Golf mk2 1.8 GT new

Golf mk2 1.8 GT new

Član
RE: Golf mk2 18 GT new

Ti branici su katastrofalno legli, ništa se ne poklapa, rora pozadi ti strši...Ili ih postavi kako treba ili vrati plitke. Ovako NE valja
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

posto si vec krenuo na taj fazon neka ti ovo bude uzor:http://www.bhtuning.com/slike-golf-2-gti-t-30012.html
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

ZELA GTI je napisao(la):
Ti branici su katastrofalno legli, ništa se ne poklapa, rora pozadi ti strši...Ili ih postavi kako treba ili vrati plitke. Ovako NE valja

Zasto su katastrofalno legli i zasto se nista ne poklapa ??? Gdje zinuo ovaj zinuo je i fabricki a zadnji lonac je postavljen tako jos dok su bili plitki a uskoro cu i njega da menajm i zamjenim sa nekim koji ima dvije cevi imam bas fine nove modele u radnji.

dellas je napisao(la):
posto si vec krenuo na taj fazon neka ti ovo bude uzor:http://www.bhtuning.com/slike-golf-2-gti-t-30012.html

Vise mi se svidja ovaj fazon .
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://i152.photobucket.com/albums/s163/b-p-design/1552Product/IMG_8024.jpg&imgrefurl=http://forums.vwvortex.com/showthread.php%3F4689157&usg=__R9204eln539MpaIwCe9Xx5d1xVU=&h=383&w=800&sz=87&hl=sr&start=0&zoom=1&tbnid=UqKPciHUah-XGM:&tbnh=91&tbnw=190&prev=/images%3Fq%3Dvw%2Bsnowflake%26hl%3Dsr%26biw%3D1600%26bih%3D1072%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1&itbs=1&iact=hc&vpx=704&vpy=103&dur=231&hovh=155&hovw=325&tx=182&ty=92&ei=M3CfTJbTM4f44Abe6u2ZDQ&oei=M3CfTJbTM4f44Abe6u2ZDQ&esq=1&page=1&ndsp=21&ved=1t:429,r:3,s:0
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

p0410100958.jpg

By darko_gt at 2010-10-04

Evo ga pierburg kao nov :D a u drugom grlu umjesto 120 dizne 127 ;) i sad vec ide kako sam i htjeo a nije razlika u potrosnji velika ;)
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

Znaci ne vjerujem koliko sad bolje ide prezadovoljan sam remontom sad ima kojeg konja vise sigurno, jer ovako nikada nije pre isao .
 
RE: Golf mk2 18 GT new

Dobar golf ;) fino si ga sredio, moje misljenje da zamijenis tu roru za neku drugu, ostalo je ok

Ako se dobro sjecam posto je forum pao pa komentari moji su nestali zar nije vec sklopljen motor sa GTI elektonikom i razvodnim sistemom :icon_question: ILI si odustao od toga u ovom medjuvremenu
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

GolFanatiCars je napisao(la):
Dobar golf ;) fino si ga sredio, moje misljenje da zamijenis tu roru za neku drugu, ostalo je ok

Ako se dobro sjecam posto je forum pao pa komentari moji su nestali zar nije vec sklopljen motor sa GTI elektonikom i razvodnim sistemom :icon_question: ILI si odustao od toga u ovom medjuvremenu

Ma neka malo jos ovog auspuha pa cu uzeti drugi lonac nije bas jeftin da mogu stalno da ga menjam :D , a nisam jos nista cackao sa gti stvarima jos stoje na stolu spremne za ugradnju, malo sam skeptican po tom pitanju kako cu sve to uspjeti da ustimam da radi kako treba koliko mi vremena treba i svasta nesto, mada sam i sa ovim sada zadovoljan mogu sa mnogim na crtu bez problema po mom predvidjanju sa ovim nekim stvarima sam dobio od 5 do 10 ks, jos dajem sansu ovom motoru kada mu promenim karike i uslajfam ponovo ventile mada , karike nisu jos lose ulje mi nikako ne trosi koliko naspem skoro toliko ispustim na mjenjanju ali izmjeriti cu kompresiju da vidim dali su kompresione dobre ako bude i malo slabija nego sto treba mjenjat cu ih ako ne samo ventile malo ispolirati i usis i tu cu makar jednog rasnog konja da dobijem :D kada odradim mada to sad sve moze malo da priceka dok zvarsim posao s polja i ovako za sad leti :D
 
