Golf R36 Bi-Turbo 640HP 800Nm by HGP Tuning

Golf R36 Bi-Turbo 640HP 800Nm by HGP Tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
badboy je napisao(la):
a ja ljudi...

Ovo brate bi uzeo bez razmisljanja...uzeo bi ja i obicnog r32...

Sta je za tebe faya auto..nevalja ti bmw od icmena,tebi izgleda nista nevalja


RESPECT r32

kao prvo, niko nije napiso da mi se ne svidja...procitaj ponovo (j te corava)...
kao drugo, gledao sam dosta stvari o HGP-u i znam o cemu govorim...sta ti mislis sto VW sam nije izvuko ovoliku snagu iz tog istog motora??
kao trece, o mom ukusu ti neces govorit, meni se ne svidja Icemanov BMW i tacka...model kao model mi se svidja, al onaj njegov mi je totalni promasaj...i da dzaba ne bude dalje svadje, molio bih te da zavrsis na ovom...!
 
Početnik
za daleko manje pare se moze sloziti upravo taj motor i na vece snage od te. sa programabilnom elektronikom naravno. cak i da u njemu nisu kovani klipovi i klipnjace. i da traje i radi kao sat.

i svaki 6 brzinski mjenjac (kakav ja sebi radim sada) ce izdrzati tu snagu.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
zato gti w12 i jeste samo...koncept.

Heh,al je ironicno da vw ne zna napraviti golfa od 650 ks,a jedan od glavnih third party tjunera za njihove motore zna

Znaju ne brini, nego taj auto je sastavljen na brzinu da fino izgleda, da ponudi "bombasticne" cifre, a ne da se vozi. Mozda nikad i nije ozbiljnije testiran, znali bi ga oni podesiti da hoce, nemoras brinuti. Tvornice uvijek mogu doraditi auto bolje od neke tunerske kuce, prije svega iz razloga jer su ga oni konstruisali iz nule i znaju za sta sluzi svaki saraf i kolike napore podnosi :icon_biggrin:
 
ma znam,ali svejedno onda ga nisu trebali davati novinarima na testiranje,dzabe si samo los glas stvarali.
A to sto bi oni "mogli da hoce" napraviti nista (meni) ne znaci,nek naprave pa da vidimo.
Koncept i gotov proizvod su godinama daleko.Bez ljutnje svim vw-ovcima ali vw upravo to i jeste,narodno auto i ne ocekujem od njih neke super automobile,a ovo nudjenje "bombasticnih cifri" mi je smijesno,pa i obicni tjuner bi mogao nabrijati golfa na 650 ks i to bez ovog w12,moze i "obicni" r32 posluziti,sto je HGP upravu uradio,ma i Honey bi to mogao da mu das dovoljno love,par turbinica i eto ti 700 ks:lol: ;)
 
Član
a i da vw napravi golfa sa 600ks, jel bi ga itko kupovao za 100 000€ ? naravno da ne... pokazali su šta mogu sa nabrijavanjem gti-a na negdje oko 380ks.. a za 100 000€ nitko kolki god fan bio nebi uzeo golfa umjesto nekih cjenovnih konkurenata i kakvog onda oni imaju uopće razloga da rade tako nešto?
A HGP je profi tuning firma, bez uvrede domaćim tunerima, ali ovi ipak imaju svoje inženjere i hrpu ljudi koji isto znaju šta rade.. i mislim da njihov motor ipak izdrži malo više nego kad netko nabaci na vr6 2 kompresora iz nekog starog mercedesa
 
Član
Upravo to napisah, pa vidim da si odgovorio slicno ;)

VW-u se ne isplati praviti Golf sa toliko KS, koji ce prodati u maksimalno 1000 primjeraka, sto nece biti dovoljno ni za pokrivanje troskova razvoja, o zaradi i da ne govorimo. A HGP je jak tuner, vjerovatno daju i neku garanciju na svoju preradu. Pogledaj na stranim forumima, ima likova sa cetvorkama R32 i tim kitovima, vozaju ih bez problema vec neko vrijeme.
 
