Honda Prelude BB3

Honda Prelude BB3

Član
Fakat i mene interesuje sta ovoliki cooler radi u tom autu, znam da hladi neki dio elektronike ali koji :icon_question:

PS: svaka cast na radovima ;)
 
Član
Ma nije bio kuler to ja pravim, vidis da je kuler od procesora za racunar, pentium 4 :) rekoh gore ICM je Ignition Control Module nalazi se u razvodniku, grije se i hoce ponekad da crkne. S njega idu obrtaji na obrtomjer recimo, kontrolise paljenje kad se starta motor preko njega je i bombina spojena .....
 
Član
menjic je napisao(la):
Ma nije bio kuler to ja pravim, vidis da je kuler od procesora za racunar, pentium 4 :) rekoh gore ICM je Ignition Control Module nalazi se u razvodniku, grije se i hoce ponekad da crkne. S njega idu obrtaji na obrtomjer recimo, kontrolise paljenje kad se starta motor preko njega je i bombina spojena .....

Ma da vidoh da si dodao, dobra ideja svaka cast ;)
 

EE9

Član
menjic je napisao(la):
ICM i bombina nisu jos montirani ali eto spremni su ne znam gdje da ih turim :) Slicna situacija je i sa bombinom isto je u razvodniku, a i ova sto cu da je stavim je mnogo jaca i trebalo bi bit bolja :)
Sve super ali joooj nemoj i ti ovo "gore"...molim te!
BOBINA...

P.S.
Fali još samo "alnaser" i "feluge"! :D
 
Član
kak se kaže inače alnaser?
mislim da je i "feluge" ustvari ispravan izraz,ali se izraz "felge" udomaćio i svi misle da je to pravilno ;)
 
Član
Mislim da je kolega EE9 htio da kaze da su obe rijeci porijeklom iz Njemackog jezika a kod njih se kaze anlaser i felgen. Samo kod nas ljudi kazu alnaser i feluga :cool:
Izvinjavam se kolegi za off u garazi ;)
 
Član
Dobro, onda moze, visokonaponska indukciona zavojnica i modul kontrole paljenja.

Ali ako bih tako pisao kako treba u principu onda bi poet morao da objasnjavam sta je sta, tako da ako napisem bombina umjesto bobina oprostite mi, ali kad cujem BOBINA ili FELUGE to mi para usi i zvuci pogresno. Mozda sam naucio ili navikao pogresno ali makar svi znate o cemu pricam :D

Davor_ je napisao(la):
Jel ovo neki PENTIUM dizel sta je ovo?? :D :D :D :D: :D

Ma kakav dizlo ovo je pentijum cetr' nisi dobro vidijo :lol:
 
Ma bitno je da se razumijemo :D

Btw,fina hondica . .Ima potencijala a i ti si fino poceo :cool:
Buraz mi ima ovakvu Hondicu samo je kod njega VTEC :icon_biggrin: Mislim da je nesto oko 220 kS :icon_biggrin:
U svakom slucaju,jako dobro auto :cool:
 

EE9

Član
ervin_86 je napisao(la):
Mislim da je kolega EE9 htio da kaze da su obe rijeci porijeklom iz Njemackog jezika a kod njih se kaze anlaser i felgen. Samo kod nas ljudi kazu alnaser i feluga :cool:
Izvinjavam se kolegi za off u garazi ;)
Preduhitrio si me! ;)
Znači, izvorne (a "posuđene") nazive bi trebalo koristiti bez "lokalnog prepravljanja" i to je sva tajna...a najmanji je problem da li se razumijemo ili ne!
Što se tiče "feluga" :D ...to je u zadnjih par godina vrhunac "papanluka" i nepismenosti!
P.S.
I od mene sorry za offtopic!
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Pa stan' vidio sam ja ovo a ne kontam da je farbas WTF!!!!!

Pa jel vidis da sam odstranio spojler - dasku, skinuo farove, branike, pragove, lajsne ....sve sto se moglo skinuti i da se smirgla polako i popravlja gdje ne valja, vidis da je malo sivo, malo plavo, malo crno. Ovi prije mene su bili mastoviti sa bojama :)

Auto je originalno bilo sivo, pa je prvi vlasnik prefarbao u plavo pa drugi u crno, ta plava je i valjala ali crna je katastrofa, pa se sad to fino smirgla i farba ponovo u crno :)
 
Top