golf 2 td

golf 2 td

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Kad bi ja tebi iznio dvije bosch pumpe od ta dva turbo dizela,bas bi ti poznao koja je koja? Raspitacu se bas o razlici ta dva turba da ne palamudimo bezveze nas dvojica..
 
Član
Oggy je napisao(la):
Moguce je da mene oko vara, jer primjetim razliku veličine te dvije turbine, i to odokativno se primjeti,ne treba mjeriti..
PS: nokke, ako uradiš ovo što ti je rekao Green devil,molim te javi kako ide,šta si dobio,nisam to još probavao,pa da znam isplati li se.pozz

hocu javicu ti ako budem radio
 
Član
kad budem stelovao taj ventil...sta dobijam a sta gubim... a za taj katalizator...jel se on nalazi na bosh pumpi ili... ja znam da ima na auspuhu pa ne znam jel to taj :D ... jbg kad sam laik
 
Početnik
Ne mozes stelovati ventil na turbini, ali mozes dodati goriva na bosch pumpi, jedan saraf i gotovo..bice bolja vuca sigurno,ali i veca potrosnja i mozda bude malo crnog dima,ali nije to nista strasno.
 
imam i ja namjeru da to radim mozda preko ljeta. a dobijes malo na snazi jer ne mozes sad ocekivat preko 100ks ipak ga dizes sa 60ks. ak uzmes pumpu i intercooler znaci sve orginalno imo bi 80ks eh sad da nastimas turbinu zavisi na kolko bari pritisak nastimas mozda jos 10-15ks po mom misljenu al nisam siguran za to pojacavanje turbine kad kod sebe uradim javicu
 
Oggy je napisao(la):
Ne mozes stelovati ventil na turbini, ali mozes dodati goriva na bosch pumpi, jedan saraf i gotovo..bice bolja vuca sigurno,ali i veca potrosnja i mozda bude malo crnog dima,ali nije to nista strasno.

drug nemoj se zajebavat sa bosch pumpom ja ti to kazem iz iskustva ja sam svoju sjebo i sad lose pali.
 
Početnik
Katalizator sa nasim gorivom ti je skoro zacepljen,sigurno, nego skini ga i prodaj, ja ih prodajem za 50KM po komadu..a inace,ja sipam u naftu ATF-a, tako mi rekao majstor sto servisira bosch pumpe, kaze da nasa nafta nije dovoljno masna pa zato ode bosch pumpa brzo...
 
ma javicu ja al kad to odradim sve zavisi od finansija i od majstora. zasad nista skupljam pare za novu pumpu (59KW) i za obradu turbine a cim to zavrsim javicu jel to sigurno radit hehehe
 
Oggy je napisao(la):
Katalizator sa nasim gorivom ti je skoro zacepljen,sigurno, nego skini ga i prodaj, ja ih prodajem za 50KM po komadu..a inace,ja sipam u naftu ATF-a, tako mi rekao majstor sto servisira bosch pumpe, kaze da nasa nafta nije dovoljno masna pa zato ode bosch pumpa brzo...

pametno druze i ja to sipam
 
Član
Oggy je napisao(la):
Katalizator sa nasim gorivom ti je skoro zacepljen,sigurno, nego skini ga i prodaj, ja ih prodajem za 50KM po komadu..a inace,ja sipam u naftu ATF-a, tako mi rekao majstor sto servisira bosch pumpe, kaze da nasa nafta nije dovoljno masna pa zato ode bosch pumpa brzo...

moracu se i ja raspitati kod svog majstora
 
nokke je napisao(la):
ma jok nista pumpu ne diram...aBd uzecu "nekad" turbinu i intercooler ...

intercooler je OK a dzaba ces dat pare za turbinu kad je ista druze. pogledaj gtd 51kw pa vidi kakva je pumpa i kakva je turbina bolje ti je neg na slijepo bacat pare
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top