Golf mk2 1.8 GT new

Golf mk2 1.8 GT new

Član
Ma jos to nista nije gotovo ima tu posla dosta samo dok jos zbavim felge neke falcare , spustim do zemlje i nabacim GTI Body kit do kraja :)
 
Član
Naravno ;) A treba da mi stignu kroz koji dan Pragovi i Rubovi od GTI naravno ako ja i drug Dzinn 16V uspjesno izvrsimo transakciju :) pa kada to sredim onda mogu da mislim o felgama nekim i ljetnim gumama polako a ujedno i da stavim vise one jadne crvene opruge sto mi stoje u garazi zao mi da ih gledam vise neupotrebljene .

Juce sam promjenio ulje u mjenjacu (nasuo sam ATF zbog sinhrona posto mu ne pase bas gusto ulje i zeza me dok je ladan kalo zna zakrcati iz prve u drugu ali sad je dobro ne cuje se nista ATF je ucinio ono sto je i trebao) podmazao saltacu sad salta kao blesav :D i postavio nove sajle rucne posto je starim iskidan bio pancir na mjestu zd selena i mosta . Ostaje mi jos da promjenim letvu volana posto mi ova malo ima lufta i da promjenim lijevu manzetnu na kinetickom posto je napukla vec a mozda promjenim i celi kineticki posto taj nije odavno mjenjan. Sto se tice ostalih djelova sve je ispravno (kugle, krajnice, solje (stavio sam lamforder najskuplje sto sam imao u radnji i ispostavilo se da su stvarno vrijedne cijene od 20 KM po komadu jer vec traju godinu i nisu ni osjetile) , seleni svi dobri a zd sam skoro nove stavio, skinuo sam "K&N" juce i vratio klasicnu kutiju filtera i spojio crevo za topli zrak na izduvnu da se lakse ugrije motor na ovom minusu i tako svasta nesto se cackalo i sve pregledalo i pregledat ce se :)
 
Član
Druze vjeruj da in nigdje drugo i nebi kupio nego kod tebe samo sto mi jos nisu bile prioritet ali do ljeta moram to da rijesim a ti mi vidi neke falcare fine a za malo para :)
 
Član
Evo stigao GTi body kit , Ali nisam ni ja zadovoljan a ni drug od kojeg sam ga dobio jbg trgovina na nevidjeno je sranje obicno niko ne bude zadovoljan uglavnom resice se sve nadam se ;) .

p1612101614.jpg

By darko_gt at 2010-12-16

Evo kako to izgleda ima dosta posla dok se vrati sve u normalno stanje, boja je izgorela od sunca treba ih prefarbati u mat crnu kako dolikuje a sad naj veca je..... na prednjem lijevom rubu fali pozamasan komad to cu pokusati odsjeci od drugog nekog ruba i da odradim kako treba ako ne, valja nekome odnijeti da to odradi poliesterom da bude kao orginal. Sve u svemu ima ulaganja .

p161210161401.jpg

By darko_gt at 2010-12-16
 
rubove mozes smolom uradit a od obicnog nepase i ovu oznaku GT prebaci na drugu stranu serijski su oznake na svima vrstama dolazile kod desnog fara kad gledas s prijeda tj na vozacevoj strani i gti i gtd diesel itd
 
Član
Kako mislis smolom ??? Kontao sam samo ovaj prednji dio odsjeci sa drugog ruba da uklopim prednju liniju kako treba a ovo pod branik sto ide moze svakako da se uradi . Vise bi volio naci od orginalnog ruba ovaj komad i odsjeci i navariti pregitovati i onda ostalo nanijeti.
 
uzmes letikoln i zavaris komade sto fale, iskitujes
fiberglasom, ili bumperom, jedino sto je zezancija je napraviti
poslije fabricku teksturu, to probaj sa pistoljem za zastitu, jer on nabacuje
grubo boju, tj cupice, da se to srediti, samo polako
 
Član
Aaa ovi nije problem napravit drug,malo smole i vise zivaca to bude kaj novo,a za boju tu sam nedavno skonto lijek,slucajno u Sarajevu u jednoj prodavnici boja i lakova ugledam carobnu kanticu,na njoj pise Bumper Paint,plave boje je kantica,i ja sam to kupio i drugaru farbali branike plitke i obicne obrve od CL-a,i vjeruj hem textura kad se osusi je hrapava hem to izgleda kao novo znaci predobra stvar a sad cijena je negdje te kantice od 800grama oko 10KM pa potrazi tu kod sebe u radnjama za boje i lakove mora biti ;)
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
uzmes letikoln i zavaris komade sto fale, iskitujes
fiberglasom, ili bumperom, jedino sto je zezancija je napraviti
poslije fabricku teksturu, to probaj sa pistoljem za zastitu, jer on nabacuje
grubo boju, tj cupice, da se to srediti, samo polako

