Golf IV tdi chip + nos

Golf IV tdi chip + nos

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
pravu i preciznu snagu motora si nitko NIKAD nece znati, jer nema nacina da se TOCNO izmjeri ili proracuna ili testira.

ni jedni valjci nece pokazati isto, ni tocno, niti su to pravi uvjeti mjerenja

procjena na cesti kako auto ide, kad se uzme u obzir tezina auta, pogon i prijenos, bla bla, naravno i dalje je od oka i moze se mozda ocjeniti samo priblizno. sto je uostalom jedino i sto svi hoce, da auto ide onako kako se ocekuje, zar ne? to onda i donosi rezultat

takodjer kad se gradi neki motor moze se priblizno proracunati koliko bi otprilike snage trebao imati, kad se uzmu u obzir sve moguce stavke. naravno, ako nema niti jedan propust u radu (a malo je njih koji ce nesto izvesti bez propusta)

niti je snaga motora fiksna i stalno ista :icon_rolleyes: . pa ponajvise ovisi i ovisit ce o temperaturi zraka vani

kad vam se pocnu savijati klipanjace, razlecati zubcanici u mjenjacu, pucati poluosovine, onda mozda motor proizvodi "dovoljno" snage :D

moze li TDI imati 300ks? moze
 
Član
@GocaS6 Nurijin golf imo je vrijeme 13,7 a kad je stavio nove dizne to jest jace nije vise ni iso na SR a sigurno da ide niskih 13 s tim. Sto se tice kretanja s kolima od 250+ ks to je bez slikova samo gubljenje vremena. Jer ja s mazdom (MPS260ks) 1-4 ne bitno u kojoj sam brzini kad dajem puni gas on slajdra . To je od mene :)
 
Član
eto covjek vam rece iz iskustva ono o cemu sam ja govorio...jos kod Mazde fabricki ima ta kontrola obrtnog momenta...e sad jesil ti huka sta skido, ne znam...: )))

@GocaS6: dobro, do mene je, najjaci je sa 220 KS, al ima sa kontrolom obrtnog momenta, jer ima Challenge verzija za 280 Nm...pa su tu oni nesto petljali...:)
 
Član
pa to ce trajati do kraja godine,bar ja tako predvidjam i onda ce odjednom mazda slabije ici i apetit za snagom ce poceti da raste i onda ce eldar opet poceti razmisljati kako da nagura 300 ks u svoj motor :)

Nikad se mi nemozemo promjeniti mislim na nas ovisnike o snazi motora i adrenalina koji pruza,mozda sad zato sto si "frisak" u braku pa ti sad nije stalo do snage,ali vrlo brzo ces se ti vratiti na cestu,nisi ti jedini koji se ozenio i tako mislio :)
 
Član
:) hehehe ma gasnem ja njega kad sam sam :) a vec mi je malo ovih konja da je jos :) naviko sam se na njih pa imam osjecaj ko da ide slabije :) a u buducnosti vidicemo vidicemo :)
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
pa to ce trajati do kraja godine,bar ja tako predvidjam i onda ce odjednom mazda slabije ici i apetit za snagom ce poceti da raste i onda ce eldar opet poceti razmisljati kako da nagura 300 ks u svoj motor :)

Nikad se mi nemozemo promjeniti mislim na nas ovisnike o snazi motora i adrenalina koji pruza,mozda sad zato sto si "frisak" u braku pa ti sad nije stalo do snage,ali vrlo brzo ces se ti vratiti na cestu,nisi ti jedini koji se ozenio i tako mislio :)


ja vec 8 mjeseci, mozda i jace, nisam osjetio neku pravu snagu, mozes li me shvatiti :D :D
 
Član
HuKa je napisao(la):
@GocaS6 Nurijin golf imo je vrijeme 13,7 a kad je stavio nove dizne to jest jace nije vise ni iso na SR a sigurno da ide niskih 13 s tim. Sto se tice kretanja s kolima od 250+ ks to je bez slikova samo gubljenje vremena. Jer ja s mazdom (MPS260ks) 1-4 ne bitno u kojoj sam brzini kad dajem puni gas on slajdra . To je od mene :)

Gdje je imao vrijeme 13.7 sec? Gdje je to i čime mjereno?

Pustite mi Gerine semafore... :icon_evil:

Sigurno ide niskih 13?? To ti od oka je li?

Mislim smiješni ste mi malo, kao prvo ja poznajem Nuriju osobno, dečko je prva liga, znam da taj Golf ide ko sam đavo i znam koliko je para u njega satrao, ali ta vaša naklapanja koliko ide, koliko bi mogao ići, koliko ima i koliko bi mogao imati konja su presmiješna :icon_rolleyes:
 
Legend
smajke je napisao(la):
Mjerio štopericom...

Mjerio stopericom od mobitela :lol:
Kaze kako ide... wooooos od djamije :lol:

Ja mislim da nema niko duze u povjesti auto trka, da se utrkivao nego Nurija i Huka, bolan ja sam bio svjedok, prebacivali me iz auta u auto, kao na onim WTCC utrkama, kad im stave one hendikep tegove. Covjece sjecam se u Passatu goriva nestane, po cjelu noc.. do sabaha.

A poceli su se trkat neka me isprave ako grjesim 98 godine, Huka vozio Golfa dvicu interkulera, Nurija Mercedesa 190, mozda je cak i prije to bilo.
 
Član
@GocaS6 ti kad si gledo tog golfa i ovaj golf sad su dva razlicita svijeta. al sta se ja imam s tobom natezat.....boli mene k. i za semaforom i za vremenom. Ja znam kako ide a ti mislis da znas...tako da je glupo se raspravljat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top