Ilegalne prerade- Auto klub

Ilegalne prerade- Auto klub

black_devil je napisao(la):
Ja bi volio i da kod nas bude sve na papir kao kod njih..Da se sve sa TUV mora stavljati,i da za to moras imati papir..Jer ja nemogu staviti j*ene folije nikako..Ja njima kazem daj ja cu platiti za taj atest da ih imam,al opet nista..
Gore makar lijepo platis imas papir, i znas da si 100% siguran od svega..
Al kod nas ljudi voze sa nekima spojlerima fuj fuj kad ide prema tebi mislis da ide kamion,koliko to napravi kockasto auto il tako nesto... Za xenon isto da nepricam,kad ljudi prema tebi idu ubijajuu..Sve to treba zabraniti, ako nemas spricaljki i sociva,nema xenona i gotovo.. Spojler ako nije od neke poznate firme sa TUV nema staviti... A tako i za gume i felge...
Ja se potpuno slazem sa svime ovim...Al samo da se ima papir gdje se svaka dorada upisuje,i da se moze staviti na auto.. Ovo je kod nas preslo svu granicu.. Mene na tehnickom zaj*avali samo tako,skini zadnju foliju,ajd ok,ja skinem..Kad covjek zapeo i za opruge moje..Kaoo ovaj put ces proci da drugi put neces...A dode nekii auto haman se raspasti i on prodje bez problema..Pa gdje to ima...Svasta ima na nasim cestama..
Zato sam ja bas za ovaj zakon...

Potpis....
 
Član
zato zatamnite auto 30% vidi se izvana nece te nijedan normalan drot peglat, sa 15ki fabrickih predjes na 16ke i mirna Bosna :cool: sala mala, mene ne brinu te njihove glupe kontrole, i mislim da mi kao stranom drzavljaninu ne mogu nista, osim za saobracajne prekrsaje naravno (to je moje misljenje, a sad jel tako ili nije ne znam)
Isao prosli vikend bas u Osijek, prosao granicu, pored milion patrola prosao, niko me nije pogledao, ali voznja po prelasku granice strogo po pravilima... ;)
 
Kao stranom drzavljanu oduzmu ti papire dok ne platis sve sto treba da platis i to odmah. Sta se desava kada nemas para kod sebe ne znam. Ja sam skoro platio u Srbiji jer kao stranom drzavljaninu uzeo mi je dokumenta i kaze idi do banke i uplati. Pa reko "Care ako me zaustavi neka druga patrola naj*o sam", a on ce " Ne brini samo reci gdje su ti dokumenti, imamo mi radio vezu za provjeru!" :)
Doduse dao sam mu 50KM da me pusti ali zaustavio me zbog nevezanog pojasa i kazna je 100KM po nevezanom pojasu. Nas dvojica u autu 200KM, prekoracio brzinu jos 200KM, sve skupa sabrao mi 400KM naravno u dinarima, a ja se oduzeo. Obavezna naljepnica BiH nazad. Pazite se dobro i ne krecite na put bez para.

E ovo moram da vam kazem otvorim ja novcanik ispred policajca i spazim njegov pogled na prvu pregradu, tamo imao 200EUR za gume a u drugoj 50KM + nesto dinara i vidim ja on pikira eurice, reko care nemoj dzaba da gledas, ovo je vec potroseno, jedino da ti dam ovih 50KM ili da pises kaznu. Kaze on daj tih 50... :)
 
Član
Nekontam kod njih ce se to unositi u saobracajnu, po toj logici bilo koja prerada na autu kod nas (kod nas se to ne unosi) oni te mogu poslati na tehnicki bilo to regularno ili ne :icon_question:
 
Član
Sporting je napisao(la):
Imam bas ovo izdanje auto kluba i procitao sam ga detaljno,

kako stvari stoje najbolje je uzeti novo autu i ne dirati nista na njemu.

kupujes TUV-irane dijelove, sa certifikatima i eto jednostavnog rijesenja ;)
 
Član
Na zapadu se sa raznim porezima i zabranima upravo to trude postići.U Engleskoj su govorili o uvođenju poreza na prijeđene kilometre:icon_confused:Ubijanje svih ljudskih sloboda:icon_mad:Teorija o globalnim zavjerama i pretvaranju ljudi u bezglave kokoši nije više smiješna
 
Top