golf 2 td

golf 2 td

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pojma nemam ja sma kod ovog procitao tako da ima 63-4 kW. Sve se moze kad se hoce :) kad se kod mene moglo upasati elektricni anjspric na forda koji je imao mehanicki anjspric i komplet instalacija onda vala ni turbo nije neki problem da se drugi velci i jaci stavi.
 
Oggy je napisao(la):
Ne znam o kakvim pumpama prichas ,znam da ima od obicnog dizela i turbo dizela, razlika je kako vanjski izgled tako i performanse..

pa nisam ja strucnjak za te stvari al postoje od 40KW obicni dizel, 44KW td sa katalizatorom i bosch pumpom od obicnog dizela, imas i GTD 51KW imas na slici sto sam postavio i od intercoolera je 59KW malo je veca od ove 51KW zato sto prima vise zraka i malo vise ubrizgaje goriva
 
Početnik
GreenDevil je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
Ne znam o kakvim pumpama prichas ,znam da ima od obicnog dizela i turbo dizela, razlika je kako vanjski izgled tako i performanse..

pa nisam ja strucnjak za te stvari al postoje od 40KW obicni dizel, 44KW td sa katalizatorom i bosch pumpom od obicnog dizela, imas i GTD 51KW imas na slici sto sam postavio i od intercoolera je 59KW malo je veca od ove 51KW zato sto prima vise zraka i malo vise ubrizgaje goriva

Dizel 40kW, turbo dizel,44kW -mala turbina(noviji tip golfa), turbo dizel 51kW,velika turbina,stari tip golfa ..znaci,kod turbo dizela broj kW zavisi od turbine,a ne od bosch pumpe,oba imaju istu bosch pumpu...e sad racunaj,normalno da kad stavis intercooler na veliku turbinu (51kW) da ces dobiti vise kW nego na malu turbinu (44kW).
 
Početnik
Kosta ti sama turbina polovna minimum 250Km i tesko da mozes znati kakva je dok ne postavis.
 
Član
Mozes znati dali je ispravna ili nije... :) Vidis samo ima li lufta na osovini gdje se nalaze pera ako ima lufta ta turbina iako radi nece dugo izdrzati, a ako nema lufta na osovini gdje se pera nalaze ta je onda dobra. Normalno ako se radi o polovnoj turbini. ;) :icon_biggrin:
 
Početnik
jest to znak ako je bas skroz riknula,a uvijek odu piksne na na osovini od usisa,kazu da se mogu prepakovat od izduva,od druge turbine,trebalo bi probat,u igri je 250KM-ova,ne znam znas li ista o tome.PS:.i dalje tvrdim da ne mozes stavljat turbine kakve hoces,ima zelena plocica iza na turbini ciji broj mora da se poklapa..i glupost zahebavat se oko GTD-a, prodaj taj motor i kupi komplet original TDI,dodaces 200KM na svoj motor,maximalno..ili ubaci 16V, sredis ga i jos ti ostane para..
 
Član
za koliko bih mogao prodati onda ovaj svoj motor otrpilike...presao je otprilike 210 000km
 
ma koo jos pravi disela sem onih sto voze 402 niko pa zato to bas nije pametno al kako oces to je moje misljenje a ti vidi sad sa velikim turbom i potrosnja ide gore kad se upali turbo itd ima tu seksa
 
Početnik
Eto drug promijeni bosch pumpu pa javi sta je bilo...bolje odnesi svoju pumpu na servis ako vec imas slabu vucu nek ti je urade,to kosta 80 do 100KM, i imaces bolju vucu i manju potrošnju,a i bolje ce da pali.. Inace tebi ne odgovara velika turbina na taj motor.. Ako vec hoces dobru vucu: obradi blok na prvu specijalu, kupi nove klipove s karikama, letece i lezece lezajeve promijeni, i bice bolja sigurno,to ti kosta oko 1000KM (to radi kad ti rikne motor)..i ti bi 200 km/h sa dizelom od 44kW,eh..Stavi 16-ku i jos ce ti para ostat..
 
Član
ma nije meni slaba vuca...on odlicno vuce (za 44 kW)...ne kontam jos uvijek nista raditi motor...smao sam pitao za prijedloge i ima dobrih prijedloga ...ozbiljno razmisljam o njima...ali naravno kad "nabavim" kakvih novaca...a dotad mogu samo razmisljati

hvala svima na prijedlozima...
 
razlika izmedju td 44KW i 51KW je bosch pumpa i taj od 44KW ima katalizator a 51KW nema a turbina je ista kod svakog golfa (fabricka GARRET) i ima boost ventil na kojem se stima pritisak zraka to mi je reko dobar majstor i ja sam htio mijenjat turbinu a ista je i na golfu 3 GTD znaci samo bosch pumpa i skini katalizator.
 
Početnik
Moguce je da mene oko vara, jer primjetim razliku veličine te dvije turbine, i to odokativno se primjeti,ne treba mjeriti..
PS: nokke, ako uradiš ovo što ti je rekao Green devil,molim te javi kako ide,šta si dobio,nisam to još probavao,pa da znam isplati li se.pozz
 
ma ista druze nema sta gledo sam i u trojke 1.9td 75ks i pito da sebi stavim kaze covjek isti k...c kod tdi je drugacija ja mislim. a nek stavi pumpu 51KW i nek skine katalizator pa ce osjetit razliku 10ks
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top