Član
r36 bi turbo aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...jooooj kupi te mi tooooooo.....hehhehe.....perverzija....vw 4ever
 
Početnik
bez brige, par nas u BIH ima znanje da napravi motore nista manje trajnijima i kvalitetnima od njihovih. uostalom vidjet cemo koliko ce ovaj moj trajati, i jos se tuce i tuci ce se veliki shootevi nitra po njemu.

sto se tice mehanike motora sada smo i mi u BIH u stanju nabaviti kvalitetne dijelove, od klipova i klipnjaca, do sarafa glave motora, itd.

jednako i za sistem napajanja gorivom, ubrizgavanja, sistema paljenja, te mapiranja motora (kod mene MegaSquirt programabilna elektronika), itd.

e sad kvaka je sto oni sve dijelove mislim vec imaju na stanju za svaki motor koji se ide tunirati, dok ja recimo moram "izmisljati" rjesenje za sve. pa sam morao rucno praviti i variti prednji posebni kruti nosac motora, dodatni hladnjak vode, hladnjak ulja, pa sam usisna crijeva motora morao slagati rucno, pilati i variti cijevi, dio crijeva mi je bio od debele i protkane gume (predvidjene za temperaturu i tlak) i gle cuda, ta guma mi explodira na utrci (teoretski nemoguce da je 2+ bar to moglo raskinuti, ali ok), pa onda opet idem praviti metalna crijeva i tu da se ogradim od mogucnosti pucanja...itd.
dok te jace firme mislim da imaju na stanju rjesenje za sve od toga, od naprijemjer nekih super jakih crijeva koja se savijaju i ne pucaju (valjda) i izgledaju sminkerski, do vec napravljenih usisnih grana za recimo 16V Turbo motore, itd.
a ja da bi nabavio tu granu, ili crijeva, moram googlati 3 noci, potrositi brdo mobitela na zvanja onda, uplacivati, porucivati robu.. upasivat to onda itd.


znam za onoga golfa 2 4motion iz njemacke, sto je na Grobniku ove godine odvozio 10.2 sec.
motor 3.2 je u njemu, sa 2 GT30 turbo-punjaca. nista kovano u motoru, sve serijski. samo deblji dihtung glave da se smanji kompresija. pretpostavljam da ima pumpu benzina tipa bosch044 ili tako nesto, velike injektore, odgovarajuci FPR, vec pripremljenu usisnu granu za turbo, ispusnu granu, ispuh, itd, mapiranje na kraju i to je to : - )
navodno ima oko 600ks na 1.7 bar tlaka.

znam da je platio neku ogromnu sumu novca HGP-u (racunam u desetcima tisuca €), realno kad se pobroje dijelovi koji su stavljeni na auto (naprimjer da ih ja sada sebi nabavljam, mislim na pumpe, grane, turbine), ne vrijedi sve ni 30% od te sume. al eto, valjda oni daju garanciju, atest, usisnu granu na kojoj pise HGP :) , te imaju vec testirane dijelove sto se tice svih sitnica, tako da je sansa minimalna da se potkrade neki propust koji se moze desiti kad obican covjek rucno to radi. al opet, previse novca.
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
badboy je napisao(la):
a ja ljudi...

Ovo brate bi uzeo bez razmisljanja...uzeo bi ja i obicnog r32...

Sta je za tebe faya auto..nevalja ti bmw od icmena,tebi izgleda nista nevalja


RESPECT r32

kao prvo, niko nije napiso da mi se ne svidja...procitaj ponovo (j te corava)...
kao drugo, gledao sam dosta stvari o HGP-u i znam o cemu govorim...sta ti mislis sto VW sam nije izvuko ovoliku snagu iz tog istog motora??
kao trece, o mom ukusu ti neces govorit, meni se ne svidja Icemanov BMW i tacka...model kao model mi se svidja, al onaj njegov mi je totalni promasaj...i da dzaba ne bude dalje svadje, molio bih te da zavrsis na ovom...!





Prvo burazeru ja nisam corav,i nemoj meni to j... te corava:icon_mad:

necu ja raspravljati o tvom ukusu...izivni molim te ali sta ti vozis???

I ti si totalni promasaj
 
Član
honey vidio sam tvoj projekt.. stvarno jebeno.. svaka ti čast, imaš znanje, ali njima ipak nebi na utrci usis explodiro, možeš i ti napravit možda takvo nešto jer se vidi da imaš znanja, ali tek iz nekoliko pokušaja, tjedana živciranja i nespavanja, ovo platiš i siguran si, iako ja ne pričam o ovom golfu koji je preskup, nego o mkIV HGP/eip
 
da i ja nešto kažem...prije manje od godino dana vozili smo slovenskog plavog R32 kod HGP da ga tunajo i tako upoznali ljudi i avte...sad taj R36 biturbo je najbrži Golf i išaao u Nardu 327km/h