Drug nemam nikakvih komada od ovoga to je sto je, u tome i jeste fazon da ih imam lako bi bilo kontam uzeti poliester pa sa zadnjeg desnog uzeti napraviti kalup za lijevi prednji da izlijem tu fabricku teksturu onda napravim orginal dio i spojim ga sa ovim slomljenim pa makar to uradio pop nitnama, mada nesto kontam da sam vidjao na nekim autima da imaju one nazovi "podloske" dubokih branika cini mi se da je to slicno ovome sto fali pa bi mozda mogao da olaksam put do pravljenja ???

Chuza je napisao(la):
Aaa ovi nije problem napravit drug,malo smole i vise zivaca to bude kaj novo,a za boju tu sam nedavno skonto lijek,slucajno u Sarajevu u jednoj prodavnici boja i lakova ugledam carobnu kanticu,na njoj pise Bumper Paint,plave boje je kantica,i ja sam to kupio i drugaru farbali branike plitke i obicne obrve od CL-a,i vjeruj hem textura kad se osusi je hrapava hem to izgleda kao novo znaci predobra stvar a sad cijena je negdje te kantice od 800grama oko 10KM pa potrazi tu kod sebe u radnjama za boje i lakove mora biti ;)


Ma sto se tice boje to nije nikakva frka to cu prepustiti svom stricu on je auto limar samo me muci ovo oko izrade ovog dijela sto fali :S jer ako budem morao nekome to odnijeti da mi uradi nije bas jeftino svako svoj posao cijeni .
 
Darko_GT je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
uzmes letikoln i zavaris komade sto fale, iskitujes
fiberglasom, ili bumperom, jedino sto je zezancija je napraviti
poslije fabricku teksturu, to probaj sa pistoljem za zastitu, jer on nabacuje
grubo boju, tj cupice, da se to srediti, samo polako

Drug nemam nikakvih komada od ovoga to je sto je, u tome i jeste fazon da ih imam lako bi bilo kontam uzeti poliester pa sa zadnjeg desnog uzeti napraviti kalup za lijevi prednji da izlijem tu fabricku teksturu onda napravim orginal dio i spojim ga sa ovim slomljenim pa makar to uradio pop nitnama, mada nesto kontam da sam vidjao na nekim autima da imaju one nazovi "podloske" dubokih branika cini mi se da je to slicno ovome sto fali pa bi mozda mogao da olaksam put do pravljenja ???

Chuza je napisao(la):
Aaa ovi nije problem napravit drug,malo smole i vise zivaca to bude kaj novo,a za boju tu sam nedavno skonto lijek,slucajno u Sarajevu u jednoj prodavnici boja i lakova ugledam carobnu kanticu,na njoj pise Bumper Paint,plave boje je kantica,i ja sam to kupio i drugaru farbali branike plitke i obicne obrve od CL-a,i vjeruj hem textura kad se osusi je hrapava hem to izgleda kao novo znaci predobra stvar a sad cijena je negdje te kantice od 800grama oko 10KM pa potrazi tu kod sebe u radnjama za boje i lakove mora biti ;)


Ma sto se tice boje to nije nikakva frka to cu prepustiti svom stricu on je auto limar samo me muci ovo oko izrade ovog dijela sto fali :S jer ako budem morao nekome to odnijeti da mi uradi nije bas jeftino svako svoj posao cijeni .





vidim pitas kako od smole cim pitas znaci da neznas radije nemoj nista pokusavat samo ce ti uvjek pucat a sa smolom se radi fino uzmes i sve napravis od trake izljepis oblik trakom i iznutra slazes vlakna i lijepis smolu i ucvrscivac kasnije kad se osusi skines traku a rub ostane u komadu od smole prelaze izmirglas i okitujes i to je to ja sam svoj krpio dok nisam naso orginal al radije to daj plasticaru da uradi ako vec nisi siguran da mozes uspjet to je njemu 10 min posla ja sam citav rub bio od smole napravio
 
Top