Ilegalne prerade- Auto klub

Ilegalne prerade- Auto klub

Član
ma nidje veze, sta koga boli briga kako je kome auto i jel su sve fabricki djelovi il ne, vazno da ima uredne dokumente za prelazak granice, a to da auto mora ic na tehnicki, pa kako je uopste doso do granice, da sta nije ispravno vjerovatno bi se strmoglavioo negdje u provaliju ili bi se zabio negdje. SMJESNO !!!! :icon_evil: :icon_mad:
 

DLS

Početnik
nisu se najeli dovoljno govana ..pa evo sad opet jedu ponovo .. nedaju narodu zivit ..boze dragi .. jos malo pa ce nam zabranit i da farbamo auta ..(kakvo je iz tvornice izaslo tako mora ostat) ctctct .. ljudi ovo je MODERNA ROBIJA .. j*es zatvor .. odo ja brate u afriku .. tamo nej*u za tjuniranje :lol::lol::lol:
 
Mislim da se ovo za takmičenja i odlazak na ista moze rijesit
Od organizatora trazite da vam fax-om ili e-mailom pošalje papir da idete na njihovo takmičenje i stvar riješena jer i njima ce biti jasno da nije nekakva varka ili nesto slicno a usput ce mozda i biti obaviješteni od strane organizatora da ce biti dolaska tuniranih auta pa da zbog toga nepeglaju takve puno pogotovo one koji imaju papir.
A za takmičenja organizator moze jos da pošalje dopis Ministarstvu koje radi na Granici tj. po d cijeom je nadležnosti i gotovo.
A svima koji ide preko granice Sretan put!!!
 
Astra je napisao(la):
prazne price sta vam je... mozete prec granicu i bez prednje sajbe... koga boli K na granici kakve felge, i ovjes imas...

smješna ti je izjava nisi došo u tu priliku da te zaustave i peglaju pa pričaš bezveze ja imam svjdoke peglanja na granici i izvan granice 3 puta u hr i jednom u bih ako za nesto ima zakon tako mora otiđi na vw club croatia postavi temu pa ćeš vidit kakve su sve probleme momci imali a osobno poznajem par momaka iz hr kojima su auta zapečaćena u mupu tj nisu bili tehnički ispravni mislim jesu ispravni nego su bile felge van velike folije i ostali dodaci i kad te murija pošalje na tehnicki onda je kasno nego zahvali bogu sto nisi doso u takvu stuaciju a neces ni doc jer ti je auto normala
 
ojjj boze koji kreteni,,,ja nepamtim da je nekad neko tunirano auto imalo udes il nesto slicno,,,i umjesto one divlje vozace da hvataju,oni uzeli momke hebavat kojima je hobi imat sredjeno i lijepo auto...:icon_mad::icon_mad:
 
Član
ako bude ovako na granicam ce biti guzve 100km inace nece sve stici prekontolisati:)

ocito policajci se pokusavaju praviti pametni..a to je vecinom kad im treba para.. al opet ostanu glupi kakvi jesu
Sta da rade ljubitelji tunninga? pitanje je ..kada su se koliko toliko izborili za mjesta sastajanja organizovanje trka i sl. policija ih opet tjera da postanu 'ilegalci'..izgleda da to negine street racerima:)
samo se smijati a oni opet ozbiljni
ma plavuse su za njih intelektualci:)
 
kako kad mi idemo u karlovac na vw skup nikom nista samo zelene kartone pregledaju i to je to a ima auta koja su bas previse promjenjena ja sam cougarom prelazio granicu samo su slikali auto a policajac trazi broj sasije i izgubio se nezna nikako gdje je a vidi se iz aviona da je na donjem djelu sajbe toliko poznaju auta na golfu i gume strse i prenizak i folije na svim staklima i nikad nista, jedan tip mi je pricao da je u austrji vozio vr6 turbo i da mu na tehnickom nisu primjetili turbinu i nisu znali razliku ic-a od hladnjaka i prosao bez problema al ruku na srce ko god divlja autom po gradu navuci ce sebi policiju za vrat i dobijat ce kazne za banalne stvari znam iz licnog iskustva
 
Član
posto sam ja blizu granice i cesto prelazim mogu vam reci da na granici nikad necete imat problema bar sto se tice mog iskustva,problemi mogu nastat ako te prometni policajac zaustavi,on ti moze trazit vanredni tehnicki,koji naravno ti placas i plus kazna koja ovisi za sta te sve moze kazniti,i sto se tice onoga gore da mozes bez prednje sajbe preci granicu tu se varas jer te sa granice vraca i zbog napuknute sajbe to dobro znam.

na granici kad vidi sredeno auto jos ako vas ima dosta u autu ide pitanje sta ima u autu osim droge i alkohola,i cesto broj sasije kao nesto gledaju to je bar iz mog iskustva.
 