RE: Golf mk2 18 GT new

Ma dobro je sve gledaj da prodjes to bolje a nisam znao da je taj nastavak zapravo u kompletu s loncem onda neka ga nek stoji ;)

A to za motor te razuimijem, samo iz nekada prijasnjih postova mi se ucinilo da si priveo kraju pa zato, sto se motora tice dobar je a vjerujem da si zadovoljan da stavljanjem vece dizne i dobro si se toga sjetio i kako kazes da si vec 5 -10 ja nista nebi vise to dirao 100 konja je solidno za jednog takvog golf-a. A generalka motora moze i cekat ako je tako kako kazes :cool:

Jos jednom da kazem da je dobro ;)
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

Evo fotke da je to stvarno lonac a ne nastavak :D

p0312091720.jpg

By darko_gt at 2010-01-18

A sto se tice dizni fora je extra drugo grlo se otvara tek posle 3 000 obrtaja tako da na malim obrtajim i normalnoj voznji ne trosi uopste a na vecim trosi ali zato i ide u svakom slucaju i nenormalne voznje mogu da povecaju potrosnju za max 1 L sto je prihvatljivo bar meni, paljenje sam pomjerio u najraniju tacku a da to ne smeta motoru tako da benzin ne uspije ni lepo da se smjesti u cilindar a vec izgori :D za sta su takodje zasluzne cetverokrake bosch svjecice ;) izbacio sam iberlauf sa usisa "k&N" filter je vec odavno tu a sad je zamjenjen i poklopac karburatora sa poklopcem od elektronskog karba ili kako ga zovu poluanjsprica :D. EVo fotka .



Uploaded with ImageShack.us

Naravno umjesto ovog rebrastog crijeva ce da dodju inox cijevi ali sve u svoje vrijeme ;)
 
RE: Golf mk2 18 GT new

Fino ti to radis ;)

dobro je to sto si uzeo sa monopointa poklopac centalne dizne ;) super ce bit filter i cijev od inoxa
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

GolFanatiCars je napisao(la):
Fino ti to radis ;)

dobro je to sto si uzeo sa monopointa poklopac centalne dizne ;) super ce bit filter i cijev od inoxa

Pa morao sam uzeti jer drugacije nebi mogao da postavim cijevi od inoxa to jeste nebih imao prelaz na cijevi a valjda ce i one da imaju funkciju coold air intake-a ;)
 
Član
RE: Golf mk2 18 GT new

Juce uradjena zastita patosa i sto je za ne povjerovati natos nigdje nema ni trunke korozije ostrugao sam celu staru zastitu i nigdje packice ni jedne nema sad sam bacio body 950 pa preko njega kobit i nema mu smrti, poklopac remena prefarban u mat crno i jos par stvari ubaceno ispod haube malo dotegnuta smjesa posto mi je uzimao vise benzina nego zraka i sad vuce jos bolje stvarno sam prezadovoljan i dosta manje trosi kako sam sad ustimao smjesu sutra mi stize GTI spojler ili grtalica za duboki branik da i to kompletiram da bude kako treba a usput cu mislim i poravnati prednji branik posto mi je malo ukrivo pa treba podbaciti šajbe na zadnje sarafe da ga malo oborim naprijed ;) (nikako pre da uganjam vremena da to odradim). U toku je "nabavka" inox cjevi mada mi se javlja nova ideja da stavim mat crne cjevi ili da ih prelijepim karbon folijom ne znam sta bi se bolje uklopilo uz pecurku. itd
 
RE: Golf mk2 18 GT new

Super je kako procita iz posta dosta si posla uradio ;)

To za cijevi kako god da uradis bolje je nego tvornicko crijevo samo neka je bez rebara i da je manje savijena ;)
 
Top