Honda Prelude AB 1.8 12V

Honda Prelude AB 1.8 12V

Član
Svaka ti cast, ovo sa felgama me podsjeti me na epizodu wheeler dealers-a , gdje srede mr2 toyotu.
Samo nastavi ovako, hondica je vrh sami :)

Hvala!
Isto sam kao i oni štito unutarnji dio feluge,najdosadniji posao ljepiš traku i nikad kraja poslu :)

Polako se pripremam za Zenicu 7 skup Honda fanova iz BiH,sljedeći vikend,ako je ko iz Zenice neka dođe da se upoznamo


7hfd_zps7uazil5f.jpg
 
Član
je li na njoj 4x100 raspon, liči mi na njega? inače si jedan od rijetkih na ovom forumu što nešto rade na autu, sami mislim... ima onih što sve kupe i plate da drugi urade. pošto je se sve svelo na " kvarove običnih dizelčina i koje ulje sipate i sl, na tuning forumu!
 
Član
je li na njoj 4x100 raspon, liči mi na njega? inače si jedan od rijetkih na ovom forumu što nešto rade na autu, sami mislim... ima onih što sve kupe i plate da drugi urade. pošto je se sve svelo na " kvarove običnih dizelčina i koje ulje sipate i sl, na tuning forumu!


Hvala, trudim se da sve sam radim,nisam mnogo znao kad sam je kupio ali polako se nauči,danas je preko interneta sve dostupno samo treba odvojiti malo vremena i pokušati sam ideje sprovesti u djelo.

Feluge su 4x100 , samo je centralna rupa i ET za Hondu,bile su na Civic-u tako sam znao da će odgovarati,
problem može biti ET jer su feluge blizu ovjesa ,nazad 5mm od amortizera.

Evo iz Zenice nekoliko slika

13603753_10209030492894812_7113259034433634245_o_zpsbchbqf7m.jpg


DSC_2851_zpsg7l0akmt.jpg

hp1_zpsjiefvbz9.jpg

DSC_2859_zpswvzt5cnz.jpg

DSC_2853_zpsjrpsuym5.jpg
 
Član
Hvala,
možda se nešto slično voza, zadnjih mjesec dana je u garaži, radio sam na motoru sad još podešavam neke sitnice.

Primjetio sam da ne mogu ozračiti sistem,uvijek je izbacivalo pomalo zraka i pravilo pritisak pa bi voda izlazila u ekspanzionu posudu.
Nije miješalo vodu i ulje,nije se grijao motor pa nisam ni pomislio na dihtung glave ali bilo je do njega,dotrajao je,
ostario i poceo lagano da popušta.

Motor sam sam radio,po prvi put,bez iskustva,ali sve se može naučiti ako se hoće :)
Imam servisna upustva i kolega Emir mi je pomagao savjetima preko fb.
Polako sam sve uspio napraviti,nisam žurio nigdje trudio sam da sve bude urađeno po upustvima od Honde.

Glavu sam nosio na ravnanje,zamjenu semeringa i gumica ventila
Zatim sam čekao dijelove jer ih je jako teško dobaviti ali na kraju sam sve skupio.
Pored dihtunga glave kupio sam i novu pumpu vode,crijeva grijanja,čep hladnjaka,senzor temperature i kablove za svjećice.

Motor sad radi bez problema,zbog bolje kompresije ljepše povlači i zvuk je malo oštriji.

IMG_2927_zpsn6kfwb9s.jpg


IMG_3159_zpsvr2csl5f.jpg

IMG_3215_zpsevapiyvt.jpg


IMG_3187_zpst8qxlwdq.jpg

IMG_2950_zpsm5ld8oq6.jpg


IMG_2957_zps2nrci4hd.jpg


IMG_3185_zpsfum5mqup.jpg


IMG_3195_zpsxcxbfbue.jpg


IMG_3210_zpsv5ilmwtc.jpg


IMG_3209_zpsbunttyt8.jpg


IMG_3219_zpsulrgey64.jpg



I upalio,po prvi put

 
Član
Evo mali update,
bio sam prebacio manuelni mjenjač međutim zamajac je pravio probleme neko ga je ranije obrađivao pa je lamela klizala,
i na kraju sam popravio automatik,zasad će manuelni da pričeka,dok ne nalete dijelovi.
Razlog proklizavanja automatika je bilo ulje,trebalo je skinuti deklo sa mjenjača i ispustiti sve ulje
pa sipati novo,jer se novo pomješa sa onim starim što ostane u sistemu i to pravi problem.

Evo nekoliko slika,
prešao sam sa mjenjačem nekih 1000km radi sve odlično,posjetio Mostar i pistu te upoznao neke članove foruma.

prelude1_zps5tfbyufq.jpg

prelude3_zpsoyv604vb.jpg

prelude2_zpsvzxliimb.jpg

hpint_zpsf8ydiz8t.jpg

IMG_3289_zps1jl1dzsh.jpg
 
Član
Idemo dalje,
nabavio sam još jedne feluge, ATS 15 7J ET28 , fabričke feluge na Preludi su 13 5J ET45, tako da će ove ATS
izaći van oko 4CM ,dođu ravno sa blatobranima,planiram je još spustiti nazad tako da bi na kraju to trebalo
lijepo da izgleda.
Falc ću polirati a srce ofarbati u neku nijansu zlatne,inače feluge su očuvane fabrička boja i plastificarn falc
samo su dugo stajale.

IMG_4144up_zpsqfpuxzmb.jpg

IMG_4154up_zpso7e9ooqx.jpg

IMG_4150up_zpstzlyd1id.jpg


ar_zpsmbu6zere.jpg
 
Top