Golf MK3 by ValekVR6

Golf MK3 by ValekVR6

Član
Hvala, trudim se ;)
Nisam nesto pretjerano vozio brzo, nije mi jos stigla lamela a ova trenutna nepostoji vise:D, uglavnom vozio sam 140km/h i nista nisam osjetio neku veliku razliku ali jos se navikavam na nagib ipak je malo previse... Najgore je na neravninama auto baca (ljulja) lijevo desno ali zato su krivine smijesne ;)

Zlaja : to sam i planirao, pokusacu dignuti motor na nosacima za 1cm ako mogne i dva, vidio sam da ljudi stavljaju hokeaski pak koji je 2cm pa cu nesto pokusati sada je karter 6cm od poda :( a nasi putevi zna se....
 
Član
Idemo dalje ;)

Originalni usis 2.9 zajedno sa klapnom gasa (onaj Clone 2.9 nisam uspio zavrsiti)
Jos uvijek vozim sa nagibom i sve sam vise zadovoljniji (krivine ne postoje)
Lamela jos nije kod mene ali ubrzo ce i onda testiranje u Banja Luci ;)

ZW1 ponovo na rasklapanje, poliranje rubova i plastificiranje (neda mi se vise svakih 2 dana polirati)
i nasao sam prednje 8,5J ako se dogovorim sa covjekom idu gore ;)

U planu su US branici ovi moji su na prodaju:
http://v2.pik.ba/artikal/13493801/golf-3-branici-tuning-vr6-gti-16v-clean-look/

Evo i malo slika :

vxojee.jpg

m73t4o.jpg

308fryc.jpg

25qgino.jpg

igapm1.jpg

1xyy5e.jpg

121ekk0.jpg

25qazjd.jpg


2.8 vs 2.9
23lebs8.jpg

o07ajp.jpg


i par slika sa MK2 16v by Dale

n1fbqu.jpg

2zsnubc.jpg

2wrfbti.jpg

2hp3khw.jpg

33xwith.jpg

2nkrs76.jpg

5agh1z.jpg


slike su sa FB nazalost los kvalitet ali drugi put bice u fullu HD ;)
 
Član
:D samo neka struze... Enesa ne treba stavljati u ovaj kontekst o visini auta, (lik je kralj ima Air Ride i na 16" BBS), moj je ipak na 17"-kama i gewindama. Ici ce niza guma i rubovi prednji od 8,5J na njih ce ici 195/40 a trenutno pozadi je 215/35 ;)
 
Član
EEEEE raja pozzz dugo se nije pisalo.
Uglavnom masina se vozi stalno od aprila sam napravio 12k km, sto u odnosu na proslu godinu u kojoj sam odvezao samo 3k km, strasno puno. Ipak LPG resava neke probleme ;)
Set sportskog kvacila je stigao iz Amerike jos davno i montiran je odmah, prvo testiranje auta sa novom lamelom bilo je brutalno, znaci predobro a ujedno i lose...
Ovo kvacilo je prenosilo kompletnu snagu na tockove, mislio sam da ce mi nosace motora pokidati, znaci brutalno, 30m je prekopao u prvoj brzini i ostavio crn trag, ludnica ali bio je problem sa stresanjem auta pri kretanju i saltanju. Stresao se nenormalno nije bilo moguce za voziti. Da li je problem bio u postavljanju, centriranju, ili ne kvalitetu lamele to jos neznam ali i to cemo ubrzo rijesiti. Posle nekog vremena vise se nije stresao ali je i izgubio vucu za skoro 50%, jos neznam razlog ali mislim da je potisna ploca tj. korpa "riknula". Sada sam pripremio drugu OEM lamelu i potisnu sa olaksanim zamajcem na 5,8kg pa cu pokusati ponovo :D
Obilazili smo mnoge tuning skupove, podrzali raju i organizatore, svaka im cast da dobroj organizaciji i druzenju.
Za sledecu sezonu planiraju se ogromne promjene pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti ;)
Evo i slike:

2ihrtzk.jpg

29l1jcn.jpg

2ep5apk.jpg

28wl35z.jpg

2i8esr5.jpg

2jdfcyd.jpg

2m7hs3o.jpg

auhzs0.jpg

akxxk7.jpg

2v7z79j.jpg

iz841c.jpg

n6at0x.jpg

egcmqr.jpg

281a79y.jpg

330uvmg.jpg

2ykjk2v.jpg


dva najbolja druga ;)
2jaf4aa.jpg


VW Fest No.1
4glpir.jpg

2m2t7k3.jpg

28i47z8.jpg

23h3n1f.jpg

b4uv4l.jpg

2i7bvwo.jpg

t0pytj.jpg


pao je i prvi pehar :cool: sesto mjesto od TOP 10
2iuvpjr.jpg

27wskzd.jpg

i to je to za sada.... Pozzz
 
Poslednja izmena:
Legend
prelijep golf , bas mu je sve na mjestu ... od feluga et idealno poklopljen bas kako treba
kad budes mijenjao izduv samo mu nabaci malko uze cijevi iako i ovako nije lose
 
Top