GUME

GUME

Član
Mislim se između : Sava Eskimo S3 - 76.8KM
Barum polaris 3 - 84.15KM
Sportiva Snow Winter 2 - 79.9KM
Dimenzije guma su 185/65/15. Ako netko ima iskustva sa ovim gumama neka piše :)
jebeš savu, dajte ljudi, čitajte postove od prije, najlakše je pročitat naslov teme, i dole pitati, da vam neko kao recimo ja, da direktan odgovor, taj isti odgovor sam već dao trojici, isto kao i Allroad, ja sam njega pitao, i on mi je reko uzmi Barum ili sportivu. I to je to. Ovu čitavu temu hvalimo Sportivu i Barum, te da su bolje od Save i Matadora i sl, a vi opet pitate koju uzeti.... Imam Barum i Sportivu, i ljeto i zimu, na dva auta. 205 55 16 Zima, 195 50 15 Zima, 225 40 18 ljeto i 195 50 15 ljeto, odlična guma, za normalnog malo bržeg vozača i više nego dovoljna, neće izdati.
 
Član
jebeš savu, dajte ljudi, čitajte postove od prije, najlakše je pročitat naslov teme, i dole pitati, da vam neko kao recimo ja, da direktan odgovor, taj isti odgovor sam već dao trojici, isto kao i Allroad, ja sam njega pitao, i on mi je reko uzmi Barum ili sportivu. I to je to. Ovu čitavu temu hvalimo Sportivu i Barum, te da su bolje od Save i Matadora i sl, a vi opet pitate koju uzeti.... Imam Barum i Sportivu, i ljeto i zimu, na dva auta. 205 55 16 Zima, 195 50 15 Zima, 225 40 18 ljeto i 195 50 15 ljeto, odlična guma, za normalnog malo bržeg vozača i više nego dovoljna, neće izdati.
Jako dobro sam pročitao svaki post u ovoj temi i jedino sam vidio da se sava s3 raspada kad dode na 3-4mm i da ne valja po suhom i kiši, te da je dobra po snijegu. Što se tiče baruma, vi ste pričali o ljetnim barum gumama, jedino si ti napisao da si uzeo polaris 3 za ovu zimu pa ćeš vidjeti kako će se ponašati. Također kada je riječ o sportivi snow winter 2 neki su pisali da su je uzeli i da će vidjeti kako se ponaša. Tako da nigdje u ovoj temi nisam vidio da se piše o iskustvu sa ovim gumama, osim sa savom. Ima govora u drugim temama više o savi i sportivi ali ne o polarisu 3, tako da sam stavio upit u ovu temu jer pretpostavljam da je više članova od prije vozilo na ovim gumama i mogu prenijeti svoja iskustva. Svejedno hvala na odgovoru.
 
Član
Zar ima snijega u Mostaru? :)

Ja sam mislio zeni na C3 uzeti Hankook 14-ke. Malo su skuplje od Save, al neznatno. Ovdje u Sa ih ima u Makbelu.
 
Član
Nema u gradu , okolica ima. Moja krivica sto nisam naglasio da je auto peri deri i da mi treba neka guma da je prije svega ok po kiši, al također kad odem na snijeg da se ne mislim, mada mislim da je svaka dobra na snijegu. U sportivu nešto ne vjerujem jer to se samo kupuje kod nas.. Sad jedino barum polaris 3 ako ima netko iskustva da je vozio gumu više godina da otvrdne li kao stariji modeli baruma? Da naglasim ne trebaju mi skuplje imao sam semperit i dunlop zimske al kad znam da ce svake zime bar jedna puknut ne daju mi se pare bezz, a auto je 80% u gradu..
 
Super Moderator
barum polaris 3

kad guma dodje do 3-4mm svakako je za smeca, pa raspala se il ne, bila continental il matador
 
Poslednja izmena:
Evo probao sam vozit conti ts860 I mogu vam rec da me se nimalo nisu dojmile,I da bolje drzanje trakciju I zaustavni put imaju sotto zero 2 od Pirelija
 
Član
Jako dobro sam pročitao svaki post u ovoj temi i jedino sam vidio da se sava s3 raspada kad dode na 3-4mm i da ne valja po suhom i kiši, te da je dobra po snijegu. Što se tiče baruma, vi ste pričali o ljetnim barum gumama, jedino si ti napisao da si uzeo polaris 3 za ovu zimu pa ćeš vidjeti kako će se ponašati. Također kada je riječ o sportivi snow winter 2 neki su pisali da su je uzeli i da će vidjeti kako se ponaša. Tako da nigdje u ovoj temi nisam vidio da se piše o iskustvu sa ovim gumama, osim sa savom. Ima govora u drugim temama više o savi i sportivi ali ne o polarisu 3, tako da sam stavio upit u ovu temu jer pretpostavljam da je više članova od prije vozilo na ovim gumama i mogu prenijeti svoja iskustva. Svejedno hvala na odgovoru.
Nisam ih ni na na slijepo uzeo, nego po preporuci drugih, u ovom slučaju Allroad-a i Col3-eta s foruma, on ih ima na E39 i zadovoljan je, mislim da ih je čak imo i na Volvu T4. pozz ( pričam o Sportivi SW2
 
Član
Sava Eskimo S3 best buy u manjim dimenzijama. Ako se vozi cijelu godinu nakon 2 sezone se i nema šta očekivati od nje. Ne znam što to može trajat i bit dobro nakon ciklusa od ne znam -5 do +30 stupnjeva. Ili imat ljetni i zimski set guma uz pravilno skladištenje pa da traje.
Nova guma je nova guma pa makar bila i kinez i radije bi mjenjao Kineza svaku godinu i vozio se na novim gumama nego nekim razvikanim markama starim 5 sezona

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
 
Skoro kupio najjeftinije Debica Kelly 65km sa montazom, balansiranjem i novim ventilom. Pozitivno iznenadjen, drze dobro po mokrom i po slabom snijegu. Savu sam kupio prosle godine polovnu sa 5-6mm sare, do ove zime je stalo jos 1-2mm sare, ljeto je pojelo. Auto bilo nestabilno skroz.
 
Član
Imao continental ms sve 4 nove, presle prvu zimu i vozio ih jedno ljeto (cekao ljetne da mi stignu), sljedeca zima katastrofa. Tu zimu kupio firestone m+s i ovo im je sad treca zima i moce jos. Tako da uopste ne patim od branda nekog bitno mi je da imam set ljetnih i set zimskih guma neke srednje klase i svaka moze izdrzati vise godina. Ljeti voziti bilo kakve m+s pojedu se i do slj. zime nista od njih.
 
Super Moderator
Ja kupio continental ts850 na focusa, focus slupan skinem gume na alfu, vozio dvije sezone na alfi, druga sezona unutrasnji rubovi nisu imali nista sare, a citavu zimu nigdje stao nisam nit imo problema sa bilo cim, dao ih kolegi dva puta da vozi SR sa njima i jos imaju sare i nisu se raspale. Probo sam bruku guma, nikad bolju gumu od ts850 nisam imo. Sumnjam da je ts860 losiji, moze biti isti il bolji. Mozda se ta sto si vozio malo trebala razgazit i slicno
 
Član
Ja kupio continental ts850 na focusa, focus slupan skinem gume na alfu, vozio dvije sezone na alfi, druga sezona unutrasnji rubovi nisu imali nista sare, a citavu zimu nigdje stao nisam nit imo problema sa bilo cim, dao ih kolegi dva puta da vozi SR sa njima i jos imaju sare i nisu se raspale. Probo sam bruku guma, nikad bolju gumu od ts850 nisam imo. Sumnjam da je ts860 losiji, moze biti isti il bolji. Mozda se ta sto si vozio malo trebala razgazit i slicno
Gdje ce biti losa. Kada je opipas, najmeksi sastav gume ima od svih ostalih guma :D
 
Član
Neznam.. to je samo moje iskustvo. Nabavio sam neki dan 2 ljetne gume 17 continentalke. Dvije su mi lose pa da zamjenim. dot 2015 vozene samo 2 ljeta hajd reko mora valjat da su neznam koliko km presle...
Na njima svega 3mm sare i to sa krajeva po sredini gume jos manje
One jesu dobre po sastavu ali se nenormalno brzo trose.
 
Član
Jbg ima lijepo sa strane na svakoj gumi pise koliko su mekane tj. koliko se brzo trose i na kojoj temperaturi najbolje funkcionisu.
Ne moze i dobar grip i da se malo trose to svi znamo :)
Inace na zivot gume isto utice koliko je prosla ciklusa zagrijavanja i hladenja
 
Ove nase gume vs njemacke nebo I zemlja,ja sam sve svoje gume napatio za svaku feningu,I gonio u extreme,za nizu klasu zimskih guma peporuka za savu,srednju semperit ili barum visu pireli I michelin,ljeto niza opet sava,srednja barum visa michelin pilot sport I tari :)
 
Top