Golf 5 trza u leru!

Golf 5 trza u leru!

Pozz...
Imam VW Golf V 1.9 TDI, 2007 god., 90 KS. Presao 130.000 km, raden veliki servis u ovlastenomservisu na 120.000 km! Kupio ga iz uvoza iz Belgije! Vozim ga oko 10 mjeseci, ali neki dan pojavio mi se problem. Naime, kad se auto ugrije nakon predenih 10 ili 20 km, kada stanem sa autom, auto se pocne lagano trzati i to kada je u leru. Znaci samo kada je auto ugrijan, a kada je tek upaljen onda ne trza! Prilikom voznje nema nikakvog trzanja ili nekih drugih problema! Dogovorio sam termin u servisu u srijedu, ali me zanima i misljenje eksperata sa foruma, sta bi mogao biti problem?
 
Član
nazalost mislim da je i kod tebe plivajuci zamajac


probaj kad je na leru i kad je "vruc", malo al samo malo podici obrtaje (50-100rpm) i onda ne trese ???
aj provjeri pa javi


takvi su meni bili simptomi na plivajuci zamajac
 
miki321oc je napisao(la):
nazalost mislim da je i kod tebe plivajuci zamajac


probaj kad je na leru i kad je "vruc", malo al samo malo podici obrtaje (50-100rpm) i onda ne trese ???
aj provjeri pa javi


takvi su meni bili simptomi na plivajuci zamajac

Sutra cu provjeriti, pa cu ti javiti!
Hvala!

Lexillium je napisao(la):
Auto se počne lagano trzati?:icon_eek:

Hocu da kazem da se ne trese ko kamion, nego vrlo slabi trzaji.
 
Član
A to znači...a kad krećeš jel treska malo? Nekih čudnih simptoma na kvačilu osjetiš li?

I ja mislim da je zamajac...2 milje u ovlaštenom servisu:icon_confused:
 
Lexillium je napisao(la):
A to znači...a kad krećeš jel treska malo? Nekih čudnih simptoma na kvačilu osjetiš li?

I ja mislim da je zamajac...2 milje u ovlaštenom servisu:icon_confused:

Kad ubacim u brzinu i krenem trzanje prestaje, samo kad stojim u leru. Ma i ja se bojim da ce biti zamajac!
 
Član
FastDriver je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
A to znači...a kad krećeš jel treska malo? Nekih čudnih simptoma na kvačilu osjetiš li?

I ja mislim da je zamajac...2 milje u ovlaštenom servisu:icon_confused:

Kad ubacim u brzinu i krenem trzanje prestaje, samo kad stojim u leru. Ma i ja se bojim da ce biti zamajac!


Zamajac 90%...a nije trzanje nego treskanje ali vjerovatno se nisi dobro izrazio:))

Ne znam odakle si ako si iz SA imam ti ja set kvačila kompletan pravo jefitno SACHS ...da bezveze te ne ogule u ovlaštenom servisu
 
Lexillium je napisao(la):
FastDriver je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
A to znači...a kad krećeš jel treska malo? Nekih čudnih simptoma na kvačilu osjetiš li?

I ja mislim da je zamajac...2 milje u ovlaštenom servisu:icon_confused:

Kad ubacim u brzinu i krenem trzanje prestaje, samo kad stojim u leru. Ma i ja se bojim da ce biti zamajac!


Zamajac 90%...a nije trzanje nego treskanje ali vjerovatno se nisi dobro izrazio:))

Ne znam odakle si ako si iz SA imam ti ja set kvačila kompletan pravo jefitno SACHS ...da bezveze te ne ogule u ovlaštenom servisu

Ja sam iz Tuzle, pa sam narucio termin u srijedu u Nipexu (VW servis), pa da vidim sta ce mi reci i cijene! Pa cu da javim njihovu dijagnozu!
 
Član
Lexillium je napisao(la):
A to znači...a kad krećeš jel treska malo? Nekih čudnih simptoma na kvačilu osjetiš li?

I ja mislim da je zamajac...2 milje u ovlaštenom servisu:icon_confused:

a sta je problem kada trese pri kretanju? meni se desava to isto golf 5, ali nema nikakvih zvukova na leru i sl...
 
Član
nije nejmu ni set kvacila ni zamajac, niste skontali momka, njemu se vruc motor stresa na stangasu, cim doda gas toga nema...btw nemoj da te vozaju samo 2 stvari senzor bregaste ili senzor radilice... ako je taj simptom kao sto sam ja shvatio..
 
kod mene zna nekada trzati(primjetio sam u drugoj brzini samo,mozda jer tu najcesce koristim kada idem ulicom) ali samo na oko 1800-2000 obrtaja,dali je moguce da je do zamajca,ili je turbina prljava,sta ako jeste zamajac..dali ce mi zakovati mjenjac ili nesto drugo opasno u voznji??koja je krajnja granica do kada bi trebao promijeniti to(nebi da mijenjam odma ako je samo neki "pocetak" simptoma,jer meni ne smeta uopste,niti mi trese nesto posebno pa nebi ni mijenjao dok mi nepocne piciti po zivcima ili ometati me u voznji...)

hvala,i sorry na ubacivanju u temu prijatelju ali usput da upitam kada vec ima tema...
 
almyr je napisao(la):
nije nejmu ni set kvacila ni zamajac, niste skontali momka, njemu se vruc motor stresa na stangasu, cim doda gas toga nema...btw nemoj da te vozaju samo 2 stvari senzor bregaste ili senzor radilice... ako je taj simptom kao sto sam ja shvatio..

Ovo si dobro rekao, znaci kada je auto vruc i kada stoji u leru, tada se osjete trzaji! I sto ti kazes cim dodam gas, trzaji prestaju i auto radi normalno. Znaci u bilokojoj brzini auto radi normalno.
 
Član
Pa upravo to,čim dodaš gas trzaji prestaju...Da se trzaji javljaju dok dodaješ gas ili ubrzavaš e onda bi bio neki drugi dio defektan a ne zamajac...
 
Top