Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Super Moderator
jeste za stariji model baruma, ovaj polaris 3 je odlican probo sam je prosle godine :)
evo svi hvale debicu, ja sam imo novu na meganu, a na focusu sam tad imo S3 koja je vec odvozila jednu sezonu. oba auta odvezem na jednu nizbrdicu gdje je klizava cesta a jos je i mokro bilo, da probam sa 40km/h kako ce koji auto zakociti. S3 je stala na vrijeme prije zavrsetka nizbrdice, a debica se spustila skroz na ravno i jedva stala pa eto..
mene inace gume puno zanimaju pa mi nije zao potrositi ni goriva, ni kocnica, a ni guma da istestiram pojedinacno svaku gumu koju kupim, tako da sta god pisem, pisem iz vlastitog iskustva.. one gume koje nisamo imo o njima ni ne pisem
 
Pa to je zato sto se sava razradila :D
@RS TURBO
Ma kod mene amidza radi na pumpi gdje se prodaju gume,on mi je preporucio ove Petlas,i ja ga poslusam i kupim.Sad imam S3 nazad,a Petlas naprijed,pa mi se desi cesto da proklize zadnji kraj po mokrom,bmti savu. :D Uglavnom sljedece godine kupujem sve 4 Petlas zimske gume,skuplje su malo od S3,ali daleko bolje. :)
 
Član
Pa to je zato sto se sava razradila :D
@RS TURBO
Ma kod mene amidza radi na pumpi gdje se prodaju gume,on mi je preporucio ove Petlas,i ja ga poslusam i kupim.Sad imam S3 nazad,a Petlas naprijed,pa mi se desi cesto da proklize zadnji kraj po mokrom,bmti savu. :D Uglavnom sljedece godine kupujem sve 4 Petlas zimske gume,skuplje su malo od S3,ali daleko bolje. :)
Pa dobro i savu da stavis novu sigurno bi drzala, te sto su ti nazad vjerovatno su vec par sezona odvozile, ali ja mislim da je red na savu da promijeni dizajn gume jer se S3 vuce jako dugo... Za gume koje sam ja primjetio da druze jako jako jako jako jako dobro na mokrom kao i na suhom i to nevjerovatno dobro su KUMHO...
 
Super Moderator
A s3 je takva jer hoce da imaju dobar grip na snijegu. Asimetric sara ima losiji grip sto se tice kretanja ali je bolja kod skretanja. Svaka zimska simetric guma ce slabije drzati od asimetric, pa tako svako sebi uzima ono sta mu odgovara i treba :)
Al se slazem ako nista da bi trebali dodati jos neki model pored S3. Sad su jako povoljne i hankook gume zimske i vecina prodavaca guma ima hankook
 
Član
Drugari vidim da svi imate iskustva pretezno sa Savom kao i ja do sad, ali zanima me ima li ko iskustva sa hankook gumama? Mogao bih povoljno uzeti 2 nove pa da vidim kakva su vasa iskustva..
 
Član
imal ovdje neko da je vozao sportivu snow win u 205/55/16 dimenziji(oko 110km je ) ?, posto eskimo hp nema vise(122km bio) ne mogu ovi obecat dal ce biti opet i kada... u tom cjenovnom rangu trenutno sto ima na stanju jeste debica 102km, sava s3(110km) te navedena sportiva koja je pa favorit...
 
Poslednja izmena:
Član
Drugari vidim da svi imate iskustva pretezno sa Savom kao i ja do sad, ali zanima me ima li ko iskustva sa hankook gumama? Mogao bih povoljno uzeti 2 nove pa da vidim kakva su vasa iskustva..
imam ja hankook gume sada, koristim ih i unazad 5 godina i samo cu ti reci jedno, uzimaj neces pogrijesiti...
 
Član
Hankook Icebear W604, sad ima nova sara ja mislim Icebear-a ali cisto sumnjam da je losija od ove, moze biti samo bolja, a ova je i vise nego dobra, po mokrom meni super drzi kao i po snijegu, po snijegu se meni super pokazala, po suhom isto jako dobra guma i ne trosi se toliko, ja je vozim evo 5-a sezona i ima 5mm sare na njoj sada ali ih vozim samo zimi... Za svoju cijenu koliko su placane, isplatile su se vec 3-u sezonu...
icebear_w604_1.jpg
 
Član
Imam jedno pitanje, a da ne otvaram novu temu...
Je li do mene ili je auto "udobnije" na čeličnim felgama?
Mislio sam da sam poludio, ali kaže mi drug da je i kod njega na BMW-u ista situacija...
Da li je to fkt tako?
 
BHT Ovisnik
pa ako vozis inace na alu felgama vjerovatno je veca felga,a nizi profil gume, odnosno suprotno na celicnim sto automatski znaci veca udobnost na celicnim
 
Super Moderator
nije to do felgi nego do dimenzije guma. vjerovatno ti je guma visa na celicnim nego ta guma sto imas na alu :)
 
Top