i posle chipa slab

i posle chipa slab

NIKAD !!
130 PD i 110BP je razlika NEBO I ZEMLJA
em sto je 20 ks razlika
em sto je PD brutalniji od svakog BP za duplo, a ima i 50tak obrtnog vise..

taj 130ks ako je ispravan leti u tom passatu (3bg naravno)
NIKAD !!
130 PD i 110BP je razlika NEBO I ZEMLJA
em sto je 20 ks razlika
em sto je PD brutalniji od svakog BP za duplo, a ima i 50tak obrtnog vise..

taj 130ks ako je ispravan leti u tom passatu (3bg naravno)
NIKAD !!
130 PD i 110BP je razlika NEBO I ZEMLJA
em sto je 20 ks razlika
em sto je PD brutalniji od svakog BP za duplo, a ima i 50tak obrtnog vise..

taj 130ks ako je ispravan leti u tom passatu (3bg naravno)
Znam da je razlika i to dobra al posto si usporedio 110ku sa cipovanom 130 ja sam usporedio 130 u pasatu i npr 110 u toledu koi ima 1200 kg pogledaj na youtube toledo 1l 110 ubrzanje vidjet ces o cemu pricam
 
Legend
Ja sam mislio na isti auto..
toledo ima 1280kg (1M) onaj stariji moguce da ima malo manje.. ali opet je to razlika 100kila ne veca sigurno..

znam po svom leonu, on je 1480 zbog pogona i opreme, koliko je brzi onja klasicni FR od njega zbog tih dodatnih 200kg..
 
Član
Druze verujem da ti je kvalitetno cipovan auto ali prosto ne verujem da octavia sa 122ks moze da ide 9 sekundi do 100. Fabricki podatak za octaviu130ks 6brz je 9.7. Skoro svaki sat malo ukrade pa tu moze da nastane ta razlika, najpreciznije je izmeriti auto na 402m i znati kako stvarno ide ;) Primera radi sat na mojoj xsari je merio 7.3 do 100, a realnost je bila oko 8
 
Meni je ovo pravo mjerilo. Na dnu donje slike je popis magazina koji su radili ova testiranja i mjerenja. :)



passatduel1.jpg

passatduel2.jpg
 
Legend
aha ova odokativna metoda sta stopericom preko youtube mi je najjaca, etalonska preciznost 100%
 
Ja sam mislio na isti auto..
toledo ima 1280kg (1M) onaj stariji moguce da ima malo manje.. ali opet je to razlika 100kila ne veca sigurno..

znam po svom leonu, on je 1480 zbog pogona i opreme, koliko je brzi onja klasicni FR od njega zbog tih dodatnih 200kg..
mislio sam na starog s istim motorom kao u 1m.O tom sam pricao koliko tezina utice na ubrzanje da nije isto 110 u pasatu i u seatu,primer kaod tvog leona.
 
Član
ma nemoze se poredit 110 ovaj i 130pd
130ka kida
i da se vratim temi
jos jedna usporedba bore i passata
trenutno radim na jednom brdu i to dobrom ima dijelova dje borom moram drugom ic,i na tom mjestu i passat ide drugom
al ima jedan dio malo blaze brdo i boru kad malo stisnem trecom i u cetvrtu ga on i dalje i sa 70-80kmh,a passat nece njega trecom nagasiram do 80 i u cetvrtu i nema sanse da vuce,a to je vec oko 2300obr,a bora i na 100 nabije lagano cetvrtom
 
Super Moderator
a bora je 6 brzina a passat 5? ima i do mjenjaca tu..trebo si i jednog i drugog izvlacit max na tom dijelu pa eto otprilike da vidis koliko koji ide
 
Član
jest bora 6 brzina
i svi nest govore ovo ono a ja nisam primjetio razliku uopste izmedju 5 i 6 brzina,svaka brzina mi ista,samo je razika u tome sto autoputem sa pasatom na 3000obr idem 130-140 a borom na 3000 170kmh,a ovo sve isto kolko sam primjetio
 
Član
Druze verujem da ti je kvalitetno cipovan auto ali prosto ne verujem da octavia sa 122ks moze da ide 9 sekundi do 100. Fabricki podatak za octaviu130ks 6brz je 9.7. Skoro svaki sat malo ukrade pa tu moze da nastane ta razlika, najpreciznije je izmeriti auto na 402m i znati kako stvarno ide ;) Primera radi sat na mojoj xsari je merio 7.3 do 100, a realnost je bila oko 8
9 sek..nikad nije išla..ali ispod 10 DA.
probao par puta sa passatom 2.0 od 140ks i passatom 1.9 130ks i do stotke sam bio brži za dužinu auta..
.
jbg..poslije oni jednostavno odu i ostave me :D
e sad..ovisno je i od vozača do vozača i šaltunga.
ugl. prošlo me to...street rejsanje. :)
 
Član
Izmedju 5 i 6 brzina mjenjaca tesko da mozes vidjeti razliku, mozes samo imati onaj lazan osjecaj, jer gdje jedan bolje povuce ovog drugog moras saltati i obratno, znaci gdje prvi dobio drugi izgubi, a gdje drugi dobije prvi izgubi. 6 brzina se inace stavi radi rasporedjivanja brzina i rasterecenja mada s tim mjenjacem se puno salta po gradu... dok na auto putu je prednost jer sa 5 brzina na 150 vec si presao 3000rpm i dosta bruji motor i imas osjecaj kako se cuje da ga tjeras u visoke obrtaje :p (kazem jer sam isao passsataom 6 sa 5 brzina mjenjacem na autoputu prosle sedmice) dok smo isli sa turanom 6 brzima i na toj brzini u 6-oj je dosta manje obrtaja i ne cuje se onako...
Ali opet kazem i sa 5 i sa 6 brzina auto ce ici isto na krajnju brzinu, ubrzavati priblizno isto, mozda ce biti neke sitne razlike u ubrzanju i u krajnjoj... Na ubrzanju do 100 km/h, 5 brzina ima prednost jer mora manje saltati sto znaci manje gubljenja na vremenu, dok 6 brzina ima prednost na medjuubrzanjima, krajnja brzina ce biti ista i u jednog i u drugog, samo sto dosta rastereceniji je 6 brzina na vecoj brzini, moze odstupati u krajnjoj brzini ali to je nesto sitno, nije sada da je u 10-15km/h, mozda u par km/h je razlika...
 
Top