Član
marko_v je napisao(la):
jedina dobra stvar je sto nema nista za visak decibela u gepeku... :D

Ima i to izgleda, cuo sam ali nisam vidio niti upoznao momka, ali mi drug prica da su nekom ovde iz Bijeljine momku naplatili ako se dobro sjecam 200 KM radi glasne muzike :)

To odavno ima samo sto svak normalan smanji muziku cim ih vidi i sto je i njima problem malo da to izmjere u trenutku i da te zaustave sa pojacanim i ....

Isto ko i folije otvoris prozor i nema al ako on kaze da podignes ili ako se vidi malo opet ti moze napisat kaznu :)

A pa ulazimo u evropu sta vam je :)

Sad ce se morati i za lajsne ici na tehnicki :) Ne daj boze tek da stavis neki spojler, a ne bi me iznenadilo da i na tehnickom uvedu mjerenje buke auspuha recimo ili tako nesto.

Prosle godine kad sam registrovao cudno mi je odma bilo sto pisu sve tacno koje gume, koje felge i pitaju sta jos ima na autu, odma mi je smrdilo da ce ove ili sledece da uvedu da ne smijes nista promjeniti :)

Recimo ne znam koliko je tacna informacija ali sam cuo da u njemackoj cak ne smijes sam ni da popravljas auto iako znas, nego moras odvest u servis.

Ali dobro uvjek je bilo i bice: OVCE SLUZE ZA SISANJE !

Mi smo ovce naravno :lol::lol::lol:
 
Član
Imam bas ovo izdanje auto kluba i procitao sam ga detaljno,

kako stvari stoje najbolje je uzeti novo autu i ne dirati nista na njemu.
 
Super Moderator
Bas neko jutro na kafi citam ovo u auto-klubu
al brate slike su im glavne
novi megane coupe vidi se iz aviona da je neki sa full opremom i on mu provjerava jesul mu xenoni originalni koji se takodjer iz aviona vide da jesu a i felge takodjer samo sto su ofarbane u crno
 
Član
Sto je najgore, ti stavis nesto sto je bolje od fabrickog i oni te zaj*avaju ????

Uredu ako nekom ne valja nesto, al ako neko pukne pare na auto i napravi da bude bolje to treba nagraditi nije kazniti.
 
Član
sreca pa tga zakona,nema u bih
i moolimse boga da i ne bude,
mada sada na tehnickom su mi pretili da me nece pustiti,radi volana ,nisko auto,
preglasan auspuh
ali sta cener radi nije normalno
a u austriji prije par godina ,malo falilo da mi skinu tablice radi zelenih pozicija....
 
Član
drzite se fabrickih prerada i dodataka, ne pravite cirkus od auta i necete biti sigurno zaustavljeni...
 
Ja bi volio i da kod nas bude sve na papir kao kod njih..Da se sve sa TUV mora stavljati,i da za to moras imati papir..Jer ja nemogu staviti j*ene folije nikako..Ja njima kazem daj ja cu platiti za taj atest da ih imam,al opet nista..
Gore makar lijepo platis imas papir, i znas da si 100% siguran od svega..
Al kod nas ljudi voze sa nekima spojlerima fuj fuj kad ide prema tebi mislis da ide kamion,koliko to napravi kockasto auto il tako nesto... Za xenon isto da nepricam,kad ljudi prema tebi idu ubijajuu..Sve to treba zabraniti, ako nemas spricaljki i sociva,nema xenona i gotovo.. Spojler ako nije od neke poznate firme sa TUV nema staviti... A tako i za gume i felge...
Ja se potpuno slazem sa svime ovim...Al samo da se ima papir gdje se svaka dorada upisuje,i da se moze staviti na auto.. Ovo je kod nas preslo svu granicu.. Mene na tehnickom zaj*avali samo tako,skini zadnju foliju,ajd ok,ja skinem..Kad covjek zapeo i za opruge moje..Kaoo ovaj put ces proci da drugi put neces...A dode nekii auto haman se raspasti i on prodje bez problema..Pa gdje to ima...Svasta ima na nasim cestama..
Zato sam ja bas za ovaj zakon...
 
Top