i posle chipa slab

i posle chipa slab

Član
sad ne znam sta da radim
vozio sam boru pd 85kw prije i on cupa ko lud,kad sam uzeo sebi ovo ko da je golf 2 dizel,em sto mu moras stisnit gas do poda da povuce,em i kad povuce nije to nista za 110 konja,pogotovo sa klimom,i to ispod 2000obr samo ce povuc drugom,zato sam ja mislio zatvorit egr mozda bih sta dobio na manjim obr,bio sam sa majstorom probavo ga i on,i on sumlja na turbo isto,pa mi je reko kad dodjem da mi ocisti 100 maraka je,pa cu vidit sad kad dodjem da mi to uradi pa cemo vidit sta je.
a to jest sto kazes da vuce jednako skroz,ja sam ga do 190 gonio i ide,al je kilav na malim obr to nije normalno
ne znam dal sam piso
izvadio sam onaj cip,slabije nista ne ide mozda cak malo i bolje,samo je potrosnja veca

egr neces nista dobit. ako ga zatvoris, auto je malo zivlji dok je hladan a to ti nista ne igra ulogu
 
Član
Samim cisenjem turbine od 100KM neces mozda dobiti mnogo.bitno je ispitati turbinu nakon toga te adekvatno podesiti vakum ventil na njoj.Ciscenje turbine (geometrije) znam i sam odraditi kao i vecina majstora, mada podesavanje i ispitivanje rade samo turbo servisi, tj turbina moze da se cakli ali ako nije podesena nikakve koristi od nje!

provjeri i interkuler ima li rupu i ima li ulja po njemu.ako je uljav onda ti pusta zrak te samim tim gubi pritisak boost.
ja sam svoj juce zamjenio, auto je prije toga bas dobro isao a sad ponekad i u 3 zna zavrtiti tockove, a 1 i 2 standardno :)
 
Poslednja izmena:
Član
Samim cisenjem turbine od 100KM neces mozda dobiti mnogo.bitno je ispitati turbinu nakon toga te adekvatno podesiti vakum ventil na njoj.Ciscenje turbine (geometrije) znam i sam odraditi kao i vecina majstora, mada podesavanje i ispitivanje rade samo turbo servisi, tj turbina moze da se cakli ali ako nije podesena nikakve koristi od nje!

provjeri i interkuler ima li rupu i ima li ulja po njemu.ako je uljav onda ti pusta zrak te samim tim gubi pritisak boost.
ja sam svoj juce zamjenio, auto je prije toga bas dobro isao a sad ponekad i u 3 zna zavrtiti tockove, a 1 i 2 standardno :)

I ja isto to mislim da necu puno dobit,posto sumljam da mi je i prljava turbina posto mi ne ide u safe mode,al opet cu je ocistit kad odem dole
Kad sam sredjivo trap kod majstora,probavo je i on auto i njemu slabo ide,gledali smo crijeva od ic sve je normalno,al nisam imo tad vremena da cisti turbo,pa cu sad kad odem
Mogucr je i da je do samog turba,drug je skoro na volvu radio turbinu,prije je auto stvarno letilo bas bas dobro iso,a sad je nemalim pa duplo slabiji
Da se vratim na mog
Neki dan bas na semaforu ja i rodjak se malo potegnemo
U njega je passat 6 105konja pd motor
Ja sam bas dobro kreno a i rodjak je isto i 1. i 2. brzina ja mu pobjegnem nemalim pa za citavo auto,al kad smo u 3. prebacili tu me nema nidje
A cesto vozim oktaviu 90 konja i ona dosta bolje povuce 3. il 4. na manjim obr neg moj pasat
 
Član
jedno je cijev od interkulera a drugo je provjeriti interkuler.Kad ga podignes na dizalicu pogledaj jel zauljen!
 
Član
jedno je cijev od interkulera a drugo je provjeriti interkuler.Kad ga podignes na dizalicu pogledaj jel zauljen!

To cu sve vidit kad odem dole
A sad vidjo da si i prije piso da ti je isti motor isto 81kw a sad rece da ti prvom i drugom slajdra ponekad i trecom
U mene rijetko kad i prvom proslajdra a kamoli druga i treca
A jos mi ni gume nisu nest bog zna
 
Član
Ako budes u sarajevu naleti do mene da ti ga previzitam na originalnoj dijagnostici.Mora biti neki uzrok a pronaci cu ga vec.
061/219-301
 
Član
To cu sve vidit kad odem dole
A sad vidjo da si i prije piso da ti je isti motor isto 81kw a sad rece da ti prvom i drugom slajdra ponekad i trecom
U mene rijetko kad i prvom proslajdra a kamoli druga i treca
A jos mi ni gume nisu nest bog zna

Pa sta si umislio da imas 200-300 konja pa da slajdras druga i treca? imas 1400-1500 kg auto, 110 konja i ti bi da leti ?
 
Član
ne bih ja da meni slajdra uopste sto se mene tice,al momak rece u njega slajdra i trecom,a u mene jedva prvom.
ne proklizuje mi lamela uopste,al ne kazem da je dobra posto mi je malo kvacilo povisoko
 
Top