i posle chipa slab

i posle chipa slab

Član
uzeo sam neki dan pasata 81kw+chip
i opet mi nije to to,daleko mi je bolje bora vuko 85kw,povuce i passat al na vecim obr.,to je zato sto je bora pd
sta bih mogo jos uradit na autu da mi povlaci na niskim obr?
 
Član
Jesi li ga pogledao na dijagnostici,mozda mu je negative deviation? prekontrolisi sva crijeva da nije neko suplje.Provjeri vakume!
 
Član
hehe @turbonetics ta ti je dobra :p

Ama prvo na dijagnostiku da vidis da li je sve ok, ima li crnog dima nazad kad recimo stisnes auto u drugoj ili trecoj, recimo ides 50 u trecoj i stisnes gas do poda da ubrzavas i kad krene ubrzavati da li imas crnog dima nazad (da konstantno dimi dok ubrzavas) dok ubrzava?
 
probaj prvo protokomjer jer neki znaju zezat, ja imam 2-3kom i na nekim mi povlaci sa 1600 a na nekim sa 2000rpm, a moze bit i do turbine
 
Član
hehe @turbonetics ta ti je dobra :p

Ama prvo na dijagnostiku da vidis da li je sve ok, ima li crnog dima nazad kad recimo stisnes auto u drugoj ili trecoj, recimo ides 50 u trecoj i stisnes gas do poda da ubrzavas i kad krene ubrzavati da li imas crnog dima nazad (da konstantno dimi dok ubrzavas) dok ubrzava?
nisam bio na dijagnostici al moracu,cim dodjem dole
a dima ima konstantno nije nest pretjerano al ima ga
 
Član
probaj prvo protokomjer jer neki znaju zezat, ja imam 2-3kom i na nekim mi povlaci sa 1600 a na nekim sa 2000rpm, a moze bit i do turbine
jbg druze nemam ja tih protokomjera
nisam ja od tog posla,
mozda je malo glupo sad pitanje a jel isto protokomjer i maf senzor?
i jos jedno isto malo glupo
cuo sam de se nest na tom maf senzoru moze uradit il da se ukine neznam ni ja i dobije se jos 10-15 konja
al hvala u svakom slucaju
 
Član
A mozda da uzmes stopericu prvo i izmjeris ubrzanje do 100 km/h? Mozda je sve ok sa motorom, samo ako to nije PD masina, onda je daleko ugladjeniji motor i ima ispeglaniju krivulju snage, pa ne osjetis da ubrzava. PD je poznat po tome da je brutalan, novi CR motori i sa vise snage djeluju daleko sporiji od PD motora, iako su realno i znacajno brzi. Ako bude bas spor, onda definitivno imas neki kvar...
 
Legend
Ne bi smio imati dima ako bas nije krvnicki odvrnut ili je bas lose chipovan..
Sad sve zavisi ko ti je radio chip.. pa onda tu ima jos xy faktora koji mogu da uticu da auto lose ide..
Taj 81kW u passatu nije neka sreca, ali opet kad se chipuje morao bi bolje ici nego ta fabricka bora kako god.. jer chipom se njemu dize obrtni znatno iznad parametara fabricke mape na 85kw PDu..
Kolege su ti rekle vec, ako auto dimi prvo pogledaj crijeva intercoolera, pogledaj MAF senzor (iako kod njega il radi il ne radi, il brlja ili ne, nema treceg, ali pokusaj ocistit maf svakako), zatim kod majstora nek pogleda kako je dozer i u kakvom je stanju, da li radi uopste jer ako ti ne vuce iz niskih obrtaja moguce da je turbo prljav tj varijabilni dio ne zakrece lopatice na vrijeme, da auto nije chipovan vjerovatno bi ti gasio turbo iz tog razloga..

Kako god, pregled turba obavezno :)
 
Član
A mozda da uzmes stopericu prvo i izmjeris ubrzanje do 100 km/h? Mozda je sve ok sa motorom, samo ako to nije PD masina, onda je daleko ugladjeniji motor i ima ispeglaniju krivulju snage, pa ne osjetis da ubrzava. PD je poznat po tome da je brutalan, novi CR motori i sa vise snage djeluju daleko sporiji od PD motora, iako su realno i znacajno brzi. Ako bude bas spor, onda definitivno imas neki kvar...
morat cu bas uzet stopericu i izmjerit,i to cu odma danas pa cu javit
znam ja da PD kidaju,al ipak i ovaj bi sa oko 140 konja moro makar da ide ko bora ako ne i bolje
 
Član
Ne bi smio imati dima ako bas nije krvnicki odvrnut ili je bas lose chipovan..
Sad sve zavisi ko ti je radio chip.. pa onda tu ima jos xy faktora koji mogu da uticu da auto lose ide..
Taj 81kW u passatu nije neka sreca, ali opet kad se chipuje morao bi bolje ici nego ta fabricka bora kako god.. jer chipom se njemu dize obrtni znatno iznad parametara fabricke mape na 85kw PDu..
Kolege su ti rekle vec, ako auto dimi prvo pogledaj crijeva intercoolera, pogledaj MAF senzor (iako kod njega il radi il ne radi, il brlja ili ne, nema treceg, ali pokusaj ocistit maf svakako), zatim kod majstora nek pogleda kako je dozer i u kakvom je stanju, da li radi uopste jer ako ti ne vuce iz niskih obrtaja moguce da je turbo prljav tj varijabilni dio ne zakrece lopatice na vrijeme, da auto nije chipovan vjerovatno bi ti gasio turbo iz tog razloga..

Kako god, pregled turba obavezno :)
auto je chipovano u austriji,i tako sam ga kupio
nevjerujem da je neki fuseraj al ko ce ga znat
on da je krvnicki odvrnjen on bi i iso vjerovatno dobro,pa nek i pusi onda ako ide
sve cu ja to dole sad kad dodjem pregledat
moguce je da je i turbo zacepljen posto ga je djed vozio,a neko ga je nagovorio na chip,kaze ja sam to samo chipovo da mi manje trosi
al sto je boki reko danas cu izmjerit stopericom pa cu javit rezultat
 
Član
CR ne vuče dobro na niskom kao PD i to ti daje osjećaj da je sporiji... kod mene tek od 2000 povlači kako treba, ali vuče i jednako poslije, dok klasični tdi povlači i od 1500-1600 ali poslije 3500 je kahva. Nije osjećaj mjerodavan. Jer nije isto kada limuzina ubrzava za 10s do 100 i kada ubrzava neki sepet, osjećaj je ganda stvar, u maybachu i ne osjetiš ubrzanje, a ima w12 motor npr :D
 
Top