i posle chipa slab

i posle chipa slab

Član
druze mozda je i Bora chipovana
i ja sam isto pomisljo mozda je chipovana,jer meni a6 110 kw nemoze nista,ni na startu ni na otvorenom putu kad se trkamo,bmw 320i e36 isto on mi malo samo pobjegne dok ja neisaltam i opet ga stignem
al jedan drug ima volva v40 isto 85kw nit moze on meni sta a ni ja njemu,a drugi drug ima alfu 156 isto 85kw isto tak ide ko bora
pa nevjerujem da nam je u sve trojice chipovano auto,pa da tak idu
al bora je i lagan,mal,male gume na njemu a motor pojak,ja samo mislim da je zbog toga
 
Član
Izmedju 5 i 6 brzina mjenjaca tesko da mozes vidjeti razliku, mozes samo imati onaj lazan osjecaj, jer gdje jedan bolje povuce ovog drugog moras saltati i obratno, znaci gdje prvi dobio drugi izgubi, a gdje drugi dobije prvi izgubi. 6 brzina se inace stavi radi rasporedjivanja brzina i rasterecenja mada s tim mjenjacem se puno salta po gradu... dok na auto putu je prednost jer sa 5 brzina na 150 vec si presao 3000rpm i dosta bruji motor i imas osjecaj kako se cuje da ga tjeras u visoke obrtaje :p (kazem jer sam isao passsataom 6 sa 5 brzina mjenjacem na autoputu prosle sedmice) dok smo isli sa turanom 6 brzima i na toj brzini u 6-oj je dosta manje obrtaja i ne cuje se onako...
Ali opet kazem i sa 5 i sa 6 brzina auto ce ici isto na krajnju brzinu, ubrzavati priblizno isto, mozda ce biti neke sitne razlike u ubrzanju i u krajnjoj... Na ubrzanju do 100 km/h, 5 brzina ima prednost jer mora manje saltati sto znaci manje gubljenja na vremenu, dok 6 brzina ima prednost na medjuubrzanjima, krajnja brzina ce biti ista i u jednog i u drugog, samo sto dosta rastereceniji je 6 brzina na vecoj brzini, moze odstupati u krajnjoj brzini ali to je nesto sitno, nije sada da je u 10-15km/h, mozda u par km/h je razlika...

Kod dosta auta što nabiješ u 5. to je to, ubaci u 6. i možda još malo navučeš... 6. je za autoceste, da gaziš 140kmh a trošiš 5 litara ( ispod 2000 rpm) :D Baš sam gledo 130KS mondeo 6 brzina, na 3200rpm stao sat u 6. i vozi 220kmh. Nema snage da izbaci jer je pravo duga


Otišli smo u offtopic, nije malo :D Otiđi neka ti neko uradi novu mapu, ili majstoru da ti pregleda auto. Ne može tebi niko reć ovdje šta je i kako je. Možeš ti uradit mapu "na 140ks", al ako je u tebe motor kaš, nećeš imat 140ks. I milion nekih faktora, ubaci jednu te istu mapu u auto od 100 000km i u 300 000km hoće li bit ista po ubrzanju? neće...
 
Poslednja izmena:
Član
ma malo smo u off
znaci,prvo moram vidit vakum na ecu,posto to i sam mogu imam jedno crijevo viska,pa bi trebalo ocistit turbinu,egr,maf i to bi otprilike bilo to
 
Super Moderator
ima razlike u duzini brzina izmedju mjenjaca sa 5 i sa 6 brzina, ne govorim napamet probo sam puno tih auta sa raznim mjenjacima, manual, automatic, dsg.... (govorim za VW grupaciju)
svaki mjenjac je specifican na svoj nacin i nijedan nije isti
 
Ma nema nikakve razlike između mjenjača sa 5 i 6 brzina u istom autu sa sličnim motorom, jok, đe bi bila razlika. To samo u tvornici zakače šestu brzinu eto tako nek se nađe, zbog šminke. :D
 
ma nemoze se poredit 110 ovaj i 130pd
130ka kida
i da se vratim temi
jos jedna usporedba bore i passata
trenutno radim na jednom brdu i to dobrom ima dijelova dje borom moram drugom ic,i na tom mjestu i passat ide drugom
al ima jedan dio malo blaze brdo i boru kad malo stisnem trecom i u cetvrtu ga on i dalje i sa 70-80kmh,a passat nece njega trecom nagasiram do 80 i u cetvrtu i nema sanse da vuce,a to je vec oko 2300obr,a bora i na 100 nabije lagano cetvrtom
druze pasat 130 i laganije 110. ja sa svoim uz brdo 80 mogu i 5 bez problema
 
