Golf GTI 1.8T

Golf GTI 1.8T

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AGU motor ima K03 turbinu.... ja imam K03S turbo ovdje negdje, malo je veca nego K03...perfektno stanje, mozes je dobiti za male pare ;)

AGU glava motora je drugacija nego na novijim 1.8T motorima, ventili su puno veci, gas je normalni sa sajlom dok je na novijim 1.8t motorima gas elektronski... klipnjace i klipove povezuje 20mm pin umjesto 19mm koji je na novijim motorima... mislim da su klipnjace malo jace zbog toga.

Jedini hendikep AGU motorima je to sto nemaju wideband O2 senzor i ECU kompjuter im je opremljen sa vrlo malo memorije sto dodatno otezava programiranje.
 
Član
Zbog nedostatka wideband O2 senzora, map senzora i ostalog, AGU motor je prava nocna mora za tuniranje. Nije nemoguce ali tune nikada nije flexibilan. Napravis tune negdje u zimu, izvuces maximalnu snagu a onda negdje na ljetu kad sprzi 40C jednostavno rikne motor, dok je na novijim motorima ovaj problem prevazidjen raznim senzorima i ECU se moze sam tunirati do neke mjere.
 
Član
orienz je napisao(la):
Zbog nedostatka wideband O2 senzora, map senzora i ostalog, AGU motor je prava nocna mora za tuniranje. Nije nemoguce ali tune nikada nije flexibilan. Napravis tune negdje u zimu, izvuces maximalnu snagu a onda negdje na ljetu kad sprzi 40C jednostavno rikne motor, dok je na novijim motorima ovaj problem prevazidjen raznim senzorima i ECU se moze sam tunirati do neke mjere.

prijatelju pricas gluposti,taj motor je najbolji za tuning zbog same glave motora a i ostaloga ja imam na tom motoru preko 300 konja pa znam o cemu pricam.
 
Član
Pa glava motora je sve sto je dobro na tom motoru, ja ti kazem zato sto sam ih otvorio na desetine vec. Imam druga u Danskoj sa AGU motorom i GT28RS turbinom i moj Golf isto ima GT28RS turbinu, potpuno isti hardver ali ja pravim preko 30 ks vise od njega i ako on ima glavu motora sa mnogo vecim ventilima, razlog je ovaj gore sto sam ti vec napisao :)

Perfect match bi bio glava motora sa AGU/AEB na noviji 1.8T motor ili konvertirati AGU/AEB na wideband senzor i noviji ECU....ili standalone.
 
Početnik
orienz je napisao(la):
Zbog nedostatka wideband O2 senzora, map senzora i ostalog, AGU motor je prava nocna mora za tuniranje. Nije nemoguce ali tune nikada nije flexibilan. Napravis tune negdje u zimu, izvuces maximalnu snagu a onda negdje na ljetu kad sprzi 40C jednostavno rikne motor, dok je na novijim motorima ovaj problem prevazidjen raznim senzorima i ECU se moze sam tunirati do neke mjere.
ti si definitivno upravu sto se tice tih stvari. zimi auto leti imam po mjerenju na svim testovima po 1,5 sekundi bolje rezultate nedgdje cistim 15%, a ljeti ne moze da makne. ljeti skoro kao da nema turba jer nema on velik tlak ono 0,6 za razliku na tvoj 1,4 bara.

jukaa3 je napisao(la):
orienz je napisao(la):
Zbog nedostatka wideband O2 senzora, map senzora i ostalog, AGU motor je prava nocna mora za tuniranje. Nije nemoguce ali tune nikada nije flexibilan. Napravis tune negdje u zimu, izvuces maximalnu snagu a onda negdje na ljetu kad sprzi 40C jednostavno rikne motor, dok je na novijim motorima ovaj problem prevazidjen raznim senzorima i ECU se moze sam tunirati do neke mjere.

prijatelju pricas gluposti,taj motor je najbolji za tuning zbog same glave motora a i ostaloga ja imam na tom motoru preko 300 konja pa znam o cemu pricam.
""""jukaa3""" druze moze ikako malo objasnjenje i lista sta si radio na masini koje izmjene, koje tacno dijelove si mjenjo od koje proizvodjaca itd.
hvala
 
Član
moze,ovako prvo turbina od audija rs6,dizne 400cc,pumpa goriva audi rs2 regulator 4bara,sportske bregaste,veliki intercooler,druga ispusna grana,ispuh povecan na fi 72mm s protocnim loncem bez katalizatora,kn filter.auto na 1.3bara stalnog pritiska razvija nesto manje od 300 konja,a na 1,5bara preko 300 konja.
 
Član
ta ispusna grana neke kucne izrade? i preko 300 konja sa k04 turbinom...jel imas dyno papire? to mi je nesto totalno cudno :) K04 turbine su totalno male..jedino ako si stavio 2 he he :)

GT28RS vs K04
GT28RS.jpg


rs6-3.jpg
 
Član
da imam,jeste tvoja turbina veca ali moram imati 315 konja kad mi turbina puse u overbustu preko 1.6 bara i drzi stalni pritisak 1.5 bara imao sam ja i vecu turbinu od rs2 ali sam je prodao jel bi imao veliku turbo rupu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top