Golf III by rale_cazin

Golf III by rale_cazin

Član
Ma ista stvar je u konacnici, nije to bitno uopce. Nego je obicna jednostavnija, na digiralnoj ima dosta senzora koji upravljaju klapnama i koji drze temperaturu. Sad da li ih je tesko pronaci ili nije to ne znam.
Ja sam samo rekao da mu je dobra i obicna mu je ona skupa posto vidim da je se puno izvalio i za motor i sve.
Ali do sad je ganjo ful tako da mislim da ce i digi upast :D:D
Plus to Muza sto govoris da ima auto mode isto mozes postici okretanjem srednjeg koluta i tako ce ti se odrzavat temperatura. Obicna ima i otvaranje i zatvaranje zraka tako da je sve ostalo pitanje full-a.
Prednost obicne je sto mozes zimi normalno rukovati sa grijanjem bez da je palis. Manje klime manje goriva.
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma ista stvar je u konacnici, nije to bitno uopce. Nego je obicna jednostavnija, na digiralnoj ima dosta senzora koji upravljaju klapnama i koji drze temperaturu. Sad da li ih je tesko pronaci ili nije to ne znam.
Ja sam samo rekao da mu je dobra i obicna mu je ona skupa posto vidim da je se puno izvalio i za motor i sve.
Ali do sad je ganjo ful tako da mislim da ce i digi upast :D:D
Plus to Muza sto govoris da ima auto mode isto mozes postici okretanjem srednjeg koluta i tako ce ti se odrzavat temperatura. Obicna ima i otvaranje i zatvaranje zraka tako da je sve ostalo pitanje full-a.
Prednost obicne je sto mozes zimi normalno rukovati sa grijanjem bez da je palis. Manje klime manje goriva.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ništa nije tačno što je čovjek napisao, nemoj da te buni.;)
 
evo danas je zavrseno reci cemo sve na autu, jos mi ima stici motor sa 3 zice od propelera da ga namontiram i to je to.
nocas je upaljen 10 min odradio ispocetka su se culi ventili i ruzno je radio s obzirom da je stojao i dok je odradio mali i temp se digla na 80 umirio se sto se lupkanja tice ali jos uvjek nemirno obrtaji rade.
jos moram usuti novo ulje i filtere i pustiti ga da odradi sat vremena da se sve vrati na svoje.
e sad nebi to bilo to kad nesto nebi zezalo, naime od stojanja je pumpa koja mi je stigla sa vr-om crkla ne zeli da radi, kako je bila identicna potopna kao i moja samo sto je moja imala 4 elektronske dizne ova 6 al mislim da je pritisak tu negdje ubacili smo nju i upali auto bez problema za sad samo ako nebi zezala pod opterecenjem.

i moram dodati jos da je zvuk na auspuhu prejak na leru kamo li u trazi i voznji moram sutra ici kupiti jos jedan srednji lonac i ubaciti. jer ovako imam samo supalj katalizator, srednji protocni i zadnji remus lonac koji je isto protocan

evo ga sad provjerena informacija vr pumpa je na 4 bara moja 3...
sutra narucivanje nove pumpe
 
rale_cazin je napisao(la):
Pumpa goriva za vr6 270km nova :((((((((( ovo vise nije fer

Ja sam svoju za 16v platio 350:123:

To je ono sto sam ti ja govorio kolega...za swap se uzima kompletno auto...sitnice ubijaju dzep:D
 
dzinn16v je napisao(la):
rale_cazin je napisao(la):
Pumpa goriva za vr6 270km nova :((((((((( ovo vise nije fer

Ja sam svoju za 16v platio 350:123:

To je ono sto sam ti ja govorio kolega...za swap se uzima kompletno auto...sitnice ubijaju dzep:D

druze ja sam pumpu dobio od vr-a ali je izgleda kako je stojala nesto se sjeblo, rastavio sam je motor vrti kad ga spojis i lopati ce vrte ali ne baca gorivo kad kopletiras? moze li se to kako preparirati?
 
E ovako danas smo skontali da je na instalaciji moje pumpe kontra + i - i okrenuli smo zice i pumpa radi normalno, samo sto na motoru nije bilo povrata znaci slab pritisak i auto je trokiralo, onda smo skinuli poklopc i upalili pumpu i na ovu rupu koju sam uslikao sprica gorivo? jel to treba zacepiti ili?

10wk8jn.jpg
 
Član
Dobro, moze se postaviti, jer ova pumpa sa kucitem polovna se moze naci za 70KM i dobre su, ostavis svoju potopnu samo spustis crijevo od potopne do ove velike da doprema gorivo, fiksiras je ispor rezervoara i to je to!
 
Top