Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

BHT Ovisnik
ipak cu da uzmem 2 kvalitetnije gume za volva,koje da uzmem,goodyear ultragrip 7/8 (kakva je razlika) ili michelin alpin a4,vidim tu je semperit i vredstein dobar... ?

ta za bmw e46 starom isto ocu,ne bas nesto posebno jer se ne vozi vele,kakva je debica frigo 2 u usporedbi sa savom,sportivom i protektom ?
 
Super Moderator
Icept evo su jako dobre, siguran sam da su i ove

Cole, ja sam se uvjerio da je goodyear ultragrip (pa sad ne znam tacno oznaku uglavnom za dzipove je ta) najbolja zimska guma (za dzipove naravno) a isto tako sam se uvjerio da ova ultragrip 7 i nije nesto sto se tice gripa za snijeg. Po mokroj i hladnoj podlozi je sigurno dobra i vjerovatno dobro upravljiva i po snijegu al nedostaje gripa, iako joj je ime ultragrip :lol: sad zavisi sta tebi treba. Debica frigo ti je nesto kao sava eskimo hp, fina guma za snijeg
 
Član
kao sto je cini mi se allroad spomenuo u nekom postu...

sava s3 je guma koja ima najbolju vucu po snijegu, ali samo to... po svemu ostalom slabija... dok su ove "bolje" uravnotezenije, da na svim podlogoma imaju solidna/dobra svojstva... ali slabo koja ima da bas cupa po snijegu kao s3, ultragrip je tu ivijek bio slabiji, michelinko bolji za snijeg al nesto slabiji na mokrom itd... svaka ima neku slabiju tacku, idealne nema jos ;)

sada kakva je novija" sava eskimo hp, nezz vicu nakon jos kisa i snijega :lol: zasad djeluje kao dobro mekana guma, ok po suhom i kisi...
 
BHT Ovisnik
ultragrip je 7 prosla i sada valjda nova 8,ima i razlike u cijeni,nezz kakav je ovaj continental ? imao sam sportivu,ona mi je na volvu na snijegu cupala gdje cak i vitara zaglavila,jos nisam bio negdje upao,al ipak jace je auto volio bih nesto da mi je dobro najvise za mokrog i leda,a na snijegu mislim da opet tu je to negdje sve...
 
Super Moderator
Ja imam sportivu ljetnu i ne valja.... Ako Bog da ja slijedece gume koje budem na ljeto uzimao su continental sport contact 3 ili 5 znam da je najbolja ljetna a zimske isto mislim da su dobre
 
BHT Ovisnik
ja imam na tatinom bmw-u conti sport contact3,gume drze to je cudo jedno,pa i po mokrom imaju strasan grip,sportiva ljetna znam da nije nesto,al zimska je cudo,barem sam ja zadovoljan bio i na jetti i na volvu,dok sad zelim vec malo bolji brend zbog jacine i agresivnije voznje,najvise je mokre ceste,snijeg je tu i tamo
 
Član
Koju gumu uzeti u dimenziji 165/70 R13 za feliciju, koristila bi se najvise za 2km dobre uzbrdice, nekad ne najbolje ociscene ceste?? Do sada sam vozio Tigar, Hankook, Savu i Debicu, Tigar mi se nekako pokazao kao najlosijiu tim uslovima, dok sam sa Debicom bio prezadovoljan ali ona je imala svoje slabosti na suhoj i mokroj cesti. Kod vulkanizera mi nude Sportivu za nekih 80-tak KM
 
BHT Ovisnik
meni je sportiva extra bila,mnogo bolja od save,u firmi sam izvlacio od šefa passata na savinim gumama,probijao snijeg u visini tablice,samo ghazda sa novim XC70 volvom probijao i ja,po brdima po snijegu i mokrom izlazio sa punim autom,ja bi na tvom mjestu sportivu uzeo,i ne trosi se brzo,a fina je i na mokrom;)

i da,evo nova vijest,michelin alpin a4 nove novcate mogu dobiti po 100km komad 185/65-15,mozda mi je to najbolje,dok je goodyeari conti 130+km ?
 
Član
procitao sam koju stranicu i koji post i ja neznam uopste sta da kazem u ovoj temi, promjenio sam dostaaa guma, sto se zime tice za mene su dobre bilo koje samo da nisu stare i tvrde, najlosije samo iskustvo imam sa tigrom i sa hankookom, proslu zimu na bravu uzeo hankook ja msm nesto w430 oznaka bila nesto tako platio 130KM komad u dimenziji 185/60 R14 a nisam mogao maket po snijegu kad je pitanje uzbrdica, nizbrdo me nosalo uvijek da sam 2x u 7 dana udario u istu ogradu na istom mjestu i tad dr put i razbio retrovizor, sreca na tome ostalo.. sad na stilu mi 2 ljetne made in china gume i neke zimske naprijed stare 5god i marku neznam ni procitat ali pokusat cu par dana po snijegu vidjet situaciju i onda tek se upitat sta kupit i to ako se nebudem snalazio bas najbolje s autom i snijegom..
 
Član
Ako su dobre za Ferrari, dobre su i za obična auta...a i lično iskustvo je nadasve pozitivno.

Pirelli_Snowcontrol-Serie-3-1.jpg
 
Član
Ja uzimam dunlop winter resposne u dimenziji 185/60 r 14 pa ćemo da vidimo..Uzeo savine s3+ i nisu nešto sad idu nazad a ove ću da probam ove zime..pozzzz:cool:
 
Top