Golf IV tdi chip + nos

Golf IV tdi chip + nos

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Suvisna su ta prepucavanja.. Respect za Nurijinog golfa, to je tdi, a zna se staje sve postigao.. Takodje i za Hukinu mazdu mps:D I Daki bmw je duplo jaci od mazde, a ne skoro tri puuta:D Samo sto je glupo u najmanju ruku poredit M5 sa mazdom mps. BMW M  je BMW M, prvo to, a drugo 507 + ks vs 260 ks mazde.
To je isto da se sad neki fiat punto turbo iz tz poganja s hukom. Znaci nema sanse logicno.. A to sto pricate mazda se drzala, bezze, jer je M otiso pola magistrale. Stavite i ostala dva klipa nek svijet vidi.. A ne samo onaj jedan gdje je M kocio da nesto kaze nekom  na OMW..
NHF
pozdrav!
 
Član
mala ispravka... cim mi u startu pobjegne 5 duzina ja sam pusto gas posto je veoma glupo bilo i nastavit trku. iz voznje je sasvim druga prica kad ja ne sladram ni malo. Ali opet je to glupo pricat posto duplo ks ima i hvala Bogu da ce bit brzi i to se znalo, ali htio sam da vidim kako ide M5 a najbolje se vidi kad stanes snjim uporedo...neg kad se vozis.
 
Ma sve je moguce kada imas para, volje, zivaca i vremena! O vjeku motora ne zelim raspravljati! Ali brate ne moras da se palis toliko, ako ti mislis da moze a neko drugi ti kaze drugacije, internet pun foruma gdje su radjeni ludi swapovi i prerade masina pa malo istrazuj i gledaj :). Sto se mene tice da hoces odvozit 10.00 da malo promjenimo dosadasnnji Hotin rekord :)
 
Član
Brzina je samo pitanje novca ;)

A to koliko ide ovaj ili onaj rješava samo CRTA sa profesionalnim semaforom ostalo će sve ostati puka naklapanja vas par forumaša... koliko ide Nurijin Golf ne zna ni on sam a kamoli vi sve dok taj Golf ode na neku pravu utrku i izmjeri sebi vrijeme 7-8 puta.... a ne na ove smiješne kupove sa smiješnim semaforima...
 
Član
Kako mozes reci da ni Nurija ne zna koliko mu ide!? Pa covjek je izlazio na razna takmicenja i "nekim" cudom osvajao uvjek prva mjesta! Zato je ovo vec provjereno auto i ide ko ludo! I zato je vlasnik toliko ponosan! :)
 
Član
addo je napisao(la):
Kako mozes reci da ni Nurija ne zna koliko mu ide!? Pa covjek je izlazio na razna takmicenja i "nekim" cudom osvajao uvjek prva mjesta! Zato je ovo vec provjereno auto i ide ko ludo! I zato je vlasnik toliko ponosan! :)

Kako misliš razna? Pa hajde reci ti meni koliko ide taj auto kad je toliko provjereno? Mjereno mislim na pro semaforu?? :icon_rolleyes:
 
Član
HuKa fino rece za snagu koju je imao Golf, i koja je normalna za jedno tunirano auto...
ja kolko znam, bar sto sam procitao, ako grijesim ispravite me, da na prednji pogon ne ide vise od 250 KS (ide vise uz razne kontrole obrtnog momenta na startu, kao sto je kod Mazde 3 MPS), jer se inace pokida sve naprijed na trapu...moze uz pomoc nitra, jer se nitro pali u toku voznje, a ne od 0 km/h...jer kad je vise snage, auto puno proklizuje i nista nisi dobio tim...
 
Član
daki je napisao(la):
Tako da konjske snage ako imas novaca koliko ih ima doticni momak nisu problem. A kao primjer odlican ti dajem Nuriju i njegov TDI. Ovo za koliko je njegovo auto kupljeno je pljacka cista. Ja licno znam koliko je samo placo SINTERA, i svako skidanje mjenjaca da se postavi ustima, svako podesavanje cipa, TURBINE, ugradnja iste kupovina, kupovina NOS sistema, covjece, pa momak nije po 7 dana spavao, hoda po zagrebu ganja kojekakve tipove koji su u to doba bili spremni da to rade na TDI, i sve to odradjeno max kvalitetno, a sjecam se i danas prica dusmana koji su govorili kako ce se razletit motor za 10 dana, prodje od tad i tri godine a Golf u punoj snazi, jaci nego ikada....

Iskreno ja sam se iznenadila kad sam procitala u temi o predstavljanjima da je golf placen samo 25 000 :icon_eek: Taj golf vrijedi mnogo mnogo vise, i siguran sam da ima ljudi koji su spremni bili da ga vise plate (ovdje prozivam sebe :icon_smile:)! Ja od svog golfa necu ni pokusavati nesto napraviti, mozda samo chip kasnije, jer je najisplatnije uzeti gotov proizvod ocigledno!
 
Član
ja cu nadodati da snaga (nebitno KS ili NM) na prednjim kotacima ne igra bitnu ulogu na 402 metra kada je u pitanju prednja vuca i brojke preko 300+ KS... !!!!!!!!!!!
bitnija i najbitnija stvar u cijeloj toj igri jeste iskoristivost te snage... predpostavljam da puno clanova nije vozilo auto s prednjom vucom koje ima preko 250 KS... ja preko nisam., a mogu samo zamisliti... prednja vuca u normalnoj voznji, pravih 250KS i cca 400 Nm vrti tockove u trecoj bez puno muke... sada zamislite 300+ KS i preko 500 Nm na trci....
 
Član
e pa o tome ja upravo i pricam...
to je recimo bio problem Alfe 156 GTA, jer je bila zamisljena i pravljena samo sa prednjim pogonom, pa je imala "samo" 250 KS, dok je konkurencija imala 300+ KS...
prvi koji su vise stavili, su Cooper Works u Minija, oko 260+ KS, i uradili kontrolu obrtnog momentima pri kretanju...
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
e pa o tome ja upravo i pricam...
to je recimo bio problem Alfe 156 GTA, jer je bila zamisljena i pravljena samo sa prednjim pogonom, pa je imala "samo" 250 KS, dok je konkurencija imala 300+ KS...
prvi koji su vise stavili, su Cooper Works u Minija, oko 260+ KS, i uradili kontrolu obrtnog momentima pri kretanju...

Da, samo što Cooper Works Mini ima 211 ks...

Posted by tepSIJA - Today 12:55 AM
ja cu nadodati da snaga (nebitno KS ili NM) na prednjim kotacima ne igra bitnu ulogu na 402 metra kada je u pitanju prednja vuca i brojke preko 300+ KS... !!!!!!!!!!!
bitnija i najbitnija stvar u cijeloj toj igri jeste iskoristivost te snage... predpostavljam da puno clanova nije vozilo auto s prednjom vucom koje ima preko 250 KS... ja preko nisam., a mogu samo zamisliti... prednja vuca u normalnoj voznji, pravih 250KS i cca 400 Nm vrti tockove u trecoj bez puno muke... sada zamislite 300+ KS i preko 500 Nm na trci....

Pa ja recimo jesam Kadetta našeg Mrvice mislim da se snaga kreće oko 280-290 ks bez nitra i iznenađujuće malo proklizava sa novim 888 doduše ali ipak...
 
Član
gaga je napisao(la):
a sta je ovo??
http://www.myvideo.de/watch/112444/Der_Renner_2_von_www_vw_cult_de


sve se moze kad se hoce ;)



:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: REnnER :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top