Golf 5 trza u leru!

Golf 5 trza u leru!

Početnik
Plivajuci zamajac nije nikakva fabricka greska, brate, nego ljudi ne znaju voziti ;)
Zbog toga sto to koliko ce trajati novi set zavisi samo od nacina voznje auta je razlog sto niko nece dati garanciju, pa i tu garanciju koju daje ovlasteni slobodno zaboravite, nego treba gledat da se prodje jeftinije... ;)
 
Član
Zasto nebi bilo uredu:icon_question: pa nije neka jeftinoca od 200-300km pa da kazes uff ovo je loseg kvaliteta , ako daje garanciju na taj dio onda je to dobro
 
Član
ja bi prije reko da je neki od nosaca motora a ne plivajuci zamajac da je kvacilo onda bi poskakvio pri kretanju ja bi reko nosac jer kolega ima audija a4 2002 isto mu se to desavalo kad auto radi na leru buklvano je poskakivalo ko vibr masina za plocu nosac mu je bio otiso i sad je uredu sve pregledaj nosace :icon_rolleyes:
 
Muminovic je vjerovatno jedan od najboljih automehanicara u BIH, ali i sire. Veoma ljubazan, komunikativan i strucan. Zamjenio sam kod njega plutajuci zamajac, korpu, lamelu i druk lager + je pregledao motor (gratis) i namjestio par stvari preko laptopa (paljenje svjetala automatski i promijenio jezik board kompjutera). Sve me je izaslo 1200 km sa rukama.

P.S. Dijelove uzima od Nipexa (ovlastenog VW koncesionara za TK).
 
Član
Oggy je napisao(la):
Plivajuci zamajac nije nikakva fabricka greska, brate, nego ljudi ne znaju voziti ;)

Jest greška u smislu da prave slabije mjenjače, pa dio opterećenja prima zamajac...predviđen da se mijenja po veoma ugodnim cijenama i materijala i ruku...samo da više zarade u postprodaji, tj. servisiranju...ali to je normalno kod svih i može se donekle produžiti trajanje zamajca odgovarajućom vožnjom...ne davati jake gasove na malim obrtajima...
 
Član
Sve je to napravljeno da bi se zaradile pare i zato su nova auta smece zivo, sve je pravljeno da se mijenja i da ne moze da traje, od zamajaca, dizni, turbina, tandem pumpi, trapova, onda dodavaju kojekakva ramena i kugle nepotrebne na trapove i izmisljaju neke trapove da bi i to odlazilo i da bi se imalo sta mijenjati i masno naplatiti. U poredjenju sa starim autima koja su pravljena da idu i prelaze kilometre ova nova su pravljena da nista ne mozes sam, pod sam mislim neko ko imalo zna oko auta a nema garaze, da uradi nego mora u servis da ga oderu. Pa VW na passatu 5+ je cak zadnje sijalice napravio da ne pasu obicne ove nego onaj pipak pomakao malo i tu istu sijalicu naplacivaju 5km, bezobrazluk zivi, a obicna takva ista samo jedan pipak nije na istom mijestu kosta pola marke (ista snaga sijalica i sve). I ljudi se snasli :D otlinu onaj pipak na obicnoj sijalici i ubace je i cak duze traje od ove njihove ORIGINALNE :D Bosanac sve napravi i prepravi :lol:
 
Član
i kod mene je otiso zamajac al na golf 4 85kw 6 stepeni mjenjac inace golf je preso 200k meni se cuje da klepne nesto prilikom dodavanja gasa i kada saltam.I odem do ovlastenog servisa u Bl vidovic da se raspitam koliko to kosta zamajac sam 1300km lamela 350km i druk lezaj 150km ali njihov majstor mi je reko da nema potrebe da menjam dok skroz ne ode to kaze auto ce samo stati nece se vise moci voziti ni saltati brzine tako da necu jos menjati.
 
Član
Ja stvarno ne znam šta ste navalili sa tim zamajcem, kad čovjeku trza u leru (nepravilan rad motora). Isti sam ja problem nedavno postavio za Golfa 3. To najviše liči na dizne, pumpu, ili ovi senzori što su navedeni. I ima li svaka petica plivajući? Čovjek je napisao da auto ima 90ks, pa da li ga uopšte ima?
 
Član
mara- je napisao(la):
Ja stvarno ne znam šta ste navalili sa tim zamajcem, kad čovjeku trza u leru (nepravilan rad motora). Isti sam ja problem nedavno postavio za Golfa 3. To najviše liči na dizne, pumpu, ili ovi senzori što su navedeni. I ima li svaka petica plivajući? Čovjek je napisao da auto ima 90ks, pa da li ga uopšte ima?

De procitaj koji post prije nego krenes s paljbom, covjek napravio auto, post na prethodnoj stranici....
 
Član
Čitao sam sve, ali nekako preskočih taj post. Ajd nek je napravljeno, mada mi čudno što se ovo manifestovalo samo na leru. Jaranu mi je isto otišao plivajući, al na Fiat Marea, i na leru ništa, ali kad kreće trese užasno.
 
Član
Ima 1000%. 99 godište, JTD motor 105ks common-rail. Čovjek mjenjao set kvačila i vidjeli su da ga ima. Ali ovo mu je kasnije otišlo i nema trenutno love da zamjeni.
 
Član
Ispricavam se, jebiga napisao ne znajuci koji je motor, ne znam zasto se nisam uopste sjetio JTDa......da on ima DMF ;)
 
Dijelovi u ovom golfu 5 i golfu 3 kojeg sam prije imao su razlika nebo i zemlja. Novija vozila stvarno imaju sve losije dijelove, ne bili se prije pokvarili, da bi ih morao mijenjati. Jer pravi nacin zarade auto proizvodjaca su ustvari zamjenski djelovi, ali to je ujedno i zarada za auto salone i servise + radni sat koji naplacuju.

Sto se tice mog golfa, ja sam kod muminovica u srebreniku ustedio 600-700 km, koje bi dao da sam mjenjao plivajuci u ovlastenom servisu. Dijelovi su isti, jer je muminovic narucio dijelove iz Nipexa (ovlastenog VW distributera i servisera za TK). Te dijelove je dovezao momak iz Nipexa, sluzbenim autom, odmah su placeni, te je te dijelove muminovic samo ugradio. Garanciju na djelove nisam dobio, zato sto nisu postavljeni od strane Nipexovih majstora (inace garancija je oko 6 mjeseci).
 
Član
Ma taj plivajući je baš skup. Moj Pežo koji sam tek kupio je sada na 162 000. Nije mu nikako mjenjan ni set kvačila ni plivajući, i nadam se da će izdržati još neko vrijeme (a trenutno nema znakova da je pri kraju), jer se nema para, a vrijeme mi za veliki servis. A nisam znao da ga svaki Golf ima, kod HDI od 90 ks ga nemaju a jači imaju.
 
Top