Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
ja sam sebi zbavio ts850 za ovu sezonu pa cemo da vidimo kako ce se pokazati
cujem dosta pozitivnih utisaka
 
BHT Ovisnik
Ja govorim iz prve ruke sto se tice S3, tada imao 2 iste jette, na jednoj mama sebi kupila nove S3, ja sebi nove sportivine, em vise vozim, agresivnije(ako se to moze nazvati s jettom) i sl. i mnogo bolje mi se pokazala sportiva nego sava,sto po mokrom,sto po snijegu, sto po potrosnji gume, tako da sam je kasnije uzimao i na jednom i drugom volvu, dok si nisam kupio semperit. A uz to sportiva je i jeftinija od S3, znaci nit sam cuo price,citao i sl. nego u kuci 2 jette s identicnim motorom,ista skroz vozila, i 2 razlicite gume, obe kupljene nove u isto vrijeme... i naravno vozene samo zimi...
 
Ljetne koristim GY F1 i odlično obavljaju svoj posao, zimske sam stavio GY Ultragrip 8, i također su fantastične u svim uvjetima, osobno mi je najvažnija karakteristika kočenje, posebno u lošim vremenskim uvjetima (kiša, snijeg) tu su nenadjebive. Možda ima boljih guma ali misim da nikada neću imati potrebu tražiti bolju zimsku gumu od ove. :)
 
Član
sava se ne trosi ona se rasapada, barem kod mene, komadici sara odpadaju ... vozena samo zimi
 
Član
Starci su mi prije par dana promijenili prednje S3 nakon 6 godina, zadnje još uvijek imaju 6mm šare (samo se zimi voze), pa vi pričajte šta hoćete i opet smo uzeli S3. A vi bogami kao da reli vozite, gume se sasvim normalno ponašaju na kiši, možda je neko i dupljak od vas kupio.
 
Član
Starci su mi prije par dana promijenili prednje S3 nakon 6 godina, zadnje još uvijek imaju 6mm šare (samo se zimi voze), pa vi pričajte šta hoćete i opet smo uzeli S3. A vi bogami kao da reli vozite, gume se sasvim normalno ponašaju na kiši, možda je neko i dupljak od vas kupio.
koliko kilometara su presli za 6 godina, ne bitno zima ljeto?
 
Član
kod mene godisnje auto predje izmedju 20 i 25.000km, 2009 kupljene 2 sava s3 nove,zadnje dvije godine su bile nazad stavljene (samo zimi), imaju jedno 4 mm sare, al su rascvjetane, bukvalno one ripne se raspadaju, made in slovenia su. E sad ako mognem uslikat cu vam kako izgledaju, za mene to nije Ok, daleko od toga da je ta guma losa, al siguran sam ima boljih za iste ili manje pare.. Imao sam Debicu Frigo 2 na drugom autu, ko zmaj bila, a jeftinija od Save.. Opet sve je stvar licnih uvjerenja i novcanika ;)
 
Član
Pitanje za sve... Kako stavljate gume ako imate dvije losije i dvije bolje...gdje koje stavljate ?
 
Član
http://www.tirerack.com/tires/tiretech/techpage.jsp?techid=52

Intuition suggests that since the front tires wore out first and because there is still about half of the tread remaining on the rear tires, the new tires should be installed on the front axle. This will provide more wet and wintry traction; and by the time the front tires have worn out for the second time, the rear tires will be worn out, too. However in this case, intuition isn't right...and following it can be downright dangerous.

When tires are replaced in pairs in situations like these, the new tires should always be installed on the rear axle and the partially worn tires moved to the front. New tires on the rear axle help the driver more easily maintain control on wet roads since deeper treaded tires are better at resisting hydroplaning.



http://www.popularmechanics.com/cars/how-to/repair/6-common-tire-myths-debunked-10031440
The truth: Rear tires provide stability, and without stability, steering or braking on a wet or even damp surface might cause a spin. If you have new tires up front, they will easily disperse water while the half-worn rears will go surfing: The water will literally lift the worn rear tires off the road. If you're in a slight corner or on a crowned road, the car will spin out so fast you won't be able to say, "Oh, fudge!"



http://www.souzastireservice.com/tires-101/front-or-rear.aspx
The Short Answer

  • Better tires on front will (usually) give better wear
  • Better tires on the back is safer
 
Član
s3 je po meni losa guma,brzo se trosi skroz,a i nije nesto jeftina ;)
kod mene na autu prešla 65 000 ljeti i zimi vožena, i prije toga čovjek vozio dvije zime, i onda na smeće. Traje ta guma, uvijek se vrtila, prednja zadnja osovina... ali preće 70 000 sigurno, da se ne skida sa auta. Al nije bitno koliko se pređe nego sigurnost... Po mom mišljenju je debica bolja guma od savem zato što je sava sava, a debica je ipak pod goodyearom, i frigo 2 je gotovo ista guma ko i GY Ultragrip 5. Sa obje se može preć 70 000km provjereno, Frigo 2 u dimenziji je 205 55 16 je 100KM, a HP slabo ima i košta oko 125KM. Sava se kod mene već na 3-3.5mm šare počela raspadati, dok debica traje do kraja i zadržava formu. Zato kod tih low budget ide glas za debicu, iako sam je ja testiro i na većim brzina i po mokrom na 120km/h fino leži u krivinama i nema problema. Ne znam kome treba da vozi toliko brzo. Znači položila je test za normalne i nešto brže smrtnike. :D Za normalno auto, do 150ks i ne treba bolja guma po mom mišljenju, za neke normalne i nešto brže vožnje oko 100-120 ne treba bolja definitivno, nigdje neće izdati ni po mokrom, po suhom može još i brže fino da drži...
 
Top