http://www.motorauthority.com/hgp-builds-640hp-bi-turbo-golf-r36.html

jedan je spomenu kako je crknu ili nešto slično...tu brzinu je postigao sa 1.4 bara ali hteli su još viši i boost otvorili do krajnih mjera i tada je menjač išao...napravili so več tri avta sa imenom Nardo i sva 3 su se prodali u Koreju za 114.000eur...ako pričamo u cjeni je treba rečt da ako idete HGP-ju i hočete bitrubo sa 500hp ili više vam treba 25.000eur ili slično odvisno kako se dogovorite...za to dobite garancijo, homologacijo i lepo iradženo stvar...morate imate na umi, da kod velikih tunara sa imenom nije toliko bitno koliko snage dobiješ nego da je homologirano i sa garancijom...slovenski plavi ima upisano 460hp a sivi mislim da 360 u prometnoj...nijedan policajac vam ništa ne može a to se plati onda kod tih preradednih avta se ne nabija samo snaga nego obavzeno kot verzija iznad 500hp HGP hoče zamenjit amortizerje, kočnice....sa serijskem menjačem avto ide nešto oko 300km/h i sad sve zabrojite pa čete videt da cjena ni nije tako velika i još važna stavr njemcima na izvana se uopšte nezna kakav zvjerka stoji na cesti...jedino reže na havi i to so stavili jer so morali...skoro što se niso izvinjavali što jih imajo...

još jedna stvar zbog Golfa II što je u Rijeki postigao rekord...vlastnik Jurgen ima mehaničko radionicu i za HGP radi Tunanje pogodbeno...znači kad vozite avto kod HGP oni vam ga ne rade nego imajo 2 pogodbeni firmi koje rade ugradživanje turba...tako so Vlastnik HGP-ja Martin i Jurgen vrlo dobro poznajo i on nikako nije platio neke astronomske cene za prerdau avta...a svoj avto koji je na King of Europe vozijo mislim da 9,7 je prodao za 25.000eur...a kupac nije bio nek direktor sa kravatom što Nardota kupuju
 
Član
mirzaa3 je napisao(la):
bulex je napisao(la):
nemamo se sta diviti taj W12 samo moze pravo.... jel malo krenes u stranu sa njim... guzica odjednom... krene naprijed... i ti se nadjes... sa strane :D

Ovaj motor je i u Gallardu...pa mozes misliti..motor iz lamborginija u golfu..hehe

Lamborghini Gallardo ne postoji za sada sa W12 motor, postoje Gallardo Spyder, Gallardo SE (Special Edition), Gallardo Nera, Gallardo Superleggera, Gallardo LP560-4. U svim se nalazi Audijev V10 5.2 litreni motor i quattro pogon, stim da je daleko najimpresivniji LP560 iako je V10 5.2 ima posebnu razvijenu HDZ tehnologiju i savršeni gerbox sa lunch controlom, 560 predstavlja broj konjskih snaga. Najskuplji al tek 2. po performansama je Gallardo Superleggera...

Možda si mislio na Murcialago-a, no u njem nije W12 nego V12L...

Ovaj W12 u golfu su dva uparena motora iz golfa R32 V6 3.2.....

Mali edit: LP 560-4 djeli motor sa Audijem R8 V10, imaju različit ECU & Exaust...
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
mirzaa3 je napisao(la):
bulex je napisao(la):
nemamo se sta diviti taj W12 samo moze pravo.... jel malo krenes u stranu sa njim... guzica odjednom... krene naprijed... i ti se nadjes... sa strane :D

Ovaj motor je i u Gallardu...pa mozes misliti..motor iz lamborginija u golfu..hehe

Lamborghini Gallardo ne postoji za sada sa W12 motor, postoje Gallardo Spyder, Gallardo SE (Special Edition), Gallardo Nera, Gallardo Superleggera, Gallardo LP560-4. U svim se nalazi Audijev V10 5.2 litreni motor i quattro pogon, stim da je daleko najimpresivniji LP560 iako je V10 5.2 ima posebnu razvijenu HDZ tehnologiju i savršeni gerbox sa lunch controlom, 560 predstavlja broj konjskih snaga. Najskuplji al tek 2. po performansama je Gallardo Superleggera...

Možda si mislio na Murcialago-a, no u njem nije W12 nego V12L...

Ovaj W12 u golfu su dva uparena motora iz golfa R32 V6 3.2.....

Mali edit: LP 560-4 djeli motor sa Audijem R8 V10, imaju različit ECU & Exaust...
@BaxRS4:smajli12: Bravo majstore
 
Član
vala meni ovo sranje , ko i w12 jebo auto kad ne mozes u krivinu uci sa njim i auto koje dodje do 300 i nesto crkne a "NOVO"..... sranje napucno narodno auto... iskreno vise bih volio za ovu"malu cifru" kupiti rasnog sportasa i da mi jos ostane puoo para za tuning...

@faya: to sto ti se ne svidja icmenov bmw slazem se sa tobom ja postujem momka stvarno, i tek sad ovaj bmw baby blue boje i sve je meni extra iskreno, a kad je bio narandzast vala meni beze skroz imo vise naljepnica od nascar automobila, al ko sam ja da sudim samo posmatrac......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top