Golf 5 trza u leru!

Golf 5 trza u leru!

Član
RS TURBO je napisao(la):
Sve je to napravljeno da bi se zaradile pare i zato su nova auta smece zivo, sve je pravljeno da se mijenja i da ne moze da traje, od zamajaca, dizni, turbina, tandem pumpi, trapova, onda dodavaju kojekakva ramena i kugle nepotrebne na trapove i izmisljaju neke trapove da bi i to odlazilo i da bi se imalo sta mijenjati i masno naplatiti. U poredjenju sa starim autima koja su pravljena da idu i prelaze kilometre ova nova su pravljena da nista ne mozes sam, pod sam mislim neko ko imalo zna oko auta a nema garaze, da uradi nego mora u servis da ga oderu. Pa VW na passatu 5+ je cak zadnje sijalice napravio da ne pasu obicne ove nego onaj pipak pomakao malo i tu istu sijalicu naplacivaju 5km, bezobrazluk zivi, a obicna takva ista samo jedan pipak nije na istom mijestu kosta pola marke (ista snaga sijalica i sve). I ljudi se snasli :D otlinu onaj pipak na obicnoj sijalici i ubace je i cak duze traje od ove njihove ORIGINALNE :D Bosanac sve napravi i prepravi :lol:
Potpis tako je sa svime sijalice rok trajanja 1000sati.sad se auta prave da traju 3-5 godina i to je to;)
 
Član
Slažem se i ja sa tim za djelove, ali da se auta prave da traju samo 3 godine? Pa garancija je minimalno 4 godine, kod nekih i više, npr. Kia daje 7. Svako auto može prilično potrajati uz kvalitetno održavanje.
 
Član
Jeste garancija 4 godine ili cak 7 godina ILI predjenih 150 000km koje vecina ljudi napravi za 2-3 ili 4 godine i uz naravno njihove pravilnike o servisiranju i samo jedno propustis sto su naveli i propadne ti garancija :D Najmeste oni sve da taman traje dok je garancije, sve je to dobro proracunato i kad izadje i ne prodje malo i eto ga pocinje rupa bez dna :D poslovni ljudi koji posluju autom predju tu kilometrazu za godinu dana :cool:


:icon_exclaim:
 
Član
Pozdrav svima,

Prije nekoliko dana sam bio na malom servisu Audi A3 1.9 TDI 8P (model 2005), i usput su mi zamijenili jos neke dodatne stvari:
- Nosac motora guma metal gornji 1K0199868A
- Nosac motora na pr. mostu donji 1K0199867A
- Nosac mjenjaca 1k0199855B
- Dihtung Tandem pumpe 038145215
- plus neki manji dijelovi

Medjutim, sada kada izbacim auto iz brzine, npr. na semaforima, auto mi pocne lagano da se trese, nije nista pretjerano, ali ovo do sada nisam primjecivao. Dok je u nekoj brzini nema pomenutih problema, naravno uz drzanje kvacila.

Da li je neki od gore pomenutih dijelova mogao da prouzorkuju ovaj problem, da je pogresno zamijenjen, nedovoljno pricvrscen ili slicno?

Hvala puno!
 
nike_tz je napisao(la):
Pozdrav svima,

Prije nekoliko dana sam bio na malom servisu Audi A3 1.9 TDI 8P (model 2005), i usput su mi zamijenili jos neke dodatne stvari:
- Nosac motora guma metal gornji 1K0199868A
- Nosac motora na pr. mostu donji 1K0199867A
- Nosac mjenjaca 1k0199855B
- Dihtung Tandem pumpe 038145215
- plus neki manji dijelovi

Medjutim, sada kada izbacim auto iz brzine, npr. na semaforima, auto mi pocne lagano da se trese, nije nista pretjerano, ali ovo do sada nisam primjecivao. Dok je u nekoj brzini nema pomenutih problema, naravno uz drzanje kvacila.

Da li je neki od gore pomenutih dijelova mogao da prouzorkuju ovaj problem, da je pogresno zamijenjen, nedovoljno pricvrscen ili slicno?

Hvala puno!

desava se, otidji ponovo nek' ti sve prekontrolisu jel stegnuto kako treba ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
nike_tz je napisao(la):
Pozdrav svima,

Prije nekoliko dana sam bio na malom servisu Audi A3 1.9 TDI 8P (model 2005), i usput su mi zamijenili jos neke dodatne stvari:
- Nosac motora guma metal gornji 1K0199868A
- Nosac motora na pr. mostu donji 1K0199867A
- Nosac mjenjaca 1k0199855B
- Dihtung Tandem pumpe 038145215
- plus neki manji dijelovi

Medjutim, sada kada izbacim auto iz brzine, npr. na semaforima, auto mi pocne lagano da se trese, nije nista pretjerano, ali ovo do sada nisam primjecivao. Dok je u nekoj brzini nema pomenutih problema, naravno uz drzanje kvacila.

Da li je neki od gore pomenutih dijelova mogao da prouzorkuju ovaj problem, da je pogresno zamijenjen, nedovoljno pricvrscen ili slicno?

Hvala puno!

desava se, otidji ponovo nek' ti sve prekontrolisu jel stegnuto kako treba ;)

Valja mi otici, moram sutra odmah....
A trese se nije bitno jel ubacen u brzinu ili ne, cak i dok vozim konstantnom brzinom mozda osjetim slicne simptome (kao neke oscilacije/talasanja), maloprije sam bas testirao.

Cak mi se cini da i na kocenju ima simptoma.

Nemam problema sa ubacivanjem u bilo koju brzinu, a takodje ni pri dodavanju gasa u bilo kojem opsegu okretaja motora.
 
FastDriver je napisao(la):
almyr je napisao(la):
nije nejmu ni set kvacila ni zamajac, niste skontali momka, njemu se vruc motor stresa na stangasu, cim doda gas toga nema...btw nemoj da te vozaju samo 2 stvari senzor bregaste ili senzor radilice... ako je taj simptom kao sto sam ja shvatio..

Ovo si dobro rekao, znaci kada je auto vruc i kada stoji u leru, tada se osjete trzaji! I sto ti kazes cim dodam gas, trzaji prestaju i auto radi normalno. Znaci u bilokojoj brzini auto radi normalno.

to isto kod mene na golfu 4 kad stanem na semaforima ili bilo gdje radi normalno sve i samo osjetim malo ko da se pomjeri motor ili zadrhti kad mu trunku gasa danem i tako drzim nista onda nema da se cuje u voznji tog mi nema odprilike meni jedan majstor samo govorio da mi je senzor na bregastoj se upalio kad sam spajo davno na diagnostiku i nisam to nista diro
 
Član
UPDATE:

Bio sam u servisu, posto sam radio kod njih ove zadnje popravke, i kazu da je vjerovatno zamajac malo poceo da izdaje.
Eh sad kazu da mogu biti miran jos dugo, raspitao sam se i za cijenu kazu original dijelovi oko 2000 KM, za taj set kvacila.

Meni je najvise cudno jer ovo nije bilo toliko izrazeno dok nisam, promijenio nosace motora i nosac mjenjaca.

Malo sam surfao web-om i dosao do ovog linka http://www.audi4plus.com.hr/ 2780 kn sa ugradnjom

opis proizvoda http://www.audi4plus.com.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=235

Malo su mi cudni ovi nazivi pa nisam siguran da li je to to. Razlika u cijeni je drasticna, isplatilo bi se otici do Hrvatske.

Takodje, na audi.ba sam citao da se kod nas mogu uzeti i reparirani originalni dijelovi, sa 50% manjom cijenom sa ito 2 godine garancije.
 
Top