Poslednja izmena:
Član
Za 5 dana koliko diskutujes jel ili ne cipovano mogao si 20 puta otici kod nekog ko radi to i platiti da ti ocita mapu i uporedi sa originalnom.Odmah ti moze reci razliku.Ne koliko konja imas nego da li postoji razlika izmedju originala i tvoje mape.Ili na valjke negdje pa izmjerit.
Ovako jel,nije,sekunde,ubrzanje,stoperica i sl. preko foruma neces nista postici jer ti u sustini neznas ni sta je kod tebe u ECU tj. koji EPROM.Jedino da kakvog hodzu dobrog nadjemo da sta prouci necel vidjet koliko ti to konja ima.


P.S.
Rastavi ECU pa vidi broj na EPROM-u.Mozda tako sta i uspijes skontat.
 
Član
Ako ti je slab auto, prvo proveri jel sve mehanicki ok, ako jeste pravac kod nekog tjunera sigurno ce ti izvuci vise od toga sto imas bio on cipovan ili ne.
 
Član
Malo dizem temu iz mrtvih al ajd
Rastavio sam ecu izvadio chip stavio sam orginal i mogu vam rec da auto bolje ide nije to nest neznam ti ni kolko bolje al ide,tacno se osjeti razlika preko jedno 1800obr da povuce sad
Sto prije nisam osjeco nista
I jos je razlika sad auto ne pusi
A sad sam cito na forumu jos nest i 99% da cu to uradit
Zatvorit egr
Kolko ne sad to pametno
Ocel imat posledica kakvi
 
Član
Imam ja onu kolekciju tuniranih fajlova pa ako neko hoce da se igra da mu posaljem.Samo nek kaze za koje ce auto.80000 fajlova
 
Član
kod mene je 1.9 ahf 81kw sa odlicnom turbinom tek ociscenom, ispitanom koja radi kao sat.
auto je bez greske ali nema onog naglog potezanja iz niskih obrtaja nego poprilicno snazno kroz sve obrtaje.osjetim ja pri naglom gasu proklizavanje tockova kod naglog ubrzanja samo sto kazu kolege sa foruma ide on odlicno samo je ugladjenija distribucija snage kroz obrtaje.jednostavno ovo je BP motor koji i u savrsenom stanju ugladjeno poteze do 2ookmh
 
Poslednja izmena:
Član
p.s. nemoj zatvarati egr, ja sam na ovom motoru imao dosta problema dok nisam otkrio plocicu na samoj grani turbine.auto mi je bacalo u safe mod a kad sam je skinuo sad je kao nov.jedino bih ti preporucio rastavljanje i ciscenje turbine u turboservisu na stupu.80KM me je izasla prije 5 dana kod njih ta usluga stim da sam ja morao skinuti turbinu.Prethodni je vlasnik cak i poremetio actuator ventil na njoj.Uglavnom, ja koji sam bio skeptik uvjerio sam se da su momci odradili vrhunski posao,Turbina se sjajila kao nova, podesen ventil i sad ubrzava bas snazno!
 
Član
sad ne znam sta da radim
vozio sam boru pd 85kw prije i on cupa ko lud,kad sam uzeo sebi ovo ko da je golf 2 dizel,em sto mu moras stisnit gas do poda da povuce,em i kad povuce nije to nista za 110 konja,pogotovo sa klimom,i to ispod 2000obr samo ce povuc drugom,zato sam ja mislio zatvorit egr mozda bih sta dobio na manjim obr,bio sam sa majstorom probavo ga i on,i on sumlja na turbo isto,pa mi je reko kad dodjem da mi ocisti 100 maraka je,pa cu vidit sad kad dodjem da mi to uradi pa cemo vidit sta je.
a to jest sto kazes da vuce jednako skroz,ja sam ga do 190 gonio i ide,al je kilav na malim obr to nije normalno
ne znam dal sam piso
izvadio sam onaj cip,slabije nista ne ide mozda cak malo i bolje,samo je potrosnja veca
 
Član
ja sam jednom dao 150KM tzv majstoru i opet morao isto za kratko vrijeme.po meni nosi u turbo servis jer ljudi zive od toga!
 
Top