Golf 5 trza u leru!

Golf 5 trza u leru!

E sad me interesuje, koliko jos dugo ja mogu voziti auto sa pokvarenim plutajucim zamajcem? I ako budem dalje vozio, rizikujem li jos vecu stetu?
 
Član
FastDriver je napisao(la):
E sad me interesuje, koliko jos dugo ja mogu voziti auto sa pokvarenim plutajucim zamajcem? I ako budem dalje vozio, rizikujem li jos vecu stetu?

Sve u zavisnosti koliko je prolupao,ali ja ti ne bih preporučivao da vozis sa njim defektnim,jer znalo se desavati da se otkine i da probije blok motora i napravi jos vecu havariju...
 
Član
sve zavisi, mislim da ga smijes voziti dok u voznji na konstantnom gasu ne krene trazati ( to ti je u narednih 10-20 000 )

cim krene u voznji onda na servis


a dok je taj jos stari zamajac izbjegavaj naglo kretanje i naglo ubrzavanje
 
Član
da je zamajac on bi tresao konstantno... isto se meni desava sa PASSATOM samo sto kod mene trese dok se ne ugrije...
Na elektronici nam je izbacio greske na drugoj i cetvrtoj dizni... sad cekam dizne, auto pod garancijom...

@nermin suljagic a to na 2000rpm kad vozis, meni se sa Golfom IV isto desavalo, elenejse nije bio zamajac, nije bio nosac motora, nisu bile dizne...nego nije valjala smjesa goriva i sta ja znam cega bas na tim obrtajima tako da se auto lagano treslo tako da sam otisao u KOMEL jer sam radio OCT mapu na Golfu, tek kad su oni to ispeglali auto se prestalo tresti na tim obrtajima... da nije neko cackao po ECU jel auto mapirano???
 
Član
kada je hladan motor
malo ECU podigne obrtaje dok radi na leru i to malo je dovoljno da se ne primjeti luft u zamajcu



nek proba kad je vruc motor samo malo da obrtaje podigne ( 50-100rpm) i ako prestane tresti sigurno je zamajac
 
sve zavisi u kojem ti je stanju zamajac ako je zamajac jbg evo ja vozim vec dugo a zabajac bas samara ko lud a ja ga bas trzam i sve sad osjecam da mi se sam teze salta u drugu ili u rikverc nece da udje od prve moja preporuka je da se zamijene
 
Član
Kod mene je isto zamajac u ku**u.. Izgleda na svim peticama odlazi redovno.. Kod mene trza samo kad pustam kvacilo i krecem, ne osjetim nikakve druge simptome..

Sta je najgore sto se moze desiti ako zamajac pukne u voznji...

BTW

Provjeravao sam, u ovlastenom traze 1700 Km za popravak, a u (ne)ovalastenom 1000 :) .. Ima neki tip na ulazu u Srebrenik, svi kazu da odlicno radi..
Ja ako budem mjenjao, cisto sumnjam da cu u ovlasteni, velika je usteda ovako...
 
MrShadow je napisao(la):
Kod mene je isto zamajac u ku**u.. Izgleda na svim peticama odlazi redovno.. Kod mene trza samo kad pustam kvacilo i krecem, ne osjetim nikakve druge simptome..

Sta je najgore sto se moze desiti ako zamajac pukne u voznji...

BTW

Provjeravao sam, u ovlastenom traze 1700 Km za popravak, a u (ne)ovalastenom 1000 :) .. Ima neki tip na ulazu u Srebrenik, svi kazu da odlicno radi..
Ja ako budem mjenjao, cisto sumnjam da cu u ovlasteni, velika je usteda ovako...

E care znas li mozda br. mobitela ili kako se taj covjek u Srebreniku zove? Jer evo danas sam bio u Nipexu, kazu da mi je otisao plivajući zamajac te da sve kosta oko 1700-1800 maraka.
 
Član
MrShadow je napisao(la):
Kod mene je isto zamajac u ku**u.. Izgleda na svim peticama odlazi redovno.. Kod mene trza samo kad pustam kvacilo i krecem, ne osjetim nikakve druge simptome..

Sta je najgore sto se moze desiti ako zamajac pukne u voznji...

BTW

Provjeravao sam, u ovlastenom traze 1700 Km za popravak, a u (ne)ovalastenom 1000 :) .. Ima neki tip na ulazu u Srebrenik, svi kazu da odlicno radi..
Ja ako budem mjenjao, cisto sumnjam da cu u ovlasteni, velika je usteda ovako...

najgore sto se moze desiti je da se raspadne i unisti mjenjac.....tj kad se raspadne nije dobro...zato se i mjenja cim se prvi simptomi jave....komplet sa lamelom ovdje izađe oko 600eur za 1.9TDi 105....uglavnom ne prelaze vise od 150.000km
 
Član
Otprilike im je 120 000 vijek trajanja, al sam citao da su se znali raspadati i na 30 000 :).... Kod mene se sada an 91 000 osjeti trzanje samo kad krecem, mjenjac klizi cim ga prstom gurnem, nema nikakvog zapinjanja isl...ali vjerujem da ce se u narednih 10-tak hiljada poceti sve vise i vise primjecivati.. Ja cuvam auto jbg, pa se nadam da nista nece zesce biti..

Inace mislim da nema potrebe mjenjati dok se ne pocne cuti da lupa pod haubom nesto kad je auto u leru i dok ne pocne trzati u voznji...

@FastDriver... Br je: +38735644893.. Autoservis Muminovic..

Za ovog covjeka sam cuo mnogo puta, u pozitivnom kontekstu naravno, odrzava tip sva nova vozila, imam prijatelja koji E klasu kod njega odrzava godinama.. Vidi se da je stari majstor i da zna o cemu prica..
Vjerujem da ima i neko s ovog foruma ko zna o kome se radi.
 
MrShadow je napisao(la):
@FastDriver... Br je: +38735644893.. Autoservis Muminovic..

Za ovog covjeka sam cuo mnogo puta, u pozitivnom kontekstu naravno, odrzava tip sva nova vozila, imam prijatelja koji E klasu kod njega odrzava godinama.. Vidi se da je stari majstor i da zna o cemu prica..
Vjerujem da ima i neko s ovog foruma ko zna o kome se radi.

E, hvala puno, bas cu ga nazvati da vidim sta on kaze i da vidim za lovu!
 
Top