golf 2 td

golf 2 td

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi da vas pitam nest...slabo se razumijem u motore...ali zanima me koliko moj golf 2 1.6 TD 44kW ima konja...jel isti odnos 1kW=1.333 KS ili je zbog turbine drugaciji... i ako neko ima neki prijedlog kako da povecam broj konja...
 
1 KW = 1.36 KS a mozes ubacit intercooler i bosch pumpu od 59 KW ili samo bosch pumpu od 51 KW to je klasicni TD
 
Član
44 kW = 60 HP

ako imas nokiu na njoj imas kovertor kW i HP :) a sto se tice kW nema veze imao on turbinu ili ne... kW je kW imao on kompresor bio obicni ili turbo koliko pise kW u saobracajnoj ili jos bolje papirima toliko onda i ima HP. To je u tebe TD bez intercooler-a 60 HP... mozes sebi staviti turbinu od onog sa intercooler-om i onda ces imati vis HP oni sa intercooler-om imaju sve mi se cini 63 kW to je oko 85 HP i idu dobro. Ovu sto sam ja vozio kad je bila kod mene kad sma joj mijenjao antifriz pisalo je sve mi se cini 63 ili 64 kW. Intercooler ti puno znaci za turbinu. :)
 
nema turbina za intercooler to je ista sto je i kod tebe al obicna je bosch pumpa i ima katalizator kad njega skines dobijes na snazi a razlikuju se bosch pumpe od 44, 51 i 59KW. ovu od 59 je tesko nac kod mene je 51KW i ima intercooler a inace polovne kostaju izmedju 100-150KM
 
Član
Ne znam koliko kosta ali se moze polovna dobra naci za malo para mozda oko 300-500 KM sa intecooler-om. Nova ne znam koliko se krece u golfa 4 se krece oko 1000€ a u golfa 2 ne vjerujem da je vise od 500€ nova sa intercooler-om. Ugradnja se krece oko 50-100€ zavisi ko ti radi i kako ali mozes i sam jer to nije komplikovano da se zamijeni pogotovo ako imas vec sve pripremljeno. :)
 
Početnik
GreenDevil je napisao(la):
nema turbina za intercooler to je ista sto je i kod tebe al obicna je bosch pumpa i ima katalizator kad njega skines dobijes na snazi a razlikuju se bosch pumpe od 44, 51 i 59KW. ovu od 59 je tesko nac kod mene je 51KW i ima intercooler a inace polovne kostaju izmedju 100-150KM

U sustini ista turbina,ali ne mozes na tu svoju stavit intercooler posto na njoj nemas izlaze za kopcat ta crijeva za intercooler,to moras nabaviti sa intercoolerom,sumnjam da ce ti to neko skinuti sa ispravne turbine..
 
tu ugradnju ipak treba prepustit majstoru nije to samo nabij cijevi iz turbine u izduvnu granu i gotovo ima tu posla. pogledaj malo obicni GTD 51KW i taj INTERCOOLER na golfu pa vidi kako izgleda. a turbinu ne moras mijenjat . inace polovne za golfa kostaju od 150-200KM tako sam ja cuo
 
Oggy je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
nema turbina za intercooler to je ista sto je i kod tebe al obicna je bosch pumpa i ima katalizator kad njega skines dobijes na snazi a razlikuju se bosch pumpe od 44, 51 i 59KW. ovu od 59 je tesko nac kod mene je 51KW i ima intercooler a inace polovne kostaju izmedju 100-150KM

U sustini ista turbina,ali ne mozes na tu svoju stavit intercooler posto na njoj nemas izlaze za kopcat ta crijeva za intercooler,to moras nabaviti sa intercoolerom,sumnjam da ce ti to neko skinuti sa ispravne turbine..

znam zato sam i napiso da to nije samo nabacit intercooler i preporucio mu majstora
 
Član
Vala ne moze biti komplikovanije od rastavljanja motora i radjenja generalke :) turbina ti moze ostati ista samo sto ce biti problem naci crijeva i intercooler da ce neko prodati. To inace prodaju uz turbinu. Najbolje je da kupis nov intercooler i cijevi i rijesio si problem i imaces sigurno 15+ HP vise jer tada motor dobiva dosta hladniji zrak i tada je veca iskoristljivost snage motora, a mozes i uzeti turbinu koja ima veci pritisak i eto ti jos vise HP :icon_biggrin:
 
mora se promijenit dio gdje ulazi zrak il intercoolera. pogledaj na slici kod obicnog TD okrenuta je na kontra stranu
 
Početnik
RS TURBO je napisao(la):
Vala ne moze biti komplikovanije od rastavljanja motora i radjenja generalke :) turbina ti moze ostati ista samo sto ce biti problem naci crijeva i intercooler da ce neko prodati. To inace prodaju uz turbinu. Najbolje je da kupis nov intercooler i cijevi i rijesio si problem i imaces sigurno 15+ HP vise jer tada motor dobiva dosta hladniji zrak i tada je veca iskoristljivost snage motora, a mozes i uzeti turbinu koja ima veci pritisak i eto ti jos vise HP :icon_biggrin:

Drug,na golfu se ne moze mijenjati turbina tek tako, turbina ima nazad onu zelenu plocicu na kojoj je nekakav broj i mora da se uzme turbina sa istim tim brojem ako mislis da sve fercera kako treba..
 
moze se i ta njegova prepravit da se ranije pali i da se pojaca pritisak na boost ventilu. to sam planiro radit al cekam majstora i ugradjivanje bosch pumpe od intercoolera (59KW)
 
RS TURBO je napisao(la):
44 kW = 60 HP

ako imas nokiu na njoj imas kovertor kW i HP :) a sto se tice kW nema veze imao on turbinu ili ne... kW je kW imao on kompresor bio obicni ili turbo koliko pise kW u saobracajnoj ili jos bolje papirima toliko onda i ima HP. To je u tebe TD bez intercooler-a 60 HP... mozes sebi staviti turbinu od onog sa intercooler-om i onda ces imati vis HP oni sa intercooler-om imaju sve mi se cini 63 kW to je oko 85 HP i idu dobro. Ovu sto sam ja vozio kad je bila kod mene kad sma joj mijenjao antifriz pisalo je sve mi se cini 63 ili 64 kW. Intercooler ti puno znaci za turbinu. :)

nema golfa GTD sa toliko KW max je 59KW fabricki
 
Početnik
Ne znam o kakvim pumpama prichas ,znam da ima od obicnog dizela i turbo dizela, razlika je kako vanjski izgled tako i performanse..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top