tj. potpuno se isusiti oko 2050.god
-logicno je sada zapitati se kako ce se sukobiti dvije vojske na rijeci koja ce se iz mora vremenom pretvoriti u rijeku i potpuno nestati osim da je kraj zaista blizu

Bog opet najbolje zna kada ce to biti a

evo jos jedan :

jedan od predznaka sudnjeg dana jeste da ce se u mekki praviti visoke gradjevine koje ce biti vece od okolnih brda mekke
-toranj koji je skoro izgradjen je visok oko 600 metara...


rijeka jordan se uliva umrtvo more a ono se isusuje zbog povecanja toplote od sunca,. porozno krecnjako tlo na tome podrucju nemoze da odrzi vodu na povrsini i propusta je kozna gdje,. u blizini mrtvog mora je i kraj tektonske ploce neznam naziv cesti zemljotresi koji takodje dovode do otvaranja pukotina i voda polako nestaje,. eksplatacija vode,. valja napojit onaj smedji napaceni narod opterecen vjeroispovjescu svojih komsija,. tako kaze moderna geografija i sl

a sukobili su se na tom mjestu oko mrtvog mora 60-tih godina kada su jordansku vojsku izraelci opalili sa emp pa onda sve bombardovali,., ta fammozna arapska alijansa liga kada je zaratila sa izrael,., tada su pricali da je to preskazanje sudnjeg dana,.,
od meke do dubaia sigurno na taj toranj mislis e to je daleko strasnoo

al sto pricat o sudnjem danu, nekim masonima o kojima kazu da potjecu iz 1700neke godine a u drugoj knjigi istog autora spominje se kraljica koja se zvala semiramida a ona zivjela kada ???(moje ime je semir) naci i ja sam onda taj masonn,) il nekim egipatskim znakovima kada svaki taj naucnik prof istrazivac il sta vec ima svoje znacenje za taj novi znak,.., i slicne gluposti,., kraj ce bit nekada kada samo da ga ja ne dozivim il kako kazu englezi
end vill be vhen fat lady sing
tako ness
a mni najbolje objasnjenj svega ovoga svijeta kraj filma men in black 2
http://www.youtube.com/watch?v=OKnpPCQyUec&feature=endscreen&NR=1


.al nemojmo o ovim glupostima na forumu o autima :123: moze
 
Semire ja sam temu otvorio u Off topic diskusijama,nakon sto sam pitao jednog od moderatora za odobrenje.Tebi ako su gluposti,ti nemoj citat,ni komentarisat.
Kazes ne zanima te sta ce se desiti,samo da ti ne dozivis.Sta je sa tvojim potomcima?Jel to odgovoran nacin razmisljanja?
Doduse,neko je nekad reko "95% onoga sto kazes nije proizvod tvog razmisljaanja"...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top