Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Honda Civic ED7 - Komentari projekta

Član
Nemoj nista da bi lijepo ni slucajno, podice se sigurno. Jedino da skines tepih kompletan pa da ti iskroji neko po njemu, ja bi skupio cak pare i za kozu pa odradio pod u kozu, a preko patosnice takodjer krem, krojene po mjeri. Al opet koliko je to prakticno i isplativo, pitanje je sad... Bas me interesuje kako ce sicevi ispasti. Cekam pozorno update !
 
Isao sam sinoc po sjedista, nazalost veliko razocaranje, ja sam imao neke svoje zahtjeve da kao ubace "jastucici" u sredini, fazon kao u onih crx exclusive sjedista, al to je ispalo tako nakaradno da sam sinoc bio sav sjeban :)
dogovorio sam se sa majstorom da ukine te jastuke pa ce valjda onda bit bolja situacija. Zadnju klupu sam pokupio, ni to nije bas fenomalno, al jbg, kolko para toliko muzike, mada ni ova avantura nije bila jeftina, izace me na kraju sve oko 350 km, zadnja klupa i prednji sicevi.

Evo zadnja samo, i ovo je bila moja ideja da ubaci u sredinu i sa strana malo spuzve da se dobije ovaj profilisani oblik, msada na kraju kontam da mozda nisam trebao, jer nije bas najbolje odradjeno, ima nabora kao sto se moze vidjet.

20130306004b.jpg

sta vi msilite, ja sam teski perfekcionista, pa mi to bas bode oci, al sad je gotovo, bar zasad, ja para vise nemam :D
 
Član
Ma dobro ce to biti kaad se ubaci u auto, manje ce se i nedostatci primijetiti inace ova boja je vrh ;)
a na kraju ipak ispade da su bolje gratexove presvlake jos bi minimum 100 KM ti ostalo da proslavis 8.mart :D
 
Član
Iskren cu biti,ovo sto vidim na ovoj slici mi se ne svidja a sto mi se ne svidja je sljedece,prvo nije ravno sio i bas sav ide krivudavo malo bolje mjerenja i to bude u mm prosiveno a i ovo sto je naborano je haos,iskreno nebi ni uzeo ovo nego bi naredio da se ponovo uradi jer iskreno za tu paru to mora biti bas dobro uradeno a ovo bome i nije,eto od mene najiskreniji odgovor nadam se da nema ljutnje ;)
 
Chuza druze moj, pa nismo na divljem zapadu da ja nekom naredjujem. Fino smo se dogovorili, radit ce ponovno prednja, a ja cu zadnja jos malo probat zatgenut.
Iskreno, dok nisam ova svoja radio i dok nisam malo vise upoznao situaciju sa preslvacenjem imao sam neku savrseno sliku o tome, da to kad se uradi bude ko da je fabrika pravila, a to je zapravo iluzija, za takav izgleda treba imat super ocuvana sjedista, mislim na spuzve i treba bas masno platiti.

Gledao sam malo druge majstore i nj. radove sa slicnom cijenom i sve je to otprilike tu negdje, kod svih se vidi da su naknadno radjena i svaki ostavlja nabore. Realno, para nije mala i mene su sjedista bas ispraznila, al sta je tu je. Sljedece u planu poslije ovog sa interijerom su kakve polukadice pa ih kod nekog bas pro-a otic uradit, no o tom po tom.

Sto raja kaze, bice to druga prica kad se sve spakuje u auto, malo sunce udari u skaj pa se on skupi i zategne i kad se par puta sjedne i spuzva se prilagodi, doce to valjda na svoje. Ispada kao da se tjesim, al jbg, sta drugo mogu :D
 
Član
Odlicno ti to radis :cool:

Pa fino na kraju i sjedista izgledaju samo je trebao na zadnjem poprjeko 2-3 puta prositi kao i na prednjim bolje bi se zateglo i gotivnije izgleda al je boj cool :cool:

Sad se moras malo i osisati ne ide ovako otmjena i gotivna unutrasnjost i uz frizuru :D
 
Član
koliko si platio tapaciranje ?
koliko kozu i koja je boja tacno ?
lijepio neostikom ili ?
hvala :icon_biggrin:

super je ispalo , samo je trebao raditi dupli sav na sjedistima ako vec nije, bice perverzna unutra, a i felge vrh ;)
 
reko sam mu dupli step, al nije uradio, jbg, malo je cudan majstor, al sta je tu je, sad je gotovo, zadovoljan sam, ne previse, al ok je i jedva cekam da je sklopim. Mislim da cu i limariju odradit, bice nesto love, a u biti treba mi samo za materijal, drug i ja je kitamo, jedan drugi drug je farba i tako dalje :)

tapaciram sam, a sjedista mi je radio jedan majstor iz Bijeljine, izasla su na kraju sa materijalom i svim oko 350 km

boja pa vidis jbg :D bež , al ima milion nijansi tog beza
a ljepilo ja koristim sintelan i samo sintelan, pokazao mi se ekstra.
 
Legend
auu , svidja mi se al strasno....kad se to sve upakuje u auto , pa sunce bljesne vidjeces tek onda pravi look i efekt
a felge ... nema se tu sta pricati predobro pre pre predobro !!
 
jebaji ga, svi uzimaju otprilike toliko, Edo Uniq je uzeo drugu za Corrado prednja i zadnja 4 stoje

@Eness, drzim te za rijec da ce jos bolje bit kad sunce grane na njih :icon_biggrin:
 
Član
ma da tako te cijene idu , sto se tice tapaciranja, presvlake su opet jeftinije.

ali da se odlucim na taj korak, uvijek bi prije potrazio kozni enterijer fabricki uradjeno, mogu da se nadju od 250-300 km (recimo ja bi mogao uzeti od alfe 145, 147, coupea ili stila itd. uz manje prepravke na nekima), naravno kod tebe su opet specificna sjedista pa je to teza opcija
